Kúpa-corola alebo auris

ak zháňate auto, ...
pitopit
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Streda, 1. Januára 2014, 19:24

Kúpa-corola alebo auris

Príspevok od používateľa pitopit » Štvrtok, 2. Januára 2014, 17:22

Zdravím.Som tu úplne nový a s toyotami nemám žiadne skúsenosti.Zatial mám octaviu 1,6 2004 75kw.Plánujem kúpiť auto do 10 000 €.Niečo som to pokukal na nete a zatial som zakotvil pri toyote.
Kupovať budem v rakúsku
http://www.gebrauchtwagen.at/detailansi ... ug=3697159

alebo auris
http://www.gebrauchtwagen.at/detailansi ... ug=3061979

Aj keď nejak nechápem prečo je tá corola len o truchu drahšia.Aký máte názor corola alebo auris?Či radšej niečo iné?
Vďaka za vaše rady

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa-corola alebo auris

Príspevok od používateľa grexos » Štvrtok, 2. Januára 2014, 18:04

Sedany sa o nieco tazsie predavaju. aspon v SK ale osobne nepoznam AT trh ani tie auta aleto o na tvojich preferenciach a stave konkretneho auta.
Motor je spolahlivy a budes s nim spokojny
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

pitopit
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Streda, 1. Januára 2014, 19:24

Re: Kúpa-corola alebo auris

Príspevok od používateľa pitopit » Štvrtok, 2. Januára 2014, 20:48

A ako je to so servisom a náhradními dielmi?Je to dosť drahé?A mám tu este otázku mimo tohto fóra.Čo taká handa civic?
http://www.gebrauchtwagen.at/detailansi ... ug=3336031

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Kúpa-corola alebo auris

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Štvrtok, 2. Januára 2014, 20:52

radsej aurisa, ked uz... servis pri benzine nieje co riesit, filtre, olej a brzdy... nic viac! samo rozvody a podvozkove veci, ktore sa opotrebuvaju na nasich cestach... no stale to vydrzi daleko viac ako konkurencne auta..
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

pitopit
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Streda, 1. Januára 2014, 19:24

Re: Kúpa-corola alebo auris

Príspevok od používateľa pitopit » Štvrtok, 2. Januára 2014, 21:07

Gabriel Nagy napísal:radsej aurisa, ked uz... servis pri benzine nieje co riesit, filtre, olej a brzdy... nic viac! samo rozvody a podvozkove veci, ktore sa opotrebuvaju na nasich cestach... no stale to vydrzi daleko viac ako konkurencne auta..
Ááá Želovce?Tam mám rodinu :D
A takí auris 97kw benzín.Dobré motori sú to?
No tak asi budem vyberať medzi aurisom a corolou

Cirdemanko
panic
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 18:20
Bydlisko: Levice

Re: Kúpa-corola alebo auris

Príspevok od používateľa Cirdemanko » Štvrtok, 2. Januára 2014, 21:24

Ja teraz tiež zisťujem niečo viac ako píšu testy o tomto motore 1.6 Valvematic 97 kw :D no ja keby k tomu došlo tak by som ho chcel do AURIS-u ;-) Ako pozerám, tak nechceš nový...neviem v čom sa odlišujú tieto najnovšie 97 kw od tých starších 97 kw ;-) Tie mali označenie VVTi a teraz sú Valvematic :) sú tam podla mňa drobné zmeny, skôr vylepšenia zrejme v tom časovaný ventilov, alebo tam pridali len tú premenlivú výšku zdvihu podla požadovaného výkonu, ktorá má priniesť zvýšený výkon v danom spektre otáčok a zníženie spotreby tiež v inom danom spektre otáčok ;-)
Rozhodnutie padlo na benzínový atmosferický motor VALVEMATIC...pomerom kvalita/cena

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Kúpa-corola alebo auris

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 3. Januára 2014, 07:30

Rozdiel medzi corollou a aurisom je v podstate iba v karoserie a vyzore interieru. Takze musis sa rozhodnut hlavne ci chces hatchback alebo sedan.
Chces kupit ojazdene auto, tam spolahlivost bude dost zalezat od predchadzajucej starostlivosti, ale pokial o auto bolo postarane, tak je to dobra volba podla mna.
Co sa tyka dielov, tak ceny na bezny spotrebak uz su plus minus rovnake a druhovyroby je celkom dost, aspon doteraz som nemal ziaden problem so zhananim dilov na rozne modely toyot co mame v rodine.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Maghreb
panic
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 15:17

Re: Kúpa-corola alebo auris

Príspevok od používateľa Maghreb » Piatok, 3. Januára 2014, 21:36

Cirdemanko napísal:neviem v čom sa odlišujú tieto najnovšie 97 kw od tých starších 97 kw ;-) Tie mali označenie VVTi a teraz sú Valvematic :) sú tam podla mňa drobné zmeny, skôr vylepšenia zrejme v tom časovaný ventilov, alebo tam pridali len tú premenlivú výšku zdvihu podla požadovaného výkonu, ktorá má priniesť zvýšený výkon v danom spektre otáčok a zníženie spotreby tiež v inom danom spektre otáčok ;-)
1.6 VVTi je 81kw v corolle VVTi (do roku 2006 ci 2007). 1.6 Dual VVTi je 91kw a je v aurisoch do roku 2009 tusim. Potom je od roku 2009 v aurisoch a corollach 1.6 Valvematic 97kw:
http://en.wikipedia.org/wiki/Toyota_Auris

pitopit
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Streda, 1. Januára 2014, 19:24

Re: Kúpa-corola alebo auris

Príspevok od používateľa pitopit » Pondelok, 6. Januára 2014, 23:00

A ako je to s rezervným kolesom u aurisu,nemá rezervu?Ak sa rezerva dokúpi kde je ju možné schovať?Do kufra pod koberec sa zmestí?

Cirdemanko
panic
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 18:20
Bydlisko: Levice

Re: Kúpa-corola alebo auris

Príspevok od používateľa Cirdemanko » Utorok, 7. Januára 2014, 20:18

pitopit napísal:A ako je to s rezervným kolesom u aurisu,nemá rezervu?Ak sa rezerva dokúpi kde je ju možné schovať?Do kufra pod koberec sa zmestí?
Dojazdovka určiťe ;-) neviem či aj plnohodnotná :roll: ale ja by som ťiež dal len dojazdovku :D úplne stačí...je ľahšia, spratnejšia atď. 8)
Rozhodnutie padlo na benzínový atmosferický motor VALVEMATIC...pomerom kvalita/cena

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných