Hladam Toyotu Corollu Combi 1,4 diesel

ak zháňate auto, ...
mishal
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Marca 2013, 13:35

Hladam Toyotu Corollu Combi 1,4 diesel

Príspevok od používateľa mishal » Pondelok, 25. Marca 2013, 14:03

Dobry den,

chcel by som si kupit Toyotu Corollu (2003 a novsiu) 1,4 4 D4. Limituje ma cena okolo 5500€ ... Ak by ste vedeli o nejakej ktora je na predaj ponuktnite. Pripadne nejaky kontakt na cloveka ktory sa zaobera dovozom takychto aut zo zahranicia. Pripadne je nejaka moznost kupit jazdenu Toyotu priamo u dealera znacky? Dakujem za akykolvek typ a pomoc.

Pripadne budem rad ak mi napisu aj majitelia tohto typu auta ake s nim maju skusenosti.

Dik

Michal

mishal@snailnet.sk

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Hladam Toyotu Corollu Combi 1,4 diesel

Príspevok od používateľa Bebo » Pondelok, 25. Marca 2013, 22:22

Ak ti mozem poradit, chod radsej do benzinu - podobna spotreba a ovela menej potencialnych problemov.
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Hladam Toyotu Corollu Combi 1,4 diesel

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Pondelok, 25. Marca 2013, 23:00

tak tak... toyota a dizel to neznie moc lakavo... :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Hladam Toyotu Corollu Combi 1,4 diesel

Príspevok od používateľa Srandista » Pondelok, 25. Marca 2013, 23:18

Ale ten zatah vocpodu! :D

Nie, vzdne priklanam sa k chalanom, na atmosferickom benzine sa nema co pokazit. Aj ked pocul som, ze ked uz chciet dizel od Toyoty, tak ta 1.4 D4-D je najlepsia/najspolahlivejsia volba. Drzim palce pri vybere!
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

mishal
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pondelok, 25. Marca 2013, 13:35

Re: Hladam Toyotu Corollu Combi 1,4 diesel

Príspevok od používateľa mishal » Utorok, 26. Marca 2013, 12:54

Dakujem za rady ... ALE ... hladal som najprv diesel ... az potom som prisiel ku Corolle s 1,4 D-4D. A to prave preto ze vsetky recenzie na ten diesel 1,4 boli velmi dobre a na rozdiel od inych znaciek a ich common rail dieselov tento motor by mal mat repasovatelne vstrekovace Bosh, nema DPF filter, ma odolny dvojhotny zotrvacnik, retaz namiesto rozvodoveho remena a elektronicky EGR ventil. Servisny interval podla toho co som cital ma stanoveny na 15tis Km ... (na longlife intervaly dnes doplaca vacsina dieselov). Znie to tak ako by mal fixnute vsetky zasadne poruchove casti novych dieselov. Samozrejme hlavne pri zlom predoslom zaobchadzani moze odist turbo, alebo aj nieco so spominanych veci .. ale aj benzin moze mat problemy. A co je pre mna dolezite rozdiel v spotrebe 2l na 100Km ... pri mojom rocnom najazde 25 - 30tis Km robi rozdiel prevysujuci 800€ ... takze za to sa uz aj nejaka ta oprava moze urobit na motore :) Toto co som napisal su vsak len teoreticke poznatky ziskane z fora a uzivtelskych recenzii .. ak mate ine skusenosti s tymto autom a motorom tak budem rad ak napisete. A este sa ako problem zacina zdat nakup tohoto auta s tymto motororm v zachovalom stave za rozumnu cenu :)

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Hladam Toyotu Corollu Combi 1,4 diesel

Príspevok od používateľa Bebo » Utorok, 26. Marca 2013, 13:40

Kazdy si vybera auto podla vlastnych kriterii - najazd, ucel, cena, sympatie a pod. Moja osobna skusenost je: dokopy som mal 3 dieselove auta - 1x BMW a 2x Toyota Previa. S bavorackym dieselom som nemal problemy (teda okrem startov v riadnom mraze a obcasnom zamrznuti nafty), prvu D4D Previu som kupil s menenym motorom (povodny sa zadrel), ta bola vcelku ok, ale aj tak som do nej nasypal celkom dost euracov. Potom som kupil taku istu, ale po facelift a v neporovnatelne lepsej vybave. Jazdila dobre a vysmiaty som bol aj zo spotreby. Lenze casom som musel menit par veci a lacne to teda nebolo. Najprv to boli SCV ventily, potom par somarin a nakoniec turbo. Co som usetril na spotrebe, preplatil som na servise. Nakoniec mi ten motor odisiel uplne a Previu som ako nepojazdnu musel predat. Pri vybere dalsieho auta som si teda povedal, ze diesel nikdy viac + som chcel automat a najradsej Toyotu. Nakoniec sa mi zadaril Lexus RX300 a lepsie som asi ani nemohol spravit. Co sa motora tyka, absolutne ziadny problem, v zime starty na prvy krat v akomkolvek mraze, v porovnani s D4D velmi rychle zohriatie a o rozdiele v kulture chodu ani nehovorim. S autom som nadmieru spokojny a ine v plane nemam. Keby ale niekedy doslo k situacii, ze mozem/musim kupit dalsie, urcite to bude zase benzin. Nech uz sa rozhodnes akokolvek, pri vybere auta prajem stastnu ruku a drzim palce.
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných