Kto pozná tento Lexus IS?

ak zháňate auto, ...
Raztamax
panic
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Utorok, 4. Septembra 2012, 12:36

Kto pozná tento Lexus IS?

Príspevok od používateľa Raztamax » Nedeľa, 9. Septembra 2012, 21:50

Ciao,

vie niekto bližšie info o tomto aute? Vzdá sa mi že jeho fotky som tu už videl, možno majiteľ je tiež členom...
Uvažujem nad kúpou T25-ky, no možno že aj IS-ka by sadla...

http://lexus-is.autobazar.eu/cz/is-200- ... 59194.html

Vopred dík za info.

raztamax

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Kto pozná tento Lexus IS?

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Pondelok, 10. Septembra 2012, 07:13

priplat si kus a mas zarucene raritku :-)
http://lexus-is.autobazar.eu/is-300-id3525916.html
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Raztamax
panic
Príspevky: 15
Dátum registrácie: Utorok, 4. Septembra 2012, 12:36

Re: Kto pozná tento Lexus IS?

Príspevok od používateľa Raztamax » Pondelok, 10. Septembra 2012, 09:13

:-) to je krása, ale ten kus čo by som mal doplatiť je celkom veľký a aj tak, ja potrebujem auto pre rodinu, čiže kombi, a spotrebu do 9l, IS 300 bez plynu sa do toho určite nezmestí :-)

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Kto pozná tento Lexus IS?

Príspevok od používateľa Srandista » Pondelok, 10. Septembra 2012, 09:29

Akurat ze to IS300 plyn ma...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Kto pozná tento Lexus IS?

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Pondelok, 10. Septembra 2012, 12:16

;-) jj... najnovsi stag a uz 12tis km a bez problemou :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Kto pozná tento Lexus IS?

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Pondelok, 10. Septembra 2012, 12:27

len co asi znamena napis original LPG... lebo IS nieje sved, do ktoreho obcas daju spalovanie alternativneho paliva...
je to IS z talianska a tam namontovane LPG ,ci? :-) nepoznam a nieje to z fora...
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Kto pozná tento Lexus IS?

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 10. Septembra 2012, 15:02

ak auto pre rodinu tak ISko by bolo lepsie v kombiku.. ALE, zalezi co chces prevazat, ak nejaky kocik a pod tak na sedan by som asi zabudol.. ak kocik alebo vajo netreba tak podla mna aj sedan ISko posluzi v pohode ako rodinne.. v krajnom pripade stresny nosic a ides ;-)
inak s tou spotrebou do 9l, zalezi ako dynamicky jazdis, ja mavam s lahsou nohou spotrebu aj pod 8, ale bezne kludne rataj okolo 8,5, ak tomu zacnes davat tak pojdes cez 9.. a to sa bavime skor mimo mesto.. ak s tym planujes chodit vyzdvihovat deti zo skoly a vozit zenu do prace tak pocitaj kludne aj cez 12.. ;-)

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Kto pozná tento Lexus IS?

Príspevok od používateľa Srandista » Pondelok, 10. Septembra 2012, 15:16

Ja osobne neviem, preco maju vsetci tak nejak zakorenene, ze rodinne auto musi byt aspon kombik... Ja so svojim hatchbackom planujem vydrzat aj v dobe, kedy uz budem mat rodinu... A poviem Vam, ze ked som bol v Irsku, tak som kombiky, SUV, MPV a vsetky tieto "rodinne" typy vozidiel napocital snad na prstoch 2 ruk... A snad sa mi nik nebude snazit nahovorit, ze v Irsku neexistuju rodiny... Takze do niecoho tie kociky a sedacky cpat museli, a to musia potom byt tie hatchbacky a sedany, ktore tam vsade jazdili...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Kto pozná tento Lexus IS?

Príspevok od používateľa kuki » Utorok, 11. Septembra 2012, 08:35

Plny suhlas. Mam dve deti, jazdia aktualne na zadnych sedackach tak, ze Veronika je v detskej sedacke (za mnou a ja mam 200cm) a Mato je vo vanicke z kocika, ktora sa vleze este vedla tej sedacky. Surodenecky dvojkocik sa vleze do kufra bez akejkolvek demontaze (kolieska, druhe sedadlo...) a to mam kufor o 60l mensi ako seriove Focusy. A este aj ostane miesto. Tot cez vikend som ku kociku este fukol nerozmontovany stolik ikea 50x50 cm a zavaraniny a dve igelitky blbosti a prepravku vajec... Zahradku ci ine prilepsenia nemam ani len kupene.

Tiez nerozumiem, preco by som mal mat na dve deti nieco vacsie. K sedanu jedina pripomienka - narvat plnohodnotny kocik cez tu malu dieru je problem alebo az nemozne.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Kto pozná tento Lexus IS?

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 11. Septembra 2012, 08:44

Zalezi aky sedan, do camry narvem bez problemov kocik concord fusion a este by sa tam vosiela aj sirsi aj vacsi.
Ale inak dve deti vozime v yarise aj s tym kocarom ktory nie je zrovna kompaktny ked sa zlozi a bez problemov, este sa tam aj neaka ta taska do kufru vojde. Najlepsie je sice odmontovat jedno zadne koleso ale ked nevadi, ze je nadvihnute plato, tak ani to nie je nutne.
Sedan vobec nie je az taky problematicky co sa nakladania tyka ako to vela ludi popisuje, ale je pravda, ze rozmerne veci tam nenarves ako je napriklad pracka alebo chladnicka.
Ale rozumiem, ze ludia chcu velky kufor s dobrou pristupnostou a v tom je kombik super, ale sedan je bezpecnejsi v pripade nehody, lebo ti z kufru nebudu lietat veci po interieri. ;)
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Kto pozná tento Lexus IS?

Príspevok od používateľa kuki » Utorok, 11. Septembra 2012, 08:49

No do thalie sa nas jednokocik (Brio Go) nevosiel cez dieru v kufri ani po odmontovani koliesok. Takze tak. nemozes Camry uvadzat ako priklad sedanu. To je ako keby som uviedol Monster Truck ako priklad SUV. Do IS by sa Brio voslo, mozno aj s kolieskami. Ten dvojkocik - to uz zacinam pochybovat.
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
teer7
začiatočník
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Apríla 2008, 21:12
Bydlisko: Bratislava

Re: Kto pozná tento Lexus IS?

Príspevok od používateľa teer7 » Utorok, 11. Septembra 2012, 10:13

nam na prevoz deti (a donedavna aj surodeneckeho dvojkocika) uplne staci corolla verso. miesta je v tom kufri naozaj dost aj pre dalsie veci.
Lexus RX400h (2008)
Toyota Corolla Verso 1.6 VVTi (2003)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1997)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1995)

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Kto pozná tento Lexus IS?

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 11. Septembra 2012, 10:42

tak thalia je kategoria sama o sebe. Ano camry nie je male auto a do kufru sa tam vojde strasne mnozstvo veci ale je to stale "neprakticky" sedan. Chcel som len poukazat na to, ze sedan nemusi znamenat problemy s batozinou a treba hlavne odskusat aky je pristup do kufru a ten ma kazde auto iny.
Inak na vozenie deti je podla mna najlepsie auto s posuvnymi dverami, moj aktualny favorit je mazda 5.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
kuki
toyoťák
Príspevky: 968
Dátum registrácie: Utorok, 7. Novembra 2006, 17:30
Bydlisko: Bratislava

Re: Kto pozná tento Lexus IS?

Príspevok od používateľa kuki » Utorok, 11. Septembra 2012, 10:47

JJ, posuvne dvere su urcite vyhoda. Ak myslis aktualnu Mazdu 5, tak ta sa mne nepaci ani za mak. Novy C-max neni na tom o moc lepsie. S posuvnymi dverami by som si asi pekne auto nenasiel :-(
auto: Fun Or Racing Daily in STyle with More Power 260 - 267hp a 398Nm bratm
priblizovadlo: Honda City 1.4 Cool
predtym: dlllho dlllllllho Corolla E10 5D : 1,3 16V EFI : KS-One

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Kto pozná tento Lexus IS?

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 11. Septembra 2012, 15:13

Srandista napísal:Ja osobne neviem, preco maju vsetci tak nejak zakorenene, ze rodinne auto musi byt aspon kombik... Ja so svojim hatchbackom planujem vydrzat aj v dobe, kedy uz budem mat rodinu... A poviem Vam, ze ked som bol v Irsku, tak som kombiky, SUV, MPV a vsetky tieto "rodinne" typy vozidiel napocital snad na prstoch 2 ruk... A snad sa mi nik nebude snazit nahovorit, ze v Irsku neexistuju rodiny... Takze do niecoho tie kociky a sedacky cpat museli, a to musia potom byt tie hatchbacky a sedany, ktore tam vsade jazdili...
Mudro hovoris, hatch v pohode, kombi v pohode, ale sedan a este IS nie je zrovna ako rodinne auto uplne v pohode. Z hladiska velkosti kufra (400l) je to myslim v pohode, ide proste o ten vstupny otvor a najma to, ze v pripade potreby sedacky nesklopis takze nejake objemnejsie veci jednoducho neodvezies. Ako pise smutok, zalezi aky sedan, so svokrovou Camry sme tiez nemali problem prestahovat zensku z intraku vratane chladnicky a inych veci. Hatch je uplne v pohode, ten ma proste velky vstupny otvor a da sa tam narvat vsetko mozne. Takisto aj liftback, to je krasny kompromis medzi vzhladom sedanu a praktickostou hatchu.
Inak este jedna vec, vobec by ma neprekvapilo keby na vacsinu velkych veci pouzivali v Irsku nejake kurierske sluzby resp. dovoz az do domu (pracka, chladnicka a pod). Takze mozno aj preto maju mensiu zalubu v nejakych kombikoch.

Tu sa proste Raztamax pytal na ISko Lex a ten, nech si hovori kto chce co chce, nie je zrovna v sedane uplne idealna rodinna varianta. Preto som pisal, ze ak planuje stahovat objemnejsie veci tak jednoznacne kombik (stale sa bavime o ISku).

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných