celica TA22 LT-ST-GT

ak zháňate auto, ...
Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: celica TA22 LT-ST-GT

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 2. Októbra 2012, 14:17

patres napísal:Inak technicky vzate budem druhy majitel a auto bolo iba 6 rokov vprevadzke...:)
No Ty brďo, tak sa priprav na priadnu GO pomaly všetkého. Jediná výhoda je že v tom čase bola montáž ešte poctivá - žiadne pridrbané vylamovacie spinky a podobne. V podstate Ti na rozobratie auta bude stačiť krížový šróbovák, 10 a 13 orech a máš vyhraté.
Avšak!!! - ak to auto fakt len nikde stálo, tak sa priprav že po prvej jazde a zohriatí sa Ti všetko roztečie jak stará Praga V3S. Čaká Ťa komplet výmena všetkých gufer, remeňov, manžiet a podobne. Priprav sa že Ti motor okamžite začne žrať olej ako besný - budeš potrebovať minimálne pomeniť guferá ventilov, ak nie urobiť nový výbrus a to priateľu veru neviem kde zoženieš nové krúžky (o výmene piestov ani neuvažuj - vtedy sa ešte na presnosť v mikrónoch ani japonci moc nehrali). Olej v tom nik nemenil asi roky rokúce, takže finty v štýle "pome to prebehnúť nech vieme ako to jazdí", to auto rýchlo pošlú do večných lovísk - ak tam olej nik fakt X rokov nemenil a auto pred tým jazdilo aspoň sporadicky, tak to nebude mazať skoro vôbec.
Takže dobrá rada: Auto odtlačiť okamžite do garáže a vymeniť hneď všetky prevádzkové náplne. Ja viem že sa teraz pýtaš ako vymeníš olej keď motor nebude zohriaty, ale ver mi že aj keby si mal olejovú vaňu odobrať a všetko zdĺhavo ručne čistiť, je to 100x lepšie ako motor nakopnúť, čakať kým sa zohreje a len v kútiku duše dúfať že to nebude mať následky...
Veľa zdaru a dúfam že Ti všetko vyjde podľa Tvojich predstáv...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: celica TA22 LT-ST-GT

Príspevok od používateľa patres » Utorok, 2. Októbra 2012, 14:42

dik hosi za rady...viem co ma hned vsetko caka a viem ze to este potrva pokial budem moct ist sa povozit...ale ide mi skor o to ze neviem nikde zistit ako je to s tymi papiermi ale uz som coto zistil ze vraj v tych rokoch neboli male technicaky...to ze je dlhodobo uz odhlasene uz nieje problem...
Diki rasto za rady...:) okrem KO viem spravit vsetko bez auta cize papiere budu iba kancelarska zalezitost. Preto sa mi naskytuje otazka ci si hned chvylu nepockam hned na new motor a tento zatial ulozim do spanku...:)
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: celica TA22 LT-ST-GT

Príspevok od používateľa AndyGTP » Utorok, 2. Októbra 2012, 14:50

To s tymi nemeckymi technicakmi moze byt tak, ako hovori povodny majitel. Ten tvoj prihlasovatel je uz profesionalne zdeformovany zdementnelymi skostnatenymi uradnikmi na Obvodnom urade pre cestnu dopravu a pozemne komunikacie. Aktualne plati, ze chcu Teil 1 a Teil 2, ale viem, ze sa prihlasovali aj stare auta. Malo by to ist, len musi chciet ten dany uradnik. Ked nebude chciet, hrozi ti zdlhave schvalovanie jednotlivo dovezeneho vozidla, ktore nesplna typove schvalenie v EU a tam je uz zdlhava technicka kontrola a najma nakladna. To je tych radovo 50-60tis SKK ktore sa kedysi za to platili.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: celica TA22 LT-ST-GT

Príspevok od používateľa AndyGTP » Utorok, 2. Októbra 2012, 14:50

Pozor na tu KO, prediskutuj si to, lebo su platne iba 15 dni.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: celica TA22 LT-ST-GT

Príspevok od používateľa patres » Utorok, 2. Októbra 2012, 16:23

to viem anduch...preto tam pojdem asi este pred ko zistit ako ma budu lubit...
Mam aj ja taky pocit ze je profizdeformovany...:)
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných