celica TA22 LT-ST-GT

ak zháňate auto, ...
tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: celica TA22 LT-ST-GT

Príspevok od používateľa tofak » Piatok, 21. Septembra 2012, 17:28

Ja som pochodil celkom dobre. Len si v opojeni prijemneho pocitu svojho mena v technicaku treba dat pozor na preklepi(y) a mozno to budes mat od toho co ja v Litomericiach, to by uz bola total nahoda. Patres rady nad ZLATO:

1. Nikam sa neponahlaj pri prepise v CZ a hlavne kecaj s majitelom co vsetko chces s autom a tak.

2. Tyto veteranisti maju neskutocne znamosti (svagor STK, sestra na prepise)a dokazu bezplatne dostat neskutocne veci do technickeho, LEN TO

MUSIS POVEDAT ci by to neslo?? Veteranista je pohodovy clovek a CZ ludia dokazu vsetko.

3.ale prepacte vsetci: Oni este rataju v korunach a to je 500 a 1000 a tak dalej a preto 200 Eur neni velke cislo :-)

4. V technicaku vsetko citaj , lebo len popletena banalita je u nas KATASTROFA a to auto nekupujes 100km od domu.

5. Mne moc pomohol ten platny veteran certifikat a to som im ho chcel nehat, ber kazdy papier co ti budu davat, u nas ti to moze pomoct.

Prajem vela stastia a uz sa tesim ako sa budeme spolu prehanat 100 podialnici a trpnut nad teplotou motora.

A hlavne sa na to nevykasli, mne to trvalo 3 mesiace kym majitel zavolal a suhlasil s mojou az urazlivo nizkou cenou, vies oni sa tam veteranmi obhadzuju a ked vydrzis budes prekvapeny kolko vedia spustit.

Este raz drzim palce.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: celica TA22 LT-ST-GT

Príspevok od používateľa patres » Piatok, 21. Septembra 2012, 22:14

diki moc tofak...
nechcem to nechat tak urcite lebo at jedna chceme na jar zacat riesi barak a mlada chce zase lexusa takze toto berem ako poslednu sancu na kupu mojej panicky...
vravel si ze si mal veteran certifikat...cize mala tvoja v CZ aj veteran tabule???lebo ak som dobre videl ty mas u nas klasicke tabule vsak?
s tym co bude v technicaku si moc hlavu nelamem mam tu par znamich co vedia dopisat co len chces a par znamich policajtov uz dumaju nad tym ako spravit z 1,6ky 2liter alebo skor 2,5ku...a urcite sa im to podari ked pride spravny cas..:D
dufam ze tento pan bude mat pochopenie taktiez na moju ponuku a vezme to ... ratam ze v pondelok mozno odpise tak sice este 2-3dni moc spat nebudem ale hadam potom uz bude goooooood...:D
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: celica TA22 LT-ST-GT

Príspevok od používateľa tofak » Sobota, 22. Septembra 2012, 14:29

Moja bola v CZ na normalnych znackach tak mu to viac vyhovovalo a kedze mal ten platny certifikat jazdil kolko chcel ale poistku mal len 175korun na rok. Iba ze musel chodit na STK a Emisnu a nie raz za 5 rokov obnovit certif.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: celica TA22 LT-ST-GT

Príspevok od používateľa spider207 » Sobota, 22. Septembra 2012, 21:57

patres napísal:... a mlada chce zase lexusa...
To si kde na taku zensku natrafil? Vacsina ani nevie co je to Lexus a ked vie tak to z rozumovych/praktickych dovodov nechce :D
Drzim palce pri TAcke, ak to vyjde tak ocakavam pribeh!!!

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: celica TA22 LT-ST-GT

Príspevok od používateľa tofak » Nedeľa, 23. Septembra 2012, 09:06

Sorry za OT, ale aj moja chce Lexa. Lenze ja sa bojim aut so zadnym nahonom, vzdy na mna dolahne zvlastny pocit :evil: neda mi normalne dychat a ani sustredit sa na slusnu jazdu, da sa to len po rovnej ceste a kazda zakruta je mora :mrgreen:
A kup si kym nezacnes, potom si uz nic nekupis a ked ti bude chybat na beton rad ju od teba kupim :)
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: celica TA22 LT-ST-GT

Príspevok od používateľa patres » Nedeľa, 23. Septembra 2012, 10:45

no moja mlada je odchovana na starych bavorakoch cize zadny nahon jej neobi problem, akurat ze sme trocha zanevreli na Europen cars (Das problem) a kedze sme Toyotaci volba lexa bola pre nu jasna. Tak ako ja ani ona nema rada tuctove auta kt bezne stretnes na krizovatke...:D
no a k st. pani :
panko mi pisal ze v podstate na klasicke papiere ju neprihlasi ani on ze vie iba na veteranske, cize usudil tiez ze je to nerealne a ponukol mi za dobru cenu RA28. je to liftback, 1977rok a ma vsetky papiere...lenze moj problem je ten ze tento model mi nereze...este keby to bola TA28ka tak budis ale proste tie rovne svetla v predu nemusim...:(
takze moj inzerat pokracuje : stale zhanam TA28ku alebo aspom papiere na nu...:D
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: celica TA22 LT-ST-GT

Príspevok od používateľa tofak » Pondelok, 24. Septembra 2012, 11:21

googlim ale rozdiel medzi TA28 a RA28 akosi nevidim, dodaj link na foto.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: celica TA22 LT-ST-GT

Príspevok od používateľa patres » Pondelok, 24. Septembra 2012, 17:30

TAcka mali v predu tie bocne svetla zosikmene a tie RAcka mali ich rovne...
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: celica TA22 LT-ST-GT

Príspevok od používateľa stenky » Štvrtok, 27. Septembra 2012, 01:43

to by som si nebol az taky isty. TA=motor T family, kasna A platforma, RA=motor R family, kasna A platforma.
TA/RA ti najskor pove len aky tam je motor. design (a ze roznych variacii mala 1gen neurekom, ktore sa reviziami a dokonca aj roznymi svetovymi trhmi lisili) je skor parametrom toho, co za tymi TA/RA nasleduje :) a dokonca ani to iste znacenie nemusi zarucovat idetnicky automobil ak sa jedna o verziu z ineho kontinenta. si teda myslim. ak to tak nieje, nebudem sa hadat
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: celica TA22 LT-ST-GT

Príspevok od používateľa Rasťo » Štvrtok, 27. Septembra 2012, 14:09

patres nechcem Ti rýpať do Tvojho snaženia, ale naberáš si priveľa "na rohy"...
Poradím Ti a ver že je to rada od človeka čo tým prešiel. Najprv si porieš dom. My, keď sme sa s Maťou pustili do stavby, mali sme vyše 20 tisíc rezervu. Všetci sa dušovali že ak z nej minieme stovku, tak to bude moc... Realita? - hrubá stavba bola ani nie polovica výslednej vynaloženej sumy a všetky rezervy šli do prdele...a to sme šli vždy a všade tou lacnejšou cestou. Potom som rýchlo oľutoval každé euro, ktoré som investoval od áut...
Naviac sa priprav že to auto Ti bude peniaze nenormálne žrať. Najskôr by som si zistil ako je na tom trh s náhradnými dielmi, lebo keď už budeš mať auto kúpené, bude neskoro o tom uvažovať. Rátaj s tým, že ak bežné diely na bežné autá stoja pár šupov, tak na takéhoto veterána bude aj maličkosť mazec že sa Ti oči dozadu otočia... Nespoliehaj sa na to, že kasňa nebude hrdzavá...ver že bude...aj tie najzachovalejšie kusy čo boli garážované, sú pochytané na podvozku. Ad podvozok - rátaj s jeho repasom - detto si zisti či vôbec na tieto modely niekto robí silentbloky - inak Ti ostane DIY a ver že to nie je zrovna ono.
A výsledok? - potešenie to vie byť...hlavne ak si to auto dáš dokopy sám, ale ja by som do takého niečoho už nešiel ani keby sa mi doma váľalo milión euro...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: celica TA22 LT-ST-GT

Príspevok od používateľa patres » Štvrtok, 27. Septembra 2012, 15:21

jasne Rasto viem o com hovoris presne...nevravim ze sa do neho chcem hned pustit ale uz to odkladam strasne dlho pre vselijake ine veci,byt auto hento-toto...:D ja ho chcem teraz momentalne iba kupit aby som mal dusu na mieste lebo som si tak na 150% isty ze keby som to chcel riesit po baraku tak nebude na to penezi lebo to bude este treba hento a tamto a nhodou do toho pridu deti tak budem moct riesit akurat Verso..:D sak urcite vies o com rozpravam...a slubil som mojej mladej ze zacnem na nom pracovat az ked sa zabyvame a bude vsetko porobene .co sa tyka tych nahradnych dielov je to celkom v pohode este akurat karosarske diely a interierove doplnky su o nieco nad normal a preto by som najradsej kompletnu...:D. Dalej hrdzu nech je v podstate akakolvek mi nevadi pretoze svokor je klampiar a tieto veci ho strasne bavia a ktory klampiar nema dobrych kamaradov lakiernikov? :D takze aj to mam poriesene...co ratam ze budu Palky tak to je interier pretoze to je jasne ze ho bude treba porobit nech je akykolvek a motorova cast...ratam ze konecna investicia bude nieco okolo 10-15litov ale pokial sa dostanem ku konecnej podobe bude to mozno uz 60 rocny veteran..:D

stenky mas pravdu lebo aj tuto co mi ponukol je ta28cka...ako som ich kukal tak sa mi zda ze 22ky robili do nejakeho 74-75 roku potom prisli 23ky kt maju vlastne taktiez ten (rovny) predok... a liftback som ani nenasiel co by bol sikmy..:D mam v tom bordel odkedy po nich pozeram ...:D
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: celica TA22 LT-ST-GT

Príspevok od používateľa spider207 » Štvrtok, 27. Septembra 2012, 17:31

vidno, ze rasto ma skusenosti, ale viem pochopit obe strany.. ja som si splnil sen kupou Lexa, ale bolo to este v dobe kedy som az tak nad rodinou nerozmyslal.. teraz zacina byt ta otazka cim dalej tym aktualnejsia a je pravda, ze keby som teraz mal kupovat auto, asi by to Lex nebol. Nie z toho dovodu, ze by som na to nemal, ale proste to nie je racionalne riesenie ak uvazujes o dome, o vozeni deti do skoly, celkovo o rodine, tam je asi naozaj citit ci auto zerie 5 alebo 8,5 (neriesim servis, ten bude cca rovnaky berieme povestnu spolahlivost Toy/Lex) resp. rozmyslas, ze preco davat za veci 500€ ked mozes len 300 a zvysnych 200 mozes pouzit inde. Takze ano, teraz si urobis radost lebo Ti to pride ako to najlepsie co mozes spravit, ale za 2, 3, 5 rokov sa na to budes pozerat uplne inak a budes si vraviet, ze radsej si mal tie prasule odlozit pre rodinu.. mozno :) Ale taky je zivot, je to uplne prirodzene a clovek sa uci cely zivot.
Moja rada znie - ak si chces splnit sen/spravit radost tak kludne, ale premyslaj aj do buducnosti. (Je ale pravda, ze celkovo ide svet do sraciek, sorry za vyraz, takze mozno investicia do niecoho hmotneho napr. aj do stareho auta moze mat opodstatnenie :D )

Používateľov profilový obrázok
patres
toyoťák
Príspevky: 543
Dátum registrácie: Sobota, 24. Júla 2010, 16:29
Bydlisko: nitra

Re: celica TA22 LT-ST-GT

Príspevok od používateľa patres » Štvrtok, 27. Septembra 2012, 18:15

mudro vravis spider...:)
ja myslim aj do buducnosti urcite troska...mam v plane ak bude treba zladit aj sedacku detsku s autom...:)
minule som niekde cital ze najlepsie investicie su v dnesnej dobe do diamantov, zlata, nehnjtelnosti a starych aut..
To ci to bude vyhodna kupa ukaze az cas ale urcite viem ze to auto nekupujem na 5-10 rokov, alebo mozno pride doba kedy budem musiet mysliet na ine veci ako na auto a budem ho moct dokoncit az na dochodku...:) podstatne je ze chcem teraz mat ten zaklad doma..jest to pitat nebude akurat rast na hodnote rokmi ajkeby som s nim nic nerobil...
celica 7.gen-105kw vvti
celica 1.gen TA28 ST

Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: celica TA22 LT-ST-GT

Príspevok od používateľa Srandista » Štvrtok, 27. Septembra 2012, 22:32

Zas keby sa to zobralo uplne do dosledkov, tak by sme nemohli kupit ziadne auto (pokial nie sme taxikary alebo tak), pretoze kazde auto len zerie peniaze, a snad na ziadnom sa neda zbohatnut.

Ja som si teraz splnil sen tiez, aj ked je pravda, ze veteran to nie je. Ale co sa spotreby tyka, mozem vsetkych pozdravovat. Radsej jazdit po meste na biku, alebo chodit pesi, ako moje auto predat. Co chvilu EU dost mozno vsetko zakaze, a Fico to navyse predtym zdani, takze sen si treba splnit, kym sa to da.
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: celica TA22 LT-ST-GT

Príspevok od používateľa Rasťo » Piatok, 28. Septembra 2012, 07:50

Ešte ma napadla jedna vec ktorá mi pekelne liezla na nervy - STK-čky, EK a poistky. Ak to auto hneď nedáš dokopy a nedajboh rozoberieš, tak máš sakra problém. Proste dnes je už systém na úradoch dopravy tak dobre urobený, že po preevidovaní auta na Teba, pekne uvidia či máš ešte platné EK a STK. No a keď ich nebudeš mať, tak Ťa ani vyzývať nebudú - rovno Ti domov príde pokuta. Osobne sa mi to našťastie nestalo, ale poznám pár ľudí, čo dali auto "k ľadu" tak, ako plánuješ Ty a okrem každoročnej poistky (čo nie je až taká záťaž), zaplatili pekne mastnú pokutu s tým, že ak ďalší rok STK a EK mať nebude, tak sa to bude opakovať.
Argument dočasného odhlásenia z evidencie tiež nepomôže - dá sa to urobiť len na dva roky a ak ho znovu neprihlásiš (KO, STK, EK - absolvoval to Ľuboš s 4Runner-om a poriadne nadával), tak Ti príde len oznámenie, že keďže si prešvihol dva roky, auto Ti proste systém sám z evidencie vyhodil. Následné prihlásenie už samozrejme možné nie je.
Ja len aby si bol v obraze - predstava porobenia a užívania auta až na dôchodku fakt až tak ružová nie je.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných