kupim AE86 ?

ak zháňate auto, ...
Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: kupim AE86 ?

Príspevok od používateľa stenky » Piatok, 13. Mája 2011, 11:09

ebay a britske fora su plne dielov na AW11, zohnat sa da vselico. v UK je to pomerne rozsirene auto co je vyhoda. za 6000eur by uz clovek mohol mat slusny kus (bud ho rovno kupis a budes riskovat ze majitel to odflakol, alebo nakupis lacno a budes sa s tym srackovat sam) hovorim hlavne o kasni.

na jednu ciernu zo svajcu som sem nedavno daval inzerat, ani draha nebola. okolo 3000euro, trocha za dovoz + prihlasenie a za 4000 mas "dufajuc" slusne auto :D
ale aj AW11 vie poriadne zaliezt do penazenky uprimne.
ja som za moju uz dal 2500eur a este ani prihlasena/pojazdna nieje. Kasna to bude dalsia story, a dalsich asi 4-5000 v lufte ak sa to ma spravit dobre.
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Eru
začiatočník
Príspevky: 247
Dátum registrácie: Streda, 11. Mája 2011, 23:49
Bydlisko: BA - okolie

Re: kupim AE86 ?

Príspevok od používateľa Eru » Piatok, 13. Mája 2011, 12:03

MR2 AW11 4a-ge 16v ´87
Corolla E11 4zz-fe ´00
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: kupim AE86 ?

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 13. Mája 2011, 13:33

to je 2gen MRky (W20).. dizajnovo sa mi vždy strašne páčila, ale vraj jednotka mala lepšie jazdné vlasnosti, rovnako aj trojka.. tuším to tu rasťo (?) niekde rozoberal, ak sa dobre pamätám.. na víkendy by som si nejakú takú targu vedel predstaviť :)

Používateľov profilový obrázok
stenky
Toyota guru
Príspevky: 1852
Dátum registrácie: Piatok, 13. Marca 2009, 16:08
Bydlisko: Bratislava -=}Petrzalka{=-

Re: kupim AE86 ?

Príspevok od používateľa stenky » Piatok, 13. Mája 2011, 13:55

AW11 a ZZW30 by mali mat podobne, SW20 sa hold prava inac lebo je tazsia a ma inac rozlozenu hmotnost (a ine hluposti urcite navyse)

to ze sa sprava inac, neznamena ze sa sprava zle. sprava sa ako kazde ine tazsie auto s motorom v strede a ked clovek vie co robi je to perfektna masina stavana na grip , ale neodpusta. toto je to co jej bolo vytknute: ze ma maniere drahych supersportov za cenu lepsieho FWD alebo RWD auta. preto sa stavalo ze ich neskuseni vodici rozbijali lebo presadli z blbuvzdornych FWD aut do midshipu rovnakej cenovej kategorie. v SW20 si hold musis rozmysliet akou rychlostou vletis do zakruty a ziadne "oh shit" brzdenie alebo pustenie plynu (znamy to lift off oversteer) ako na FWD v strede zatacky ti uz nepomoze. vyletis, a to ovela jednoduchsie ako s dakym zadohrabom lebo ten ma vdaka motoru vpredu vacsi moment zotrvacnosti. SW20 ho ma koli motoru v strede tak nizky ze nez si clovek uvedomi co spravil, uz sa pozera do protismeru v tom lepsiom pripade. v tom horsiom si zbiera zuby v priekope :D je to proste pretacava cicina! preto sa im hovori "poor man's ferrari" cize "ferrari pre chudobnych" :D

AW11 by mala byt v tomto smere blbuvzdornejsia, vdaka nizsiej hmotnosti a 48/52 rozlozeni hmotnosti sa sprava predvidatlenejsie narozdiel od SW20.
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: kupim AE86 ?

Príspevok od používateľa spider207 » Piatok, 13. Mája 2011, 14:52

fiiha, tak toto sú pre mňa cenné informácie, vďaka stenky! vidím, že o MRke sa ešte mám čo učiť.. :)

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: kupim AE86 ?

Príspevok od používateľa Elvis » Piatok, 13. Mája 2011, 15:08

tu sa o mr2 uz pisalo az az. Doplnim len niekolko detailov:

- "preto sa im hovori "poor man's ferrari" cize "ferrari pre chudobnych" :D" nebolo to kvoli jazdnym vlastnostiam ale kvoli az neskutocnej podobnosti s Ferrari 348 (vyrabali sa sucastne).
- Ta mr2 v linku je sice druha generacia (sw20) ale az 3. alebo dokonca 4. revizia, teda znacne prepracovany stroj voci prvym kusom ktore sa zacali vyrabat v roku 1989. Mat 4500 euro na hracku, tak ani nevaham a uz idem po nu. za tu cenu je to sen. len aby bol technicky stav ok...
- Mr2 je fakt len pre vyzretych vodicov, ale ako chalani pisete, kto to vie s tymto autom, ten sa tesi. A podla mna, aj po takmer 1/4 storoci je ten design stale nadherny a dodnes sa ludia otacaju za tymto autom... dufam ze sa onedlho dockame nastupcu, bola by to inak skoda...
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: kupim AE86 ?

Príspevok od používateľa Rasťo » Piatok, 13. Mája 2011, 17:12

Trochu poopravím mienku o SW20. Auto ako také malo byť podľa Toyoty mimoriadne úspešné práve kvôli úspechu AW11 vo svete - po nich sa len zaprášilo. Problém bol v tom, že to už nebolo to jednoduché auto - bola to pomerne komplikované potvora a poriadne drahá potvora. Cena bola samo smiešna v porovnaní s inými midshipmi.
Samozrejme urobiť na MR-ke (akejkoľvek) hodiny je skôr chyba ako chcený drift so zlým koncom - reálne to vypadá tak, že akýkoľvek drift v nízkej rýchlosti (dupanie na plyn v zákrute), sa v MR-ke strašne ťažko kontroluje - proste to človeka roztočí a ide to do kýbla.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
Eru
začiatočník
Príspevky: 247
Dátum registrácie: Streda, 11. Mája 2011, 23:49
Bydlisko: BA - okolie

Re: kupim AE86 ?

Príspevok od používateľa Eru » Sobota, 14. Mája 2011, 16:29

To ze sa tazko soferuje a treba sa to naucit ma skor navnadilo ako odradilo :) co je lepsie ako auto s originalnou dusou.
MR2 AW11 4a-ge 16v ´87
Corolla E11 4zz-fe ´00
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: kupim AE86 ?

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 14. Mája 2011, 17:29

celica :-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: kupim AE86 ?

Príspevok od používateľa tofak » Sobota, 14. Mája 2011, 17:34

To sa mi paci, ked mi na BMW 318 pochrumalo diferak a zavarili sme ho, to bola krasa.
Dal som sa povozit kamosovi, ozaj skusenemu vodicovy a aj do driftu a necakanych situacii (od auta), tak to trvalo asi 5min. Vyvrtelo ho napravo,nalavo, vystupil a povedal, na tom sa neda jazdit :D :D :evil: a to ma este viac pohnalo.
Takze tiez by som sa nedal odradit od niecoho necakaneho.
Ved ako napisal, ci povedal Sobieslaw Zasada: To co si clovek mysli, ze uz je koniec su necele 3/4 toho co auto dokaze ustat.
Tak nejak som si to interpretoval :D a sranda je, ze kazdy clovek ma ten pomyselny koniec inde :evil:
Drzim palce pri dobrej kupe.
Inak ked som isiel domov s AE86, zacalo prsat, takze samozrejme klzko, isli sme cez dedinu a na mna sa lepil daky vw, pravotociva zakruta cez mostik, kamos predo mnou na druhom aute, trojka tam, len trochu plynu a smyk, krasa, pred stieracmy zabradlie mostika, este to ani poriadne nezacalo, akosi automaticky opacny a hned naopak, zvladli sme to. Stiahol so okno a ukazal nr.1 kamosovy predo mnou a ten vw sa uz viac nelepil, isiel poslusne a podla predpisov.
Sice si isto maslel, debil vodic, radsej nech ide.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

Používateľov profilový obrázok
Ryousuke
začiatočník
Príspevky: 334
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Augusta 2004, 09:38
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: kupim AE86 ?

Príspevok od používateľa Ryousuke » Piatok, 10. Júna 2011, 21:58

Ak srdce hovori rozum sa zastavuje = AE86 :D
Ak najdes taku co za to stoji tak ju ber sem tam nieco objavim co je zaujimave sleduj forum ked tak pridam inzerat ked nieco najdem a mas prilezitost.
Ja za moju poslednu AE86 vdacim kamaratovi co ju dotiahol z Berlina a dufam ze sa jej nebudem musiet nikdy zbavit ajked budem na to hocijako biedne. Je to naozaj zaujimave auticko.
85' AE86 GT Coupe silver/black - 2003 - 2016 - Toyota AE86 zavislost :-)
88' Suzuki Swift GTi
88' Mitsubishi Colt GTi
ex. 89' Toyota Corolla E9 gti 4A-GE Tvis


http://go2id.net
http://www.aeu86.org
http://www.club4ag.com

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných