Toyota rav4 kratka 2 dverova

ak zháňate auto, ...
someboy1
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Utorok, 8. Marca 2011, 23:27

Toyota rav4 kratka 2 dverova

Príspevok od používateľa someboy1 » Štvrtok, 10. Marca 2011, 22:47

Zdravim,

Chcel by som kupiť Toyotu rav4 krátku 2 benzin
http://toyota-rav4.autobazar.eu/20-vvti ... 49991.html
čo poviete na to auto??? Ako sa to sprava v terene??
Zatial som mal moznost vyskusat v terene rav4 kratku dvoj-dverovu 2000 - manualne uzamykanei diferencialu tlacidlom. Pozeram ze ta novsia to uz asi nema vsetko ej to automat....je to horsie lepsie???
a co spotreba??? Kolko sa da na tom spravit pri kludnes jazde po ceste??
dakujem

duffy
panic
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Pondelok, 28. Marca 2011, 22:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota rav4 kratka 2 dverova

Príspevok od používateľa duffy » Nedeľa, 5. Júna 2011, 19:06

v terene je to pecka. je to kratke ako siroke , uzavieka medzinapravy uplne postacuje , co je mensia nevyhoda je dost dlha jednotka ,takze niekedy treba pucit.

spotreba okolo 10 stale , pod sa len velmi tazko dostat.
1998 Rav4 Best RAV ever..
2007 FJ cruiser lightly modded

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota rav4 kratka 2 dverova

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 6. Júna 2011, 10:38

Skúsenosť s oboma verziami 2/3 dverových RAV-iek - ako starou, tak novou a je jedno či je to benzín, abo nafťák hovorí, že to po ceste skáče ako malé kozľa - to auto je v zákrutách nevyspytateľné - priam neovládateľné - samo, ak šoféruje slečinka čo ju kúpila "za tri razy" a jazdí pomaly, tak super zvezenie...po meste je to v pohode - teda pokiaľ nevezmeš nejakú ostrejšiu zákrutu 50-tkou...to sa "výhoda" krátkeho rázvoru mení na smrteľné nebezpečenstvo...
Ale zas odstavené na parkovisku, alebo pred hypermarketom to auto vypadá skvele... ;-)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Toyota rav4 kratka 2 dverova

Príspevok od používateľa ondrik » Pondelok, 6. Júna 2011, 10:46

Rasťo napísal:slečinka čo ju kúpila "za tri razy"
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: nemozeeeeeem
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

vitelo1
začiatočník
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Streda, 3. Júna 2009, 09:52
Bydlisko: Bratislava

Re: Toyota rav4 kratka 2 dverova

Príspevok od používateľa vitelo1 » Pondelok, 6. Júna 2011, 13:36

Rasťo má pravdu -jazdil som a krátku rav-ku nebrať, zadok si robí čo chce :shock:
E10 Corolla 1,33 xli sedan

duffy
panic
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Pondelok, 28. Marca 2011, 22:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota rav4 kratka 2 dverova

Príspevok od používateľa duffy » Utorok, 7. Júna 2011, 21:11

mam velmi rad tieto odpovede. ci ju slecinka vyfajcila ,alebo si na nu zarobila snad neni tvoj problem. alebo teda , skor ta serie , ze ty take nemas :))

ja som pisal na skusenosti s prvou verziou , to jest 96-2000. neviem , nic take som nepostrehol , auto je na svoje rozmery neskutocne pohodlne. nema ESP a to je asi kamen urazu tu vyssie popisanych nevyhod. ako kazda permanentna stvorkolka , treba to vediet ovladat. ak je tam haldex a pripina sa zadok , tak je to asi v kritickych situaciach horsie.
1998 Rav4 Best RAV ever..
2007 FJ cruiser lightly modded

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota rav4 kratka 2 dverova

Príspevok od používateľa Rasťo » Streda, 8. Júna 2011, 07:38

5 dverovú RAV4 D4D jazdím - je v rodine, takže poznámky v štýle "sere Ťa že ju nemáš", alebo "nikdy na to nebudeš mať a závidíš" ma nevytočia - ja som si svoje automobilové sny splnil a plním si ich denne. Za mňa hovoria autá, ktoré som dal dokopy a autá na ktorých jazdím - asi tak k tomu čo si napísal.
Ak chceš niečo poriadne do terénu, tak treba obzerať v inej váhovej kategórií - RAV-ka (a zas je jedno či pred 2000, alebo po) nemá dostatočne tuhú kasňu - to Ti povie každý klampiar, čo tie autá musel vyťahovať na stolici. Skús sa posadiť do 4Runner-a a pochopíš...
Ešte raz - to auto môže byť v teréne zaujímavé, ale pokiaľ nebývaš na kopaniciach, alebo to auto nemáš len na víkendové blbnutie v off-road parkoch (to by som si ale zadovážil fakt niečo iné), tak na tom musíš jazdiť hoodne opatrne...ja osobne by som napríklad v tom aute jazdu zručnosti ako býva na TTS zrazoch, zažiť nechcel...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Toyota rav4 kratka 2 dverova

Príspevok od používateľa spider207 » Streda, 8. Júna 2011, 10:25

prečo Rasťo, to by bola jazda zručnosti v pravom slova zmysle :mrgreen: :mrgreen:

duffy
panic
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Pondelok, 28. Marca 2011, 22:11
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyota rav4 kratka 2 dverova

Príspevok od používateľa duffy » Štvrtok, 16. Júna 2011, 11:29

Rasťo napísal:5 dverovú RAV4 D4D jazdím - je v rodine, takže poznámky v štýle "sere Ťa že ju nemáš", alebo "nikdy na to nebudeš mať a závidíš" ma nevytočia - ja som si svoje automobilové sny splnil a plním si ich denne. Za mňa hovoria autá, ktoré som dal dokopy a autá na ktorých jazdím - asi tak k tomu čo si napísal.
Ak chceš niečo poriadne do terénu, tak treba obzerať v inej váhovej kategórií - RAV-ka (a zas je jedno či pred 2000, alebo po) nemá dostatočne tuhú kasňu - to Ti povie každý klampiar, čo tie autá musel vyťahovať na stolici. Skús sa posadiť do 4Runner-a a pochopíš...
Ešte raz - to auto môže byť v teréne zaujímavé, ale pokiaľ nebývaš na kopaniciach, alebo to auto nemáš len na víkendové blbnutie v off-road parkoch (to by som si ale zadovážil fakt niečo iné), tak na tom musíš jazdiť hoodne opatrne...ja osobne by som napríklad v tom aute jazdu zručnosti ako býva na TTS zrazoch, zažiť nechcel...
ja som ta vytocit ani nechcel. a ak si sa vytocil , tak to je tvoja vec. snad sa chapeme .

pre kazdeho je teren nieco ine ,a neverim ze s kratkou ravkou bude chodit na expedicie a podobne. na bezne tereny ala slovenske cesty I triedy , svaznice , cesty na chatu a podobne je to ozaj skvele auto a pre mna pohodlne aj na ceste.
nemal som ziadny problem so stabilitou a to byvam tiez v oblasti , kde su cesty casto zasnezene , neupravene atd . ravka zatial nesklamala ani raz.

a tiez si nemyslim , ze ravka je auto na nejake jazdy zrucnosti na zrazoch . to auto je na uplne zameranie. dedovia pod alpami by ti o tom povedali viac :))


T.
1998 Rav4 Best RAV ever..
2007 FJ cruiser lightly modded

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných