Skôr,než kúpite YARIS - prečítajte si toto !

ak zháňate auto, ...
maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Skôr,než kúpite YARIS - prečítajte si toto !

Príspevok od používateľa maco » Piatok, 29. Októbra 2010, 17:29

Vážení priatelia, neviem,či ste niekto zaregistrovali dosť vážny problém s yarisom na Toyota cz fore,ale ak by ste sa rozhodli kúpiť yarisa,prečítajte si toto vlákno.nechcem nejak šíriť "zlé" meno-alebo teda haniť Toyotu,ale nie je to na zahodenie prečítať si to :oops:

http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... sc&start=0

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Skôr,než kúpite Toyotu YARIS - prečítajte si toto !!!!!!!

Príspevok od používateľa Rasťo » Piatok, 29. Októbra 2010, 19:41

Moc yariskové fórum nesledujem - nie je nutné - vážne problémy sa tu riešia skutočne sporadicky (hold je to auto určené pre jemnejšie polovičky a tých tu máme ako šafránu - navyše ich nejaký TTS plný chlapov moc netrápi) a riešiť problém poťahov a nezmyselných doplnkov je strata času (soráč)...
Pár yardov som videl rozobratých tak povediac "do šróbky" a na jednom skladaní takého yarda som sa zúčastnil - auto dodnes veselo behá...
Mno - mám pár postrehov:
1. Páni - v tom threade sú len dve skutočne hodnotné informácie - ako to vypadá keď odchádza motor a fotky zničených "čriev" motora. Všetko ostatné sú informácie buď známe (že toyotu prestanete zaujímať momentom keď opúšťate salón s novým autom) alebo pochopiteľné (yaris je toyotový "low end" - použité materiály hold nie sú tak kvalitné a aj pri skladaní motora sa nikto nebabre s vyvažovaním na stotiny gramu)
2. Je to vyslovene neobvyklá závada - poohýňané ojnice som videl u VW sexgrouppe a kadejakých talianskych paškvíloch, ktoré sa len tvária ako autá, ale nie u toyoty (pár dobabraných motorov som už mal v rukách)
3. bola to závada materiálu - hold výstupná kontrola u lacných produktov a ich súčastí nie je tak dôsledná - hlavne keď sa nepredpokladá ich výrazné výkonové zaťaženie (nik nerieši rentgen, resp luminodetekciu vád materiálu).
4. Toyota autorizovaný servis nie je motorový servis - jediné čo vedia ohľadom motorov je to, ako vymeniť olej (aj to v 99%-tách doxebú). Inak sú to čistí meniči v štýle "kus za kus".
5. Vymáhať od toyoty niečo po záruke je boj s veternými mlynmi - už to nie je ako kedysi, keď po SK behalo pár desiatok Toyot a oni si museli robiť dobré meno - teraz ich behajú tisíce a čerpajú s dávno minulej a už neexistujúcej slávy opierajúcej sa na dnes už len historickú spoľahlivosť.
Takže majitelia yardov - KĽUD!!!
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
pio
začiatočník
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Utorok, 10. Mája 2005, 15:58
Bydlisko: BA - königreich

Re: Skôr,než kúpite Toyotu YARIS - prečítajte si toto !!!!!!!

Príspevok od používateľa pio » Sobota, 30. Októbra 2010, 07:41

Je to smutne ale bohuzial presne tak to funguje ako pise Rasto. Aj ked neviem ci by som suhlasil s tym ako pises ze
( použité materiály hold nie sú tak kvalitné a aj pri skladaní motora sa nikto nebabre s vyvažovaním na stotiny gramu) ...aj ked s tym "low end"om suhlasim a s tym spojena kvalitka. Ale to je uz nazor kazdeho..v konecnom dosledku si to tu vsetkym dobre popisal.
moja ex: Toyota Corolla 4E-FE , 97
Toyota Corolla 4ZZ , 05

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: Skôr,než kúpite Toyotu YARIS - prečítajte si toto !!!!!!!

Príspevok od používateľa maco » Pondelok, 1. Novembra 2010, 08:46

No,Rasťo,mám taký dojem z toho všetkého,že si to všetko opísal velmi správne a bohužial už nie je Toyota ako bývala - hlavne čo sa týka správania sa k zákazníkovi.Možno česť výnimkám - ale s takými som sa ešte nestretol.
No dnes je všetko o biznise.Keby stále vyrábali tak spolahlivé autá ,tak si servis ani neprdne a stratí svoj existenčný význam...

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Skôr,než kúpite Toyotu YARIS - prečítajte si toto !!!!!!!

Príspevok od používateľa Max11 » Štvrtok, 13. Januára 2011, 20:15

Tiez som pisal nejake skusenosti s toyotou ako firmou v teme "Kupa - Corolla E12" Hoci niesu moje vlastne ,bol som zvycajne pritomny pri spominanych udalostiach a tiez mozem len potvrdit to co tu vyssie uvadzate.
- Zaujem toyoty aj o dlhorocnych zakaznikov 0 bodov
- Problemy sa riesia prevazne vymenou a nie opravou hoci niekedy je to zbytocne.
- Nakolko mame uz niekolku corollu v poradi odsledoval som ze aj kvalita spracovania samotnych aut ide nejak dolu vodou. Ked porovnam nasu prvu E10 a terajsiu E12 je to celkom slusny rozdiel. E12 ma ovela menej opracovane zvary na plastovych castiach interieru, niektore casti vrzgaju a podobne.
E10 bola dokonala podla mna po vsetkych strankach. Frcala 9 rokov bez jedinej navstevy servisu mimo pravidelnych prehliadok a sluzi spolahlivo nadalej az do teraz (15 rokov) nasemu znamemu ,ktoremu sme ju predali.

V podstate toto je jeden z hlavnych dovodov preco kupujem ojazdene a nie nove. Novu corollu som nejaky cas obkukaval ale pride mi naozaj ako keby z generacie na generaciu stlacali vyrobne naklady coraz nizsie.
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
Goldak
začiatočník
Príspevky: 377
Dátum registrácie: Štvrtok, 6. Januára 2011, 18:06
Bydlisko: Poprad

Re: Skôr,než kúpite Toyotu YARIS - prečítajte si toto !!!!!!!

Príspevok od používateľa Goldak » Piatok, 14. Januára 2011, 20:23

Treba si najprv uvedomiť páru vecí... Toyota sa musí prispôsobiť .... Čo z toho že by robila skvelý geniálny yaris keď bude o 3tis eur drahší jak konkurencia ale nikto ho nebude chcieť lebo je drahý ??? Treba si uvedomiť a porovnávať porovnateľné Yaris a 206+ ??? Tam pochopíte čo to je servis a nie do toyoty na záručné prehliadky

Ďalšia vec k tomu meneniu .... živím sa opravou áut a odpoviem ti otázkou ... ako opravíš napr ABS snímač na yarise ? ako opravíš 5tý vstrek na 2,2 D-CAT ? Ako opravíš 4lambda sondy na 2,2 DCAT ? Ako opravíš predné ložisko na LC 200 / V8 / ktoré odchádzalo pri 100tis KM a menilo sa na záruku ??

Ako opravíš toto ??
Obrázok

zväčšene : http://www.upnito.sk/0/3knt6ugdwpwsvkus ... 5hcaan.jpg

Alebo
Obrázok

zväčšene : http://www.upnito.sk/0/3waa337n6junpnjj ... 8v6b5x.jpg

Alebo ?
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

a môžem dodať X fotiek ktoré potvrdzujú len jedno že stále je čím viac ľudí čo dokážu pojebabrať aj kovadlinu gumeným kladivom a potom sa vyhovárajú na značku .... Motory na foto boli "pokazené" chybou použivateľa nie výrobnou vadou ;-)


edit: Rasťo ďakujem ;-)
Naposledy upravil/-a Goldak v Sobota, 15. Januára 2011, 23:23, upravené celkom 1 krát.
BLACK Yaris 70kw 217nm Little TDI killer
ex.RED Celica ST182

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Skôr,než kúpite Toyotu YARIS - prečítajte si toto !!!!!!!

Príspevok od používateľa Rasťo » Sobota, 15. Januára 2011, 21:31

Tak tak - pekne napísané, zdokumentované a 100 bodov záverečný koment...thumbs up a veľa spokojných zákazníkov...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
pio
začiatočník
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Utorok, 10. Mája 2005, 15:58
Bydlisko: BA - königreich

Re: Skôr,než kúpite Toyotu YARIS - prečítajte si toto !!!!!!!

Príspevok od používateľa pio » Nedeľa, 16. Januára 2011, 07:50

Tiez mozem len suhlasit,coraz viac ludi sa takto sprava k svojim autam a potom sa budu do nekonecna vyhovarat a hadat ze oni nie ale to auto je nepodarok a vyrobca moze za vsetko.
moja ex: Toyota Corolla 4E-FE , 97
Toyota Corolla 4ZZ , 05

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Skôr,než kúpite Toyotu YARIS - prečítajte si toto !!!!!!!

Príspevok od používateľa Max11 » Nedeľa, 16. Januára 2011, 10:58

A potom mi hovorte ,ze sa nemam bat kupit ojazdenu toyotu :D
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
Goldak
začiatočník
Príspevky: 377
Dátum registrácie: Štvrtok, 6. Januára 2011, 18:06
Bydlisko: Poprad

Re: Skôr,než kúpite Toyotu YARIS - prečítajte si toto !!!!!!!

Príspevok od používateľa Goldak » Nedeľa, 16. Januára 2011, 13:28

Nemáš sa báť kúpiť ojazdenú toyotu, to bolo spomenuté mimo rečou. Viem ti toho podstatne viac spomenúť o skvelých/ironicky/ ... uberwagenoch /škoda vw audi seat/ skvelých / opäť ironicky / francúzoch ....
v dnešnej dobe je toyota na špici z môjho pohľadu ... aj napriek občasným nepodarkom a som veľmi rád že sa toyota neznížina napr na úroveň nissanu / začali montovať dCi renaultacke motory / a podobne
BLACK Yaris 70kw 217nm Little TDI killer
ex.RED Celica ST182

Max11
toyoťák
Príspevky: 699
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Novembra 2010, 23:59
Bydlisko: Žilina

Re: Skôr,než kúpite Toyotu YARIS - prečítajte si toto !!!!!!!

Príspevok od používateľa Max11 » Nedeľa, 16. Januára 2011, 17:15

Nenarazal som konkretne na znacku. Bolo to myslene v zmysle, ze hoci je to toyota ,ktora by nemala byt kazova - ak ju mal nezodpovedny majitel ,ktory kaslal na udrzbu tak je uplne jedno co je to za znacku aj tak s tym autom mozu byt problemy. ;)
Toyota Corolla E12, 4ZZ-FE

3,5 l/100km (Najnovší rekord na trase Zilina - Terchova s palivom Shell FuelSave)
6-7 l/100km (Pri bežnom jazdení)

Používateľov profilový obrázok
Goldak
začiatočník
Príspevky: 377
Dátum registrácie: Štvrtok, 6. Januára 2011, 18:06
Bydlisko: Poprad

Re: Skôr,než kúpite Toyotu YARIS - prečítajte si toto !!!!!!!

Príspevok od používateľa Goldak » Utorok, 8. Februára 2011, 18:33

Ešte jedna foto na margo tých straaašne nespoľahlivých yarisou dnes som jedného robil a vo firme ich majú 3či4 ;-)
Chudáka po 558mich tisícoch ho opustil alternátor ach ti nespoľahlivé japonské autá ...
spojka menená pri 230tich tisícoch/spotrebák/ ... ináč žiadny zásah okrem spotrebáku a ešte pri 500tis štartér ..
Obrázok

ak by niekto nevidel tak vo večšiom

Kód: Vybrať všetko

http://www.upnito.sk/0/z4v983r4nbr8txgp9xjkuw9grz5ca3g2.jpg
BLACK Yaris 70kw 217nm Little TDI killer
ex.RED Celica ST182

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Skôr,než kúpite Toyotu YARIS - prečítajte si toto !!!!!!!

Príspevok od používateľa KLingO » Nedeľa, 27. Marca 2011, 22:32

to ten kofolacky ? kua to by clovek nepovedal co to znese - ked vidim jak s tym jazdia ti "pretekari" :mrgreen:
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

Používateľov profilový obrázok
Goldak
začiatočník
Príspevky: 377
Dátum registrácie: Štvrtok, 6. Januára 2011, 18:06
Bydlisko: Poprad

Re: Skôr,než kúpite Toyotu YARIS - prečítajte si toto !!!!!!!

Príspevok od používateľa Goldak » Nedeľa, 27. Marca 2011, 22:44

Niee kofolácke sú radi že spravia 30tis bez nehody :mrgreen: :mrgreen: tie sa niekedy nedožijú ani veľkej prehliadky :lol:
BLACK Yaris 70kw 217nm Little TDI killer
ex.RED Celica ST182

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Skôr,než kúpite Toyotu YARIS - prečítajte si toto !!!!!!!

Príspevok od používateľa jarson » Pondelok, 28. Marca 2011, 17:49

Goldak napísal:Ešte jedna foto na margo tých straaašne nespoľahlivých yarisou dnes som jedného robil a vo firme ich majú 3či4 ;-)
Chudáka po 558mich tisícoch ho opustil alternátor ach ti nespoľahlivé japonské autá ...
spojka menená pri 230tich tisícoch/spotrebák/ ... ináč žiadny zásah okrem spotrebáku a ešte pri 500tis štartér ..
Obrázok

ak by niekto nevidel tak vo večšiom

Kód: Vybrať všetko

http://www.upnito.sk/0/z4v983r4nbr8txgp9xjkuw9grz5ca3g2.jpg


...to mi pripomina jednu hlasku zo Simka a Grosmana: "Baťa zaplavuje trh levnou nekvalitní obuví a za šest let aby sis šel pro nové..." :lol: :lol: :lol:
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných