Rady pri kúpe TOY, co zvolit atd..

ak zháňate auto, ...
Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Rady pri kúpe TOY, co zvolit atd..

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 18. Mája 2009, 16:08

Ahojte,
s priateľkou rozmýšlame o kúpe nejakej tej Toyotky. Finančný limit je tak 3500-4000€, takže to nie je veľa. Pokukujeme po Corollke E11, prípadne Avensis T22. Ohladom Corolly máme ako-tak jasno, ohladom Ave je viac otáznikov. Takže spíšem otázky a budem rád ak nám dáte nejaké peknučké odpovede ;-)

Corolla E11:
Q1) motor 1.4 4E-FE vs 1.6 4A-FE - na fóre som našiel väčšinou len spotreby tej 1.4ky, zajíma ma ma o koľko väčšia je spotreba 1.6ky, príp výhody vs nevýhody tých motorov, čo by bolo lepšie
Inak máme myslím ohladom Corollky celkom jasno.

Avensis T22:
Q2) Dá sa vôbec zohnať v slušnom stave aj za cenu cca 4tis €? Samo pred facelift model, po face som hned vylúčil
Q3) stačí na Ave motor 1.6 VVTi? čítal som tu o rôznych spotrebách oleja pri tých VVTi čkach, ale týkalo sa to len 1.8ky či aj 1.6ky? príp bez VVTi ten 1.6 motor aj niečo utiahne? :)
Q4) Oplatí sa príp došetriť na Ave pár € (koľko??), je tam veľký skok v pohodlí oproti Corolle? (asi hej, ze? :-) )

Q5) Čo servisné náklady Cor vs Ave, oplatí sa niečo takéto vôbec riešiť?

Použitie avútka by malo byť pravdepodobne na také stredné vzdialenosti, niekedy mesto, niekedy 200-300km trasa, možno niekedy aj nejaký ten vejlet k moru.. Považujem sa za kľudného vodiča, ale rád si sem-tam užijem jazdu v zákrutkách (samo v rozumnej miere, žiadne kvičanie gúm ani nič podobné), príp raz za mesiac potiahnem rozohriaty motorček k červenému políčku :) Dôležitý je pre nás stav aftina, mala by tam byť servisná knižka, klíma (kľudne manuálna), nejaké špeciálne požiadavky nemáme..

Tak dúfam, že som na nič nezabudol.. snažil som sa nájsť maximum informácií na fóre, ale možno som niečo prehliadol, tak ma prípadne nekameňujte ;-) Vďaka za vaše rady a postrehy.

p.s.: neviem či som to hodil do dobrej témy, ale nepasovalo mi to ani do Cor ani Ave.. tak to prípadne presuňte inde ;-)

EDIT: ešte doplním, že prahneme po benzíne, diesel nie ;-)
Naposledy upravil/-a spider207 v Utorok, 9. Júna 2009, 19:20, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rady pri kúpe TOY, co zvolit atd..

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 18. Mája 2009, 16:37

spider207 napísal: Corolla E11:
Q1) motor 1.4 4E-FE vs 1.6 4A-FE - na fóre som našiel väčšinou len spotreby tej 1.4ky, zajíma ma ma o koľko väčšia je spotreba 1.6ky, príp výhody vs nevýhody tých motorov, čo by bolo lepšie?
Oba motory sú nezničiteľné, pokiaľ pravidelne meníš a kontroluješ olej - o téme je veľa popísané v sekcií Corolla. Osobne by som šiel do 4A-FE - 1.6L. Čo sa spotreby týka, tak tá je oproti 4E-FE len mierne vyššia (cca 0.5-1L/100km - podľa štýlu jazdy) - na dlhé trate možno aj porovnateľná - motor sa nebude tak namáhať...
spider207 napísal:Avensis T22:
Q3) stačí na Ave motor 1.6 VVTi? čítal som tu o rôznych spotrebách oleja pri tých VVTi čkach, ale týkalo sa to len 1.8ky či aj 1.6ky? príp bez VVTi ten 1.6 motor aj niečo utiahne? :)
Ak Ave, tak do roku 2000, alebo po roku 2003 - problémy so ZZ motormi sú reálne! Asi by som išiel do niečoho z roku 99 s motorom 2.0L - teda keby som chcel veľké auto...
spider207 napísal:Q5) Čo servisné náklady Cor vs Ave, oplatí sa niečo takéto vôbec riešiť?
Servis je okrem dolievania benzínu a výmeny oleja minimálny ak nie nulový - teda ak kúpiš slušné auto...
spider207 napísal:Použitie
Kým nebudete mať deti, tak jednoznačne E11 G6R s klímou - nie je čo riešiť
spider207 napísal:Servisná knižka
Na toto by som sa asi vyprdol, lebo sa tomu nedá veriť ani u aut servisovaných v "autorizovaných" servisoch...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Rady pri kúpe TOY, co zvolit atd..

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 18. Mája 2009, 17:28

Rasťo napísal:Kým nebudete mať deti, tak jednoznačne E11 G6R s klímou - nie je čo riešiť
Je čo riešiť, G6R som do 4tis€ nevidel a G6 by bol tak možno dovoz a ktovie či by sa to vošlo do 4ky aj s prepisom (kukal som so serviskou), kedže ja by som chcel dostať kľúčiky od auta a jazdiť a nie obehávať mesiac naše fantastické úrady.. a inak aký je rozdiel medzi G6R a G6? a ešte dalšia vec, zatial som natrafil na G6(R) len ako 3dv a priateľka moc 3dv nechce, predsa len je to menej praktické ako nejaký sedan alebo liftback..
Rasťo napísal:Na toto by som sa asi vyprdol, lebo sa tomu nedá veriť ani u aut servisovaných v "autorizovaných" servisoch...
jasné, ani serviska nie je 100%-ná záruka, ale je tam vyššia šanca, že o to auto bolo starané.. a navyše mám dobrý dôvod veriť, že minimálne v jednom autorizovanom servise ma neo.. mmm, ako to slušne.. áno, už to mám - neoklamú :-)

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Rady pri kúpe TOY, co zvolit atd..

Príspevok od používateľa fajry » Pondelok, 18. Mája 2009, 21:46

spider207 napísal:Ahojte,
s priateľkou rozmýšlame o kúpe nejakej tej Toyotky. Finančný limit je tak 3500-4000€, takže to nie je veľa. Pokukujeme po Corollke E11, prípadne Avensis T22. Ohladom Corolly máme ako-tak jasno, ohladom Ave je viac otáznikov. Takže spíšem otázky a budem rád ak nám dáte nejaké peknučké odpovede ;-)
myslím, že si sa rozhodol dobre, aj keď sú to dve odlišné autá. Obe som mal, tak môžem podľa svojich skúseností porovnávať. Corollka je podľa mňa skôr pre mladšieho človeka, ktorý sa rád vyšantí sem-tam a nemá deti (myslím corolku 3d, ktorú som mal ja). Corollka bola úžasná a strašne hravá. Motor 1.6 je pre toto auto ten najsprávnejší. Je mi za ňou veľmi lúto. Avensis je väčšie a pohodlnejšie auto. Je vhodné najmä na dlhšie trasy. Mal som avensis T22 D-4D sedan. Nemôžem naň povedať krivého slova. Bolo to priestranné a veľmi pohodlné auto. Na dovolenku po slovensku, 4 chlapi v aute a úplná paráda. No osobne by som už išiel iba do benzínu 2.0.
spider207 napísal: Corolla E11:
Q1) motor 1.4 4E-FE vs 1.6 4A-FE - na fóre som našiel väčšinou len spotreby tej 1.4ky, zajíma ma ma o koľko väčšia je spotreba 1.6ky, príp výhody vs nevýhody tých motorov, čo by bolo lepšie
Inak máme myslím ohladom Corollky celkom jasno.
Určite ísť do motora 1.6. Najmä ak je človek naložený, ide do kopca, chce predbiehať, tak tam rozdiel cítiť. Viem čo vravím, jazdil som obe tieto autá a oba motory. Tak isto aj corollu E12. Spotreba 1.4 a 1.6 je rovnaká. Ten rozdiel, čo píše Rasťo 0,5l/100km tam hádam ani nie je. A len pre info - spotreba na E12 1.4 je vyššie ako E12 1.6 - reálne skúsenosti.
spider207 napísal: Avensis T22:
Q2) Dá sa vôbec zohnať v slušnom stave aj za cenu cca 4tis €? Samo pred facelift model, po face som hned vylúčil
Q3) stačí na Ave motor 1.6 VVTi? čítal som tu o rôznych spotrebách oleja pri tých VVTi čkach, ale týkalo sa to len 1.8ky či aj 1.6ky? príp bez VVTi ten 1.6 motor aj niečo utiahne? :)
Q4) Oplatí sa príp došetriť na Ave pár € (koľko??), je tam veľký skok v pohodlí oproti Corolle? (asi hej, ze? :-) )
Dá sa zohnať v slušnom stave, ale samozrejme iba predfaceliftová verzia. Na pofaceliftovú (ktorú by som osobne odporúčal viac) treba čo-to priplatiť - ale veľmi málo. Problém je ten, že prefaceliftová mala dosť veľa múch, ktoré boli v pofaceliftovej vychytané.

Určite by som šiel min. do motora 1.8, ale najlepšie 2.0 benzín. Rozdiel v spotrebe je, ale výkon a celkové vlastnosti motora sú lepšie. Motor 1.6 je na toto auto slabý. Vidieť to najmä pri naloženom aute, jazde do kopca, ... Diesel je tiež fajn, ale len novší D4-D. Starší TD za veľa nestojí.

Záleží na aké účely to auto chceš. Ak chceš pohodlnejšie a priestrannejšie, tak určite sa oplatí došetriť. Tieto autá sú dve rozdielne kategórie. Dovolím si to porovnať s Fabiou a Octaviou.
spider207 napísal: Q5) Čo servisné náklady Cor vs Ave, oplatí sa niečo takéto vôbec riešiť?
Určite to neriešiť v autorizovanom servise - zbytočne drahé. Lepšie nájsť dobrého mechanika a potom tam rozdiel v servise skoro ani nie je.
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Rady pri kúpe TOY, co zvolit atd..

Príspevok od používateľa liguere » Pondelok, 18. Mája 2009, 22:46

bral by som e11 g6 liftback. mal som to so 4efe, nebolo to vobec zle :D ...ale ten 1.6 by bol lepsi. auticko je to fajne,podvozok solidny,ked s tou 6kvaltovou packou zamykslujes poriadne,aj ten 1.3 motor vie narobit divy.

ave t22-mam teraz,kombik. 1.8 vvti-treba dolievat olej,castejsie akoby bolo zdrave. ale zalezi ako jazdis-ked sa len supem pomaly po meste,je to vlastne ok. ale ked vybehnem von a povytacam to fajne,ide olej riadne...motor 1.6 do ave by som velmi neodporucal...ono auto to nie je az take tazke,ale vela sa donho zmesti a potom je to uz problem. dizel neviem,nejazdil som. cize ostava nam 2liter benzin. dalsi dovod ktori hovori v prospech g6 - po prestupe z g6 do ave v tej nizsej vybave som nenadobudol dojem prestupu do auta o triedu vyssieho. mas sice viac miesta vzadu, vpredu som to az tak nepocitil (mam cca 180 cm, nebol som ani v korole stiesneny,mozno preto mi ave nejak extra vacsi neprisiel). odkladacia schranka pred spolujazdcom je mensia.v kufri nie su bocne kapsy,ani take sietkove,nie to uzatvaracie (mozno sedan alebo 5d to maju inak ako kombi). uz som to tu pisal,nebudem tu zbytocne opakovat detaily
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Rady pri kúpe TOY, co zvolit atd..

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 18. Mája 2009, 22:54

fajry napísal:Dá sa zohnať v slušnom stave, ale samozrejme iba predfaceliftová verzia. Na pofaceliftovú (ktorú by som osobne odporúčal viac) treba čo-to priplatiť - ale veľmi málo. Problém je ten, že prefaceliftová mala dosť veľa múch, ktoré boli v pofaceliftovej vychytané.
Môžeš trošku konkretizovať? Keď by sme vynechali problém s nadmernou spotrebou oleja. O iných som sa zatiaľ nedočítal (aj ked priznávam, že Ave som až tak dopodrobna neštudoval).
fajry napísal:Záleží na aké účely to auto chceš. Ak chceš pohodlnejšie a priestrannejšie, tak určite sa oplatí došetriť. Tieto autá sú dve rozdielne kategórie. Dovolím si to porovnať s Fabiou a Octaviou.
No poviem to tak, že máme radi priestor a radšej by sme niečo priestornejšie, no na druhej strane - doteraz sme sa pučili skôr v menších autách typu Felicia, takže presedlanie či už "iba" do Corolly by bol myslím značný pokrok. V podstate to auto by sme asi najčastejšie využívali na cesty po Slovensku, ale niekedy by sme rádi šli s autíčkom aj k moru. Zvládla by Corollka aj niečo takéto, myslím po stránke komfortu?
fajry napísal:Určite to neriešiť v autorizovanom servise - zbytočne drahé. Lepšie nájsť dobrého mechanika a potom tam rozdiel v servise skoro ani nie je.
No zádrhel bude to "dobrého mechanika", bo ako vieme, tak v dnešnom svete pokial nemáš známosti, tak sa daleko nedostaneš - a ja nikoho takého nepoznám, to skôr v tej autorizovanej predajni (ale schválne píšem v predajni, nie konkrétne v servise) :)
V každom prípade vďaka za postrehy.

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Rady pri kúpe TOY, co zvolit atd..

Príspevok od používateľa liguere » Pondelok, 18. Mája 2009, 23:21

na corolke som presiel 2000 km za cca 26 hodin...striedali sa 2 soferi. jedine co som potreboval na regeneraciu bolo vyspat sa. staci snad taka odpoved?
muchy na ave pred faceliftom neviem...mam po facelifte. 2 "konstrukcne" chyby som ti napisal, tu jednu o oleji si uz pocul aj predtym. + zvykne sa vraj dost kazit zamok dveri (aj mne blbne semtam). blbe ziarovky H7 treba menit asi tak raz za pol roka, ale to nie je chyba auta (btw corolka ma H4). o inych muchach ani velmi neviem. asi si spomeniem cca 5 sekund po odoslani prispevku :lol:
a napis odkial si, urcite ti niekto bude vediet poradit vhodneho mechanika
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Rady pri kúpe TOY, co zvolit atd..

Príspevok od používateľa spider207 » Pondelok, 18. Mája 2009, 23:31

liguere napísal:na corolke som presiel 2000 km za cca 26 hodin...striedali sa 2 soferi. jedine co som potreboval na regeneraciu bolo vyspat sa. staci snad taka odpoved?
Stačí, vďaka ;-)
liguere napísal:a napis odkial si, urcite ti niekto bude vediet poradit vhodneho mechanika
jasné, kua, vždy na to zabudnem, chcel som to hneď ako som sa zaregistroval.. takže doplnené ;-)

Zatial to teda skôr vyzerá na tú Corollku, myslím že s tou G6kou Liftback by sme boli spokojní.. A teraz to príde.. :) ALE, vie niekto poradiť kde také niečo zohnať? Resp dá sa vôbec za tých 3,5 až 4tis €? To sa mi nejako nezdá, jedinú čo som našiel po takom rýchlohladaní bola za 5500€ + ešte za prihlásenie cca litrík.. a to sme na úplne inej cene ako je náš rozpočet :?

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Rady pri kúpe TOY, co zvolit atd..

Príspevok od používateľa fajry » Utorok, 19. Mája 2009, 10:27

samozrejme, že corolla prežije výlet bez problémov. Ja som na svojej voľakedy robil cca 300km každý víkend a za rok a pol nebola jediná porucha. Zohnať G6 liftbacka za takú cenu bude fakt problém, ale nič nie je nemožné. Obyčajných liftbackov je aj na slovensku dosť - treba len hľadať.

A mimochodom - si zo ZA. Veľmi dobrý servis je v RK. Tam sú chalaniská okolo Ľuboša a tí sa teda do Toyot vyznajú poriadne. Rasťo Ti určite podá viac info. A radšej by som obetoval tie km zo ZA do RK, ako to dať nejakému šuflikantovi v ZA.
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
spider207
Vševed
Príspevky: 2868
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Mája 2009, 15:57
Bydlisko: Zvolen

Re: Rady pri kúpe TOY, co zvolit atd..

Príspevok od používateľa spider207 » Utorok, 19. Mája 2009, 14:09

No vidíme to zatiaľ s polovičkou na tú corollku, ak by sa podarila G6 tak by som bol v 7th heaven, ale aj keby to bola obyčajná tak budeme myslím spokojní.
Jasné, tých pár km do RK by som neriešil, aspoň by som sa previezol :) Však keby to bolo aktuálne, tak viem komu sa ozvať, thanks ;-)

Na Corollu by som mal pár tipov, takže sa kľudne vyjadrite:
http://www.autovia.sk/autobazar/toyota- ... una-638010
http://www.autovia.sk/autobazar/toyota- ... rra-645438

Ave len 1 tip čo nás zaujalo, ale tam by som videl problém asi motor, mýlim sa?
http://www.autovia.sk/autobazar/toyota- ... vti-639736

Ozaj a vie mi niekto vysvetliť stupne výbavy? Zatial som moc nezachytil aké sú (terra, sol, luna..??) resp ktorá je social verzia a ktorá full..

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rady pri kúpe TOY, co zvolit atd..

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 19. Mája 2009, 14:59

Výber je fakt momentálne naprd...
Toto http://www.autovia.sk/autobazar/toyota- ... rra-645438 má práve ten problémový ZZ motor - nekupoval by som...
Takýto LB http://www.autovia.sk/autobazar/toyota- ... una-638010 je dobrá voľba - veľkosť interiéru porovnateľká s ochcáviou - do takéhoto niečoho by som šiel. Aj tohto auta by som sa nebál, keby nebolo opravované - poznáš to podľa chrómovej prednej masky - čert vie kto to auto robil - možno je urobené kvalitne, a možno nie...
Čo sa týka servisu, nie je problém...aj ke´d si myslím, že to servisovať okrem tej výmeny oleja ani nebudeš potrebovať...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Rady pri kúpe TOY, co zvolit atd..

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 20. Mája 2009, 08:01

nechce sa mi to cele citat ale ako majitel corolly E11 liftback 4AFE 1.6 viem povedat tolko:

kufor: je priestranny, zmestis tam kocik alebo motor z ineho auta :D a ked sklopis sedadla tak aj bike.
priesor: v aute je to trosku problem pre velkych ludi na zadnych sedadlach. tj takych 2 metrovych by som na 4 hodinovu cestu asi vzadu nechcel viest :D ale inak super :)
motor: je "sviezi" dobre sa mi snim jazdi spotreba podla tazkej nohy okolo 8 - 9 litrov ale ak si brutalista tak vytlces aj 12 :D
osobne by som ale hlavne pozeral co ma auto vyhrievane spatne zrkadla a zadne okno dost to pomoze v zime ale aj kde je zarosene. Ja vlastnim linea luna cize mam vyhrievane + klima + servo a ele. okna. liftback sa robil aj ako g6. co sa tyka pofaceliftovaj verzie tak tam uz sa tusim rvali vvti motory a palubny pocitat takze uz je to trosku o inom.

Tak ci tak ale pocitaj : cena auta + 2000sk za prepis + 5 - 6 tisic poistenie + nutne vymeny.
Tu pocitaj ze sa ti moze stat ze autu bude treba menit olej, remene a tak.

Co sa tyka servisnej knizky: ser nanu. vobec nic to o aute nehovori. najlepsie je zobrat si niekoho kto sa vyzna
a tu na fore ti ked tak poradime s tym co kde zohnat ako opravit a uvidis ze naklady nebudu take hrozostrasne ako niektory ludia tvrdia ked pocuju znacku toyota :)
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Rady pri kúpe TOY, co zvolit atd..

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 20. Mája 2009, 08:08

este ktym vybavam:

?social?
terra
luna
sol

ale niekedy sa to prekriva takze je lepsie si precitat / zavolat a popytat sa co tam je a co nie
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rady pri kúpe TOY, co zvolit atd..

Príspevok od používateľa Rasťo » Streda, 20. Mája 2009, 09:37

Tak neviem - je tu čosi písané o priateľke, takže klímu bude hold potrebovať...to nie ako my - slobodní, nezadaní a bezdetní - pre nás sú klíma a podobné kraviny len kg navyše... :lol:
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

saboter
začiatočník
Príspevky: 348
Dátum registrácie: Pondelok, 19. Januára 2009, 21:33
Bydlisko: TT

Re: Rady pri kúpe TOY, co zvolit atd..

Príspevok od používateľa saboter » Streda, 20. Mája 2009, 09:52

Corolla je kvalitné auto, ale nie dosť kvalitné na to aby prežilo bez úhony prasácke zaobchádzanie. (vlastním jednu takú prevádzkovanú prechádzajúcimi majiteľmi v zmysle hesla .. to je toyota to netreba opravovať ....)

Treba veľmi starostlivo posudzovať konkrétny kus. Ako poradca je ideálny mechanik čo robí komplexné opravy búračiek a má už všetky finty v oku. Keď sa to skombinuje ešte s klasickou prehliadkou na zdviháku nemal by byť problém. Niektoré veci aj tak zistíš až časom. Všetko okrem zásadných chýb motora a karosérie je opraviteľne za rozumné často zanedbateľné peniaze. (Samozrejme mimo autorizovaného toyota servisu.)
ex: Corolla LB E11 Terra (vykuchaná), 1.4 4E-FE

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných