kupa auta na mobile.de

ak zháňate auto, ...
antoan
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Štvrtok, 31. Januára 2008, 22:12

kupa auta na mobile.de

Príspevok od používateľa antoan » Utorok, 5. Februára 2008, 08:46

chcem sa opytat ci ma niekto skusenost s kupou ako to prebieha ci tie ceny su vobec realne,alebo je to podvod.napr bmw x5 rv 2006 a 10 790 eu,

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: kupa auta na mobile.de

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 5. Februára 2008, 09:43

Keď sa trochu zamyslíš, tak zistíš, že na mobile.de a autoscout.de sú vždy tri typy ponúk - hlboko pod cenu, v normálnej cene a vysoko nad reálnu hodnotu. Každý, kto dováža zo zahraničia Ti povie, že ak chceš fakt dobrý voz, tak musíš hľadať v tej strednej kategórií. Tie vozy pod cenu sú väčšinou zničené kšunty polepené aby ako tak vypadali a prežili maximálne čas do upynutia zákonnej záruky. Samo sa Ti môže zadariť nájsť predávajúceho s autom v dobrom stave, ktorý je len vo finančnej tiesni, ale to je 1 z milióna.
K BMW - no comment - nie že by som nevedel (rok som ho spolu s M3 v USA jazdil - od vtedy žiadne BMW nechcem ani vidieť), ale sme na toyoťákom fóre...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

antoan
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Štvrtok, 31. Januára 2008, 22:12

Re: kupa auta na mobile.de

Príspevok od používateľa antoan » Utorok, 5. Februára 2008, 09:51

to bol len priklad no dost bludny ja bmw ani nahodou ja mam iny sen no prkticky asi nemozny toyota celica gt4 6.generacie

Ado
Toyota guru
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Streda, 27. Júla 2005, 09:10
Bydlisko: Tábor

Re: kupa auta na mobile.de

Príspevok od používateľa Ado » Utorok, 5. Februára 2008, 22:25

ako hovorí Rasťo je tam aj vela nezmyslov,ale ja som stadial kupil celicu pred 2 rokmi po prvej majitelke so serviskou a uplna spokojnosť,samozrejme nikomu neposielaj žiadnu zalohu na učet
Lexus RX 400h,2008
Ex:RAV 4 II (XA2) 2.0 VVTi 4WD,r.v.2004
Ex:Celica AT200,r.v.96
1.8,85kw
Ex:Celica AT180,r.v.92
1.6Sti,74kw

Používateľov profilový obrázok
Canabik
panic
Príspevky: 120
Dátum registrácie: Nedeľa, 11. Septembra 2005, 13:37
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: kupa auta na mobile.de

Príspevok od používateľa Canabik » Streda, 6. Februára 2008, 03:22

ja som takto kupil yariska TS mojho...ked nechces opletacky tak hladaj ponuky od handlerovl...najlepsie ako v mojom pripade original toyota...
Toyota Yaris Dream 1.0 VVTi
Toyota Yaris TS 1.5 VVTi

antoan
nula
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Štvrtok, 31. Januára 2008, 22:12

Re: kupa auta na mobile.de

Príspevok od používateľa antoan » Streda, 6. Februára 2008, 16:03

od handlera to znamena .... nemam skusenosti preto tolko otazok.

Ado
Toyota guru
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Streda, 27. Júla 2005, 09:10
Bydlisko: Tábor

Re: kupa auta na mobile.de

Príspevok od používateľa Ado » Streda, 6. Februára 2008, 17:58

buď origo toyota predajna alebo nejaký bazár ale pozor na pochybné arabské a turecké mená,a ako som spomínal vyššie neposielať žiadnu zálohu na rezerváciu
Lexus RX 400h,2008
Ex:RAV 4 II (XA2) 2.0 VVTi 4WD,r.v.2004
Ex:Celica AT200,r.v.96
1.8,85kw
Ex:Celica AT180,r.v.92
1.6Sti,74kw

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: kupa auta na mobile.de

Príspevok od používateľa Rasťo » Streda, 6. Februára 2008, 22:29

A hlavne to nenechať na nejakého slovenského "dovozcu aut" - pekne zobrať pár dní dovolenky a obetovať pár korún, aby si to auto fyzicky videl a vyskúšal...
Inak občas sa dá niečo slušné nájsť aj toť za hranicami - v AT a to už stojí za zamyslenie...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

olaf
panic
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pondelok, 1. Októbra 2007, 21:59

Re: kupa auta na mobile.de

Príspevok od používateľa olaf » Piatok, 8. Februára 2008, 02:02

Ja som tiež kupoval auto v nemecku, cez mobile, no mal som výhodu že som tam mal človeka čo robí v nemeckej dekre, je to toyoťák a ten mi to auto preveril, potom to bolo bezproblémové. S tými podozrivými ponukami je to presne ako hovoríte. Inák niektorí arabi a aj rusi sú normálny obchodníci, nebol problém. Čo sa raz komplikovalo to bolo od obchodníka pôvodom zo slovenska (tri dni stresu). Treba si dávať bacha aj v nemecku sú už niektorý obchodníci čo chodia nakupovať autá do talianska a potom ich vydávajú za orig. nemecké. Bez servisnej knižky naozaj nebrať, keď človek kupuje pre seba treba obetovať čas a nešetriť na každej korunke, aj v nemecku sa dá v dekre overiť či to bolo búrané a podobne. Jedna výhoda áut z nemecka, aj pri rovnakej cene ako u nás, že to auto má vyššiu výbavu, jazdilo po dobrých cestách a nemci sa vo väčšine o autá dobre starajú. Ja som konkrétne bral auto od etablovaného ukrajinca, a okrem toho že rýchlo potreboval prachy, auto bolo v top stave a porozprával mi o ňom všetko.

Používateľov profilový obrázok
kuro
toyoťák
Príspevky: 712
Dátum registrácie: Piatok, 27. Januára 2006, 16:12
Bydlisko: Íst Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Re: kupa auta na mobile.de

Príspevok od používateľa kuro » Sobota, 9. Februára 2008, 18:43

cez mobile resp. autoscout som doniesol toyoty pre komplet celu rodinu (4 kaaarz) a x dalsich pre inych (do jedneho) spokojnych toyotakow... nesuhlasim, ze pozor na turkov a arabow, aj ked vsade sa najdu podwodnici a spekulanti... konkretne, myslim, ze turci speci si v nemecku musia aku auslanderi davat velky pozor, ak chcu "prezit". moja osobna skusenost je s nimi velmi dobra, lebo korolku, ktoru sme brali od nich z essenu sme len prezreli a povedali, ze berieme. prepis, vybavenie nemeckych znaciek a poistka - o vsetko sa postarali bez toho, ze by sme ich o to prosili... svojim autom nas predajca odviezol na colne, policajtov pri prepise sme ani nevideli, aj ked s malou dusickou som im nechaval na 3 hodiny svoj pas... 8)
s rusmi sa obchoduje takisto velmi dobre najma vo vychodnom nemecku... byvali dostojnici... jazykova bariera neni a celkom pozitivne beru slovakov ako takych..
k tym nizkym cenam, ak je nieco podozrive, tak je to 99% fake - ak tam zavolas, zistis, ze dotycny nic nepredava a niekto si z neho proste urobil "prdel" ... a vacsinou pri takychto podozrivych inzeratoch chyba adresa...
ak sa uz rozhodnes ist po auto, ziadne prachy vopred, nic ti nikto nezarezerwuje... kto prv pride, ten prv berie... najistejsie je tam telefonovat a samozrejme byt na nete aj v nemecku.
vela stastia...
Obrázok
LEXUS IS200
"ex cariňák:-)"
join the 5th celica drivers group on fasbuk

Ado
Toyota guru
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Streda, 27. Júla 2005, 09:10
Bydlisko: Tábor

Re: kupa auta na mobile.de

Príspevok od používateľa Ado » Sobota, 9. Februára 2008, 22:34

tak ja som moje mal rezervované do druhého dna do 12:00 ako som volal a samozrejme bez zálohy
Lexus RX 400h,2008
Ex:RAV 4 II (XA2) 2.0 VVTi 4WD,r.v.2004
Ex:Celica AT200,r.v.96
1.8,85kw
Ex:Celica AT180,r.v.92
1.6Sti,74kw

Používateľov profilový obrázok
miguel
začiatočník
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Piatok, 29. Februára 2008, 22:17
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: kupa auta na mobile.de

Príspevok od používateľa miguel » Streda, 5. Marca 2008, 09:09

Zdravim vas,
chcem sa opytat ci by ste niekto vedel zabezpecit dovoz z Nemecka, napr. z mobil.de?
Uvazujem o kupe Yarisa ale chcel by som ho dovezeneho (z dovodov o ktorych ste tu pisali).
Samozrejme, ze dovoz ako aj "odmenu" podla dohody zaplatim ;)

Ak by bol niekto ochotny, prosim kontaktujte ma cez Sukromnu spravu.

Dakujem ;)
Toyota Avensis 2.0 VVTi T25 (sedan)
ex - Volvo XC70 2.4 D5
ex - Toyota Avensis 1.8 VVTi T25 (liftback)
ex - Toyota Avensis 1.8 VVTi T22 (liftback)

olaf
panic
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Pondelok, 1. Októbra 2007, 21:59

Re: kupa auta na mobile.de

Príspevok od používateľa olaf » Streda, 5. Marca 2008, 21:51

neviem ako sa odpovedá cez súkromnú správu, ale chcem si ísť o také dva tri týždne do Nemecka po avensis, a pôjdeme minimálne dvaja, takže teoreticky by sme Ti yaris vziať mohli. Malo by to výhodu pre Teba, že mám v menecku toyoťáka čo robí v Dekre takže nám to auto preklepne. ak chceš napíš potom sa môžeme skontaktovať.

Používateľov profilový obrázok
miguel
začiatočník
Príspevky: 242
Dátum registrácie: Piatok, 29. Februára 2008, 22:17
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: kupa auta na mobile.de

Príspevok od používateľa miguel » Štvrtok, 6. Marca 2008, 10:31

Dakujem za odpoved ;) No 2 tyzdne su pre mna prilis skoro :( pretoze ja planujem (teda budu peniaze =) ) kupu auticka az niekedy v Maj/Jun 08 takze zatial len sondujem ake su moznosti. Kazdopadne by ma zaujimalo ako to je s dovezenim auta na Slovensko a nasledna kontrola originality. Je s tym problem alebo ako to prebieha.
Z mojho pohladu ma hlavne zaujima, ked si dam doviezt auto, ci kontrolu originality vykona predavajuci alebo ja kupim auto a nasledne ho dam prekontrolovat. Ide o garanciu ze auto nie je kradnute ;) Mate s tym niekto skusenost?
Toyota Avensis 2.0 VVTi T25 (sedan)
ex - Volvo XC70 2.4 D5
ex - Toyota Avensis 1.8 VVTi T25 (liftback)
ex - Toyota Avensis 1.8 VVTi T22 (liftback)

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: kupa auta na mobile.de

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Pondelok, 10. Marca 2008, 20:50

miguel, pred prihlasenim si TY musis spravit kontrolu originality.... ty ju totiz potrebujes k prihlaseniu... ale preventivne sa oplati spravit si ju aj s predavajucim, ajked na tvoje naklady, v zahranici, aby si to sem netrepal zbytocne a hlavne nevyhodil peniazky. ;-)
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných