Toyota Prius, 2005, do dobrých rúk :)

autá na predaj, ...
fsoos
panic
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pondelok, 5. Apríla 2010, 14:14
Bydlisko: Bernolakovo

Toyota Prius, 2005, do dobrých rúk :)

Príspevok od používateľa fsoos » Piatok, 17. Júla 2015, 13:45

Priatelia, je to tu.
Aj ked nerad, ponukam na predaj moju obľúbenú a spoľahlivú Toyotu Prius. 4 osoby ženského pohlavia, ktoré okrem mňa tvoria našu rodinu vytvaraju naozaj mimoriadne nároky na preváženie rôznych typov batožiny, o ktorých použití či názvu nemám ani poňatia. A možno naozaj nastal čas, aby som si splnil svoj veľký sen, ktorým je Previa. No ale k autu. Auto máme od jari roku 2013 a kupil som ho od prvého majiteľa, dánskej rodiny, ktorá auto kúpila ako nové. Keď sa z Dánska presťahovali do Anglicka, pani sa opačnej strane jazdilo tak nepohodlne, že keď takmer odtrhla ľavú stranu blatníka, rozhodli sa auto cez predajcu ľavostraných áut v Londýne ponúknuť na predaj. V tej dobe sme už uvažovali o presťahovaní sa späť na Slovensko a tak to bola pre nás zaujmavá ponuka. Pred kúpou som nechal auto skontrolovať v Toyote: hybridné batérie a aj všetky zvolaváčky na tento model a potom som auto bez obáv kúpil. Auto bolo pravidelne servisované, o čom svedčia pečiatky v dánskej servisnej knižke. Keď som auto kúpil malo 78000km. Po príchode na Slovensko som auto bez problémov prihlásil na slovenské značky v júli 2013. Keď som chcel na jeseň 2013 navštíviť autorizovaný servis a videl som na tvárach mechanikov zdesenie s nepoznaného, rozhodol som sa servisovat auto sám (oleje, výmeny kvapalín a tak). V júni tohto roku som vymenil znovu olej aj filtre a tentoraz aj chladiacu kvapalinu v motore aj v obvode elektromotora, vymenil som aj orginalnu (10 ročnú 12V bateriu) za Exide premium. V júli tohto roku som išiel na veľký servis k známemu a dôveryhodnému mechanikovi. V rámci servisu prebehli tieto operácie - výmena oboch poloosí (prachovky boli prasknute - pre istotu som nechal vymeniť cele poloosy podľa servisného manuálu), tyčky stabilizátora, ložisko, tlmiče (jeden z nich mal drobný únik oleja po strane), struny aj ulozenie, brzdová kvapalina, v rámci výmeny poloosí aj výmena oleja v prevodovke. Po drobnom úniku chladiacej zmesi z chladiča klimatizácie som dal v špecializovanom servise vymeniť chladič klimatizácie, vákuovanie, dusíkovanie a naplnenie zmesou s olejom pre elektromotory. Celkový servis bol v cene takmer 2000 eur. Môžem zodpovedne prehlásiť, že o auto som sa výborne staral a že je momentálne v takom stave, v akom by som si prial nájsť auto, ktoré chcem kúpiť. Teda v stave, aby som musel najbližšie dva roky okrem pravidelnej vymeny oleja musel na ňom čokoľvek robiť. (O dva roky by mohla možno prísť na rad výmena brzdových kotúčov - ale podľa slov mechanika, by to bolo teraz zbytočné). O stave auta mimochodom svedčí aj výsledok technickej a emisnej kontroly, ktorú som absolvoval pred troma dňami a platí do júla 2017.
V prípade otázok, viac fotiek či záujmu o obhliadku volajte na číslo 0949794292. (Auto je prihlásené v okrese Senec, ale už nejaký čas žijeme v Banskej Bystrici). Na autobazare je to tu: http://toyota-prius.autobazar.eu/15-vvt ... 43004.html
Toyota Prius 1.5
Toyota Avensis Verso 2.0 vvti, LPG Prins
Honda Civic 1.3 hatchback

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných