Toyoty v autobazaroch

autá na predaj, ...
Používateľov profilový obrázok
mravac
panic
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Piatok, 3. Júna 2016, 15:11
Bydlisko: Žilina

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa mravac » Utorok, 7. Júna 2016, 15:10

Zdravím páni,

chcel by som rozšíriť rady motoristov svojím prvým autom. Momentálne končím PhD. štúdium a podľa toho kde sa zamestnám plánujem na jeseň (prípadne aj skôr) kúpiť auto. Voľba padla na nejakého japonca benzín, keďže toho moc pravdepodobne nenajazdím (cca 13-15 tisíc km za rok, ak vyjde práca mimo bydliska ZA, tak to bude cca 100km po diaľnici 2x týždenne do podnájmu, plus okresky za priateľkou do TR, cca 60km od domu). Voziť sa budem sám, poprípadne s bikom a priateľkou. Obmedzujúca je pri výbere auta moja výška 191cm, rozpočet by bol cca 9 tisíc €, ale nechcel by som všetky peniaze vraziť do prvého auta. Plánované by bolo ho vlastniť minimalne 5 a viac rokov. Vedel by mi niekto poradiť ohľadom tohto kúsku? Preštudoval som veľa tém, avšak tento motor 1.8 moc nechválili (výrobná vada). 1.6 je slabá na tento typ auta a 2.0 by som povedal, že má o čosi vačšiu spotrebu. Ja sa potrebujem pohodlne a lacno previesť z bodu A do bodu B.

https://www.autobazar.eu/toyota-avensis ... 43581.html

Ďakujem za odpovede.
Toyota Avensis T27 combi - 2009 2,0 D4D 93kW 1AD-FTV

andy.gee
panic
Príspevky: 129
Dátum registrácie: Streda, 29. Apríla 2009, 20:36
Bydlisko: BA

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa andy.gee » Utorok, 7. Júna 2016, 16:05

Neviem ci idealna tema na takyto rozbor, ale skusme.
Tiez som chcel povodne strednu triedu, som este o cosi vyssi a nakoniec som pre slabu ponuku aut skoncil s Corollou kombi a som velmi spokojny.
Vpredu je miesta pomerne dost. Hladaj 1,6tku po facelifte cize 2005-2007, s vyssou vybavou je to prakticke auto, vemli priestranny vpredu je aj Auris akurat ma maly kufor. Za tie prachy by ti vysiel mozno aj model po facelifte.

Alebo mozes dalej hladat pekny Avensis v benzine, ale bud budes hladat dlho alebo si za pekny kusok priplatis.
Ten co si poslal vyzera pekne, len ta cena :? 13 rocne auto za take prachy, na druhej strane prvy majitel a malo km
Obrázok Toyota Corolla Combi 1.6 VVT-i 12/2005 + LPG (BRC)

Používateľov profilový obrázok
dusan555
začiatočník
Príspevky: 224
Dátum registrácie: Nedeľa, 3. Januára 2010, 12:21
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa dusan555 » Utorok, 7. Júna 2016, 20:31

Možno by bolo zaujímavé toto: https://www.autobazar.eu/toyota-avensis ... 51094.html . Km má síce viac, ale kiežby boli všetky bazárové autá so 150t km aspoň v takomto stave. Auto poznám od prvých km a treba s ním len jazdiť. Momentálne po najväčšej servisnej prehliadke.
Avensis T25 2,0 VVTi D4
Yaris II 1,3 VVT-i Sol
Yaris 1,3 VVT-i - EX
Celica T23 kompresor - EX

Algida777
panic
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Pondelok, 24. Júna 2013, 22:31
Bydlisko: Skalica

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa Algida777 » Streda, 8. Júna 2016, 06:07

Ahojte, skusim sa podelit o vlastne skusenosti / nazory k poslednym 3 prispecvkom
@ mravac: Avensis je pomerne dobra volba, motor 1.8 je v istych pripadoch problemovy, ale my ho vlastnime uz snad 7 rokov a nebol doteraz na nom ziaden problem. Osobne by som ale asi siel do 2.0 spotreba tam je len o malicko vacsia ak vobec a pokial budes jazdit dialnice.. mozno este lepsia ako u 1.8 ostatne spotrebu by ti mohol prezradit Dusan, ten ju mal a snad este ma :)

@andy.gee: Corolla kombi tiez neni zla volba avsak uz o cosi mensia a cenovo tiez nevyjde o moc lespsie ako avik v kombiku alebo v liftbacku a ich ponuka tiez ziadna slava... kratke verzie pripadne auris kratky nie je prilis idealny na vozenie biku ako spomina mravac... otazka ako casto ho bude vozit... to uz je ale na nom.

@dusan: ponuka avika pekna... pre mravaca asi ale nevyuzitelna... nechcel utratit vsetky peniaze za auto aj keby sa mozno dalo zjednat... ale vidim vacsi "problem" u toho svetleho interieru, ak by som mal v tom kufri... vozit bike ten by asi vyzeral za chvilu ako stary tranzit od robosov a to by bola skoda :(

Verim, ze to nebol z mojej strany len spam, ale zelam vela stastia pri hladani a vzdy je dolezite si ujasnit co byt musi na voze a co je len nice to have a nasledne podla ponuky sa rozhodnut ;)

Za mna by to bol avik v kombiku/liftbacku alebo ak by si sa uskromnil tak corolla kombi ak by si mieril vyssie lexus is sc (ale ten je ako hladak v kupke sena ihlu :D)
Toyota Auris 1,6 VVTi 2007 -TTE style
Toyota Avensis T25 1,8 VVTi 2005
Toyota Corolla 1,3 XLi 1996
Toyota Carina II 1,6 XLi 1991
Toyota Carina II 1,6 GLi 1990 LB
Ex.Toyota Avensis T22 1,6 VVTi 2001
Today Tomorrow Toyota ;)

Používateľov profilový obrázok
mravac
panic
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Piatok, 3. Júna 2016, 15:11
Bydlisko: Žilina

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa mravac » Piatok, 10. Júna 2016, 12:34

Ďakujem za odpovede.
Neviem kde začať, ale skúsme pri tom biku. Momentálne vozím bike občas na zadných sedadlách s vybratými kolesami. Tie sú v kufri a na zadných sedadlách je ešte igelit pod bike aby sa nezašpinili sedačky. Používam otcovu octaviu I. Takýmto spôsobom sa vojde či do avensisu či corolly (bez rozdielu na karosériu). Ak by som chcel ušetriť čas a voziť ho s odmontovaním iba zadného kolesa, tak sa vôjde asi iba do kombíkov po sklopení sedačiek. Otázka je či nevoziť bike na nosiči (vyššia spotreba auta, nepriaznivý vplyv na komponenty biku...). Ak pôjdem sám v aute, s jedným bikom, čo je 90% ciest, tak by som nosič asi neriešil. Z tohto všetkého vyplýva, že je možné brať do úvahy ako corollu, avensis tak aj auris.

Čo sa týka motora vhodného na dialnicu, neviem ako to bude zvládať corolla s 1.6 benzínom. Auris má aspoň 6. prevodový stupeň. Naša octavia 1.6 benzín točí pri 125km/h podľa GPS cca 4000 otáčok, čiže by to mohlo byť +/- porovnatelné s corollou. Na 1h jazdy by to ale nemal byť až taký problém, pustím si hlasnejšie rádio :). Avensis T25 má tiež iba 5st, ale malo by ísť o lepšie odhlučnené auto, a dá sa zobrať aj s 1.8 benzínom (plán by bol hodiť to na LPG, ak by som zistil počas roka prevádzky, že najazdím viac ako 15 tisíc km, takže 2.0 by som zavrhol, keďže má priamy vstrek). Výkonnejšia alternatíva je T27 2.0 s nepriamim vstrekom a 6st. manuálom, ale tá sa robí iba v kombi alebo sedan variantách. Sedan je pre mňa nepraktický a kombi je až moc veľké auto pre jedného človeka. Liftback mi príde taká zlatá stredná cesta.

Mám možnosť aj doviesť auto, takže výber by isto nebol limitovaný iba na SK trh, kde síce stretávam dosť avensisov a aurisov (corolly moc nestretávam), ale na bazároch nie je skoro žiadny výber. Hold kvalitné auto sa nepredáva, pokiaľ funguje ako má. Samotný výsledok je teda avensis T25 po FL, 1.8 benzín liftback. Rozpočet by mal postačovať. Liftback karoséria sa už nejako v dnešnej dobe nenosí, pritom je to celkom dobrý kompromis medzi hatch a kombi. Liftback má ale aj svoje zlé stránky čo sa týka tuhosti karosérie.

Ak by som sa niekde mýlil, alebo máte nejaké iné skúsenosti, tak sem s nimi. Momentálne by som odložil kúpu auta na september, takže ten finančný limit by mohol kľudne ísť aj k spomínanej sume 9tisíc bezproblémov. Ešte čo sa týka skúšania, tak mám možnosť vyskúšať corolla 2007 hatchback s 1.4 benzínom, auris I. gen pred FL benzín, a auris poslednej gen. kombi s hybridom.
Toyota Avensis T27 combi - 2009 2,0 D4D 93kW 1AD-FTV

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa ondrik » Piatok, 10. Júna 2016, 13:33

len tak medzi recou, ja vozim bike v celice, a davam dole iba predne koleso. Pride mi to jednoduhsie ako zadne. Iba ze by si mal LEFTY ;-)
vyzera to takto nejako: (aj ked ja mam model pred touto)
Obrázok
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa Bebo » Sobota, 11. Júna 2016, 01:07

mravac napísal:Liftback karoséria sa už nejako v dnešnej dobe nenosí, pritom je to celkom dobrý kompromis medzi hatch a kombi. Liftback má ale aj svoje zlé stránky čo sa týka tuhosti karosérie.
Pred par rokmi mali rodicia T25 1,8 benzin liftback - motor bez problemov, spotreba uplne v pohode a kufor ako prasa. Neviem, aky problem vidis v tuhosti karoserie, ja som ziadny nepocitoval, bolo to skvele auto.
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa Srandista » Pondelok, 13. Júna 2016, 11:10

Liftback ma obecne lepsiu tuhost kasne ako kombi. Kazdopadne v dnesnej dobe je to docela pase, ani jedno nie je kabrio, takze krusit sa to nebude ani v jednom pripade.
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa liguere » Utorok, 14. Júna 2016, 08:02

avensis kombi "pojme" bicykel bez akejkolvek demontaze (vyskusane aj T22 aj T25) - sklopis sedacky a hotovo. ziadne kolesa dolu ani podobne zabavky
verim tomu ze aj liftback bude na tom rovnako

mierne offtopic: do kufra T25 kombi zbalim 5clennu rodinu (rozumej teda bez sklapania sedaciek) na vikend k babke, t.j. batozina + 3ks detsky bike (size 12 s pomocnymi kolieskami + size 16 + size 20) - vsetko v kufri, ziadne nosice.
to len tak na okraj k tomu ako si pisal dakde tam vyssie, ze si to auto potencialne nechas dlhsie... mozno sa ti aj take info zide :)
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

snapshot
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Utorok, 21. Júna 2016, 11:22

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa snapshot » Utorok, 21. Júna 2016, 16:46

PAni je vobec taketo mozne, ze je na predaj?

https://www.autobazar.eu/lexus-is-250-l ... 70752.html

Maghreb
panic
Príspevky: 32
Dátum registrácie: Pondelok, 23. Decembra 2013, 15:17

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa Maghreb » Utorok, 21. Júna 2016, 19:30

Zvlastne, ze kupeny 9/2008 a zaroven prvy servis pri 20 000km az v roku 2014. To akoze 6 rokov ledva jazdil? Lebo aj tak v servisnej knizke je, ze olej menit 15000km / 1 rok, nie 20 000km/6 rokov...
Ale inac, vobec nevyzera zle.

snapshot
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Utorok, 21. Júna 2016, 11:22

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa snapshot » Utorok, 21. Júna 2016, 21:55

Tak podla STKonline by to aj sedelo, interier je pekny....

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa ondrik » Streda, 22. Júna 2016, 09:12

a nie je to nahodou tu jedneho chalana z fora? Tusim sa tu nim chvalil pred par rokmi
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa chmelo » Piatok, 1. Júla 2016, 09:57

Kamarát predáva svoju Rollku za facku:
https://auto.bazos.sk/inzerat/62886780/ ... rv1996.php
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
dusan555
začiatočník
Príspevky: 224
Dátum registrácie: Nedeľa, 3. Januára 2010, 12:21
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Toyoty v autobazaroch

Príspevok od používateľa dusan555 » Sobota, 23. Júla 2016, 20:22

Avensis T25 2,0 VVTi D4
Yaris II 1,3 VVT-i Sol
Yaris 1,3 VVT-i - EX
Celica T23 kompresor - EX

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 39 neregistrovaných