ludia bez penazí

autá na predaj, ...
Používateľov profilový obrázok
Robin
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Septembra 2004, 09:36
Bydlisko: Slovensko

ludia bez penazí

Príspevok od používateľa Robin » Štvrtok, 12. Mája 2005, 21:08

..tak sa mi zda, že tu sul en ludia ktorý kupujú 10 a viac ročné autá...skrátka ludia ktroý nemajú peniaze....

s pozdravom...
Naposledy upravil/-a Robin v Piatok, 13. Mája 2005, 16:28, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: ludia bez penazí

Príspevok od používateľa drgi » Štvrtok, 12. Mája 2005, 21:36

Robin napísal:..tak sa mi zda, že tu sul en ludia ktorý kupujú 10 a viac ročné autá...skrátka ludia ktroý nemajú peniaze....

s pozdravom...
a co si nam este chcel povedat tvojim 'prispevkom', okrem toho ze mas maleho vtaka a potrebujes si ho natahovat na diskusnych forach? :-)

drgi
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Používateľov profilový obrázok
Robin
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Septembra 2004, 09:36
Bydlisko: Slovensko

Príspevok od používateľa Robin » Štvrtok, 12. Mája 2005, 21:43

klud..bavime sa predsa na urovni...

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AndyGTP » Štvrtok, 12. Mája 2005, 23:39

ach ja umrem! :D :D :D :D
drgi, cool reaction, to si zbrucha vypotil? dakujem za pobavenie na dobru noc.

Otazka pre autora thread - co je na tom zle ze tu riesime starsie auta? ja sa fakt nepotrebujem vyvazat na drahom aute a ludi typu "mladi chlapci z tuningklubu.sk co sa bavia o mercedesoch" mozem osrat, mojim zivotnym vzorom nie su. Tvoj prispevok vyznel dost divne a opovrhujuco, neviem co je na tom hanba ak ma niekto 10 rocne auto, stara sa on a to auto jazdi lepsie nez plesniva felicia z 1998 za 150 000 sk, alebo tuctova spatna octavia po prvom majitelovi za 300 000 z roku 2000 so 150 000 km. O taketo auta fakt nemam zaujem, na nove naozaj nemam, na svoje som patricne pysny. A ked budem mat na nove, vrazim prachy do kvality. Ked vyrastiem a sibne mi v hlave a budem potrebovat ine auto /rozumej luxusne/ asi vrazim prachy do lexusu radsej nez do nemca. Ale som si isty ze honda accord ci toy story avensis predstihuju ine vozy. To je subjektivny nazor, ja si na okazalost nepotrpim, ale ty asi trochu hej ze?

Btw, sekundarny trh automobilov, tj ojazdenych aut, ma urcite anomalie, z ktorych mi je na zvracanie: VW group a ich vozy sa predavaju za astronomicke sumy, to je ako rozjebane blavacke zhnite panelaky za 3 miliony (fuj este ze ma odkojila ina stvrt a barak...nic proti petrzke ci panelakovym obyvatelom!). Cize - z tvojho prispevku vyplyva, ze ak by som mal peniaze a kupil by som si radsej rocnu fabiu, stupol by som v tvojich ociach? Ja som rad ze do takeho hovna nikdy nespadnem. Mam velmi rad skodovku, ale nenavidim jej pomer cena/kvalita. A "milujem" chlapcov v mojom veku, prip. mladsich co machruju na 1,4 fabiach ba dokonca feliciach a s horiacim motorom si to okolo mna zenu 120kou na ceste 1. triedy, 1 ruka na volante, 2. sa skrabe v riti a vacsieho capa niet....

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
CelicaNR
Toyota guru
Príspevky: 1599
Dátum registrácie: Utorok, 3. Augusta 2004, 16:44
Bydlisko: Bratislava, Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa CelicaNR » Piatok, 13. Mája 2005, 00:04

Andy, pojal si to trochu zostra ;-)

ved Robin chcel iba naznacit, ze vela ludi skor ma starsie auta. Lenze Robin, na SK je to tak, je velmi malo ludi, ktori maju novsie auta (menej ako 3 rocne) a su pritom sportove a vykonne, originalne a ti ludia chodia po forach, spekuluju, co by na nich vylepsili, aky by im dali iny lak, ake doplnky, zlepsili vykon motora a pod.
U nas doba este natolko neposkocila, lebo ludia skor nechaju auto v zaruke aspon tych 5 rokov a potom investuju do noveho a tak dookola. a popri inych je velmi rozrastena skupinka ludi, co si kupia starsie auto, ale vykonne, niekedy elegantne, a jedinecne, a hrabu sa v nom a investuju do neho niekedy aj viac ako ten typek, co si kupi nove. Priklad? Ja som do svojho auta vrazil cez 300tis. (aj s jeho cenou) a za tu cenu by som pred par rokmi kupil este cisto nove auto. Ale ako naznacil Andy, nelaka ma jazdit vo Fabii ako 500tis. inych slovakov a tvarit sa ze mam "jedinecne" auto..
V pripade ze mas nove auto (co by bolo super), mozem sa ta spytat, co vsetko si na nom poupravoval, do coho vsetkeho si investoval, a su to tvoje tazko zarobene peniaze? U nas je to vacsinou tak, lebo investujeme s fanatizmom a nejakou zalubou v tom.. a keby som mal aj dostat od niekoho do daru auto, urcite by som nebol na neho patricne hrdy, ako keby som si ho kupil sam. Narazam na dalsiu skupinu mladych "Faganov", ktori prisli k autu od rodicov, a nevazia si toho co maju.

Ale nakoniec co chces, pozri sa na hocake nemecke, rakuske, svajciarske forum (ak mame regionalne porovnavat tak aj polske a madarske, ceske) a zistis ze situacia je rovnaka. Ludia tunia aj stare auta, aj nove, ale tie nove su tunene ludmi, ktori na to maju, co v krajinach strednej a vychodnej europy je zriedkave. Lebo u nas sa investuje do inych veci ako aut.. (vid stavebnictvo, pozemky, fondy a pod.)
Ja mat 800tis. na nove auto, tiez si kupim auto za 300 a stare a zvysok radsej investujem do pozemku, prip. vezmem dalsi uver na dom, ako keby som mal investovat iba tych 500tis. do auta.
Zil som v Irsku 3 roky a tiez som zarabal slusne prachy, pritom som na svojej urovni nevidel jedneho mladeho chalana, co by kupil nove auto a tunil to, radsej si kupil starsie a sypal prachy do neho, a to boli ine prachy.

Robin, ako na tom si ty ?

A preco si myslis, ze ludia, ktori investuju 300tis. do aut ( a to tu nie som jediny) su ludia, ktori nemaju peniaze ?

A nakoniec, ludia ktori maju peniaze a tazke a investuju do aut, nemaju cas sa zabavat na forach, snazia sa tie svoje tazko vydrete prachy tocit, aby ich mali este viac ;-)

a....aaale.. nema zmysel.

Elvis, napis ty, ze mas 4 rocne auto, tunene este k tomu a vobec ale vobec nehrdzavie a si pritom pri peniazoch.. hahaha

(inak dobra tema - nerobis si daku diplomovku Robin ?)
Sweet and sexy..
tobe CH-R 1.8 Hybrid ... 11.1sec@0-60mph
Octavia RS 2.0 ... 6.9sec@0-60mph
exDucati 0.8 Monster ... 4.2sec@0-60mph
exCelica 2.0 GT with 3SGE ... 7.6sec@0-60mph

Používateľov profilový obrázok
Robin
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Septembra 2004, 09:36
Bydlisko: Slovensko

Príspevok od používateľa Robin » Piatok, 13. Mája 2005, 07:24

ok...beriem...konečne niekto odpovedal aj na moj prispevok..... :D

P.S. nič v zlom....

Používateľov profilový obrázok
Robin
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Septembra 2004, 09:36
Bydlisko: Slovensko

Príspevok od používateľa Robin » Piatok, 13. Mája 2005, 07:35

ešte raz....nemyslel som svojim príspevkom nič zle, nikoho som nechcel uraziť ani nikým neopovrhujem
..ja som si tiež kupil jazdené auto...novu mr dvojku....a ak ste si nevšimli dal som tu inzerát, či ju niekto nekupi a do teraz sa mi nikto neozval...ale ked tam niekto hodil staršie auto hned tam boli dve tri reakcie...tak som to skúsil takto....skratka zistiť či je vo veci....toť vše....

s pozdravom....inak mam rad toyoty...doteraz som ine auto nemal len toyotu ako aj celá moja rodina....

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 13. Mája 2005, 08:41

helou celica! trochu som sa rozohnil ale sranda je ze ty si zacal s kludom, ale tiez ta to chytilo ku koncu :)

pripajam sa k celicovi, nemam rad ludi co dostanu auto, alebo peniaze nan. Automaticky im to lezie na mozog a ja s takymito ludmi nevychadzam. Je mi z nich zle, vsetko je pre nich automaticke, tatinko s maminkou zacvakaju, a este ked sa na nich usmeje nejaka 16 rocna stetka, amen. Takto sa rodia frajeri. Tiez som si tazko zarobil na svoje auto. 170 000 vstupna cena pre 22rocneho studenta je mastna palka, si myslim... A vydavky sa neskoncili.

myslim ze je irelevantne riesit nove/stare auta a sypanie prachov do nich ci tuning. To je kazdeho ina priorita. Kazdy tuning je drahy, ale mne na nom az tak velmi nezalezi, hoci niektore veci samozrejme uznavam a vkusne, negycovo upravene auta si s potesenim pozriem.

a robin - ak si to az tak nemyslel, tak si to neber prilis k srdcu. Ja osobne bych sa na tvoju mr2 asi neozval, ani kebyze mam na nu peniaze. Neviem preco, ale coupe auta mi nerezu. Ja som dost na hatchbacky, prakticka-uzitkova stranka spojena so sport nadychom /vid nove corolly/ je pre mna dost dolezita. A viem ze viac ako 500 000 investujem do noveho auta az ked budem mat postaveny dom a budem chciet bezpecne vyvazat svoju rodinu.. :wink: to uz je ale o inych prioritach, momentalne je mi abs ukradnuty napriklad.

a este jedna uchylka-dost som zatazeny na stare auta. Ital design 80-90 rokov, srdcovkami su lancia delta integrale, alfa 33, alfa 164, fiat croma, alebo civic 4.generacie. Proste som nostalgik. Ale svoje auto som si kupil kvoli spolahlivosti a kvalite. Vzhlad je posledna vec na co treba myslet pri kupe ojazdeneho auta. Pacit sa mi moja skulava zacala az ked som si ju uuuuplne oblubil.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa cahir » Piatok, 13. Mája 2005, 09:41

podla mna to robin nemyslel tak zle, ako to zobral andy.. skor mi to prislo ako uvaha - i ked si myslim, ze je to uplne jasne.
celicaNR to rozobral dost do hlbky, takze uz nevidim dovod to opakovat a asi by som to tak ani nenapisal (v praci mi to nejak nepali :))
ja osobne ked som si kupoval auto, som chcel nove. nevyznam sa natolko do aut, aby som riskoval kupu ojazdeneho, takze som sa rozhodoval pre nove auto. ten pocit je uzasny. no na druhej strane som musel urobit kompromis a vybrat si nieco z nizsej strednej triedy. teraz ked ho mam, na druhej strane vzdy poskulujem po vozoch typu celica a ine coupe. tieto auta sa mi velmi pacia. a to ze maju svoje roky mi az tak nevadi. zas ivestovat prachy do NOVEJ celicy mi pride sialenstvo. aspon v mojom pripade. pretoze su aj ine priority, ktore su dolezitejsie. . ako byvanie a pod. mne takisto nikto na auto nedal a musim ho tvrdo splacat. a dokonca do neho ani neplanujem 'sypat' peniaze a tunit ho. povodne som to chcel, ale skutocne je kopec inych veci, ktore maju pre mna vacsiu hodnotu takze asi tak..
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 13. Mája 2005, 09:44

nezobral som to az tak zle, ale co si mam myslet o prispevku c. 1 v tomto thread? vyznelo to blbo a ozval som sa hoci moje auto je uvedene do prevadzky "iba" pred 7rokmi :D

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa fajry » Piatok, 13. Mája 2005, 11:06

Robin: MR2 je strasne krasne a fajnove auto. No aj keby nan mam prachy, tak ho asi nezoberiem. Na mna je dost male - je to cisto sportiak. Radsej by som zobral Celicu - to je sportove auto, ale s dostatkom priestoru aj pre batozinu, ... - tot jeden z argumentov

Dalsia vec: nakolko som aj ja student a musim sa sam zivit v BA (co vooobec nie je lacna vec), tak si nemozem dovolit celu svoju vyplatu vrazit do auta. Presne ako napisal CelicaNR - slovensko este do takeho stadia nedozrelo. V nemecku mlady chalan - student si v pohodicke kupi BMW E30 a vraza do nej prachy. Jednoducho na to ma - v D su urcite vyssie platy ako u nas! Ja som ledva naskrabal prachy na afto, ktore mam - je to rv. 88!!! Postupne si ho upravujem opravujem, ... a som rad, ze ho mam a som spokojny. Pred kupou auta som bol rozhodnuty pre nemca - BMW alebo VW Golf. Problem vsak bol v tom, ze rovnako stary golf je ovela drahsi ako toyota (toto je prikalad) a to rozhodlo!!
Keby si predomna postavil novu fabiu alebo octaviu a vedla toho celicu - tak beriem celicu. Aj za predpokladu, ze mam na octaviu!!! Jednoducho nove auta sa mi nepacia a najma take, ktore ma kazdy. Ja uz od malicka som vzdy kupoval veci, ktore nik iny nemal - som proste taky brutal "odlisista" :-) Strasne milujem a zboznujem aj veterany - vsak aj dvoch mam (Opel Manta a Jawa 250) a preto mam radsej starsie auto.

Sumar preco ludia maju stare auta:
- nemaju peniaze na nove
- aj keby mali na nove, radsej kupia starsie a upravuju si ho
- pacia sa im
- nepacia sa im nove
- maju ine priority (rodina, dom, ...)
....
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

mison

Príspevok od používateľa mison » Piatok, 13. Mája 2005, 14:49

moze mi to byt jedno..ale co ho viedlo dat ten prispevok medzi inzeraty?

Používateľov profilový obrázok
CelicaNR
Toyota guru
Príspevky: 1599
Dátum registrácie: Utorok, 3. Augusta 2004, 16:44
Bydlisko: Bratislava, Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa CelicaNR » Piatok, 13. Mája 2005, 21:17

mison: no ved to je viac nez jasne... predaj tvojho "stareho" auta..ehehhehehehehehehhehe..

Peace :-)
Sweet and sexy..
tobe CH-R 1.8 Hybrid ... 11.1sec@0-60mph
Octavia RS 2.0 ... 6.9sec@0-60mph
exDucati 0.8 Monster ... 4.2sec@0-60mph
exCelica 2.0 GT with 3SGE ... 7.6sec@0-60mph

Používateľov profilový obrázok
CelicaNR
Toyota guru
Príspevky: 1599
Dátum registrácie: Utorok, 3. Augusta 2004, 16:44
Bydlisko: Bratislava, Slovakia
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa CelicaNR » Piatok, 13. Mája 2005, 21:24

Robin napísal:ešte raz....nemyslel som svojim príspevkom nič zle, nikoho som nechcel uraziť ani nikým neopovrhujem
..ja som si tiež kupil jazdené auto...novu mr dvojku....a ak ste si nevšimli dal som tu inzerát, či ju niekto nekupi a do teraz sa mi nikto neozval...ale ked tam niekto hodil staršie auto hned tam boli dve tri reakcie...tak som to skúsil takto....skratka zistiť či je vo veci....toť vše....

s pozdravom....inak mam rad toyoty...doteraz som ine auto nemal len toyotu ako aj celá moja rodina....
Robin, nejako sa mi to nezda, hladam ako hladam, malokedy mi nejaky prispevok utecie, ale nenasiel som jeden jediny, kde by si predaval svoju MR2. Zalozil si tu jeden co sa tyka temy MR2, ale nevidel som nikde ze by si ju chcel predat, skor vytunit :-)

Ja si myslim, ze zalezi strasne na okolnostiach. Napr. viem si predstavit situaciu, ze Elvis ti za mesiac-dva povie, ze ju berie, lebo ma na to podmienky, ktore pred mesiacmi nemal.

Ja si viem tiez predstavit za pol roka, ak budem mat sluzobne auto, ze si kupim nejaky "crep" alebo inak povedane silnu turbinku, ktora nebude prakticka, ale budem mat podmienky na kupu. Keby boli prachy, kupujem GT4. St205 samozrejme :-)
Sweet and sexy..
tobe CH-R 1.8 Hybrid ... 11.1sec@0-60mph
Octavia RS 2.0 ... 6.9sec@0-60mph
exDucati 0.8 Monster ... 4.2sec@0-60mph
exCelica 2.0 GT with 3SGE ... 7.6sec@0-60mph

Používateľov profilový obrázok
Robin
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Pondelok, 20. Septembra 2004, 09:36
Bydlisko: Slovensko

Príspevok od používateľa Robin » Sobota, 14. Mája 2005, 07:37

tu su nejaké GT4, ST205 na

http://www.fensport.co.uk/products.htm

car for sale...

škoda, že majú na inej strane volant...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných