Zatekanie do auta

všetko o tomto modeli
Jozef Steinhubel
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Nedeľa, 19. Novembra 2017, 10:09

Zatekanie do auta

Príspevok od používateľa Jozef Steinhubel » Sobota, 25. Novembra 2017, 05:08

Ahojte všetci mám taký problém do podlahy mi natieklo veľa vody prefukol som už hadičku vedľa spolujazdca od spolu auta čo mi poradili ale voda sa stále objavuje na podlahe vodiča ešte mi poradili pod stieračmi vyčistiť odvodňovacie kanály nejaké viete mi s tým poradiť niekto vďaka Jóži

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Zatekanie do auta

Príspevok od používateľa Rasťo » Piatok, 12. Januára 2018, 09:55

A skúšal si "odvodniť" a prahy? Yaris je brutálna low-cost technika a konštruktéri si "dali záležať". Pri zadných kolesách, zo spodu zadných prahov sú na každej strane odvodňovacie štople, lebo zadné prahy zo strany zadných kolies tvoria spoľahlivý lievik vody do prahov, keď jazdíš za mokra. Inak presne táto zadná časť prahov je sakra citlivá na hrdzavenie, keďže sa v nej "od výroby" drží voda.
Inak si treba dávať pri dvíhaní auta zdvihákom aj sakra majzla na to, kde umiestnite zdvihák - stačí podložiť zdvihák len pár cm za zvíhacie miesto (smerom k zadným kolesám), ktoré je vyznačné klasickými zárezmi na spoji prahov a podlahy a prahy sa spoľahlivo preboria - yarisiek s takto dodrbanými zadnými prahmi jazdí po SR kopec.
Zatekanie do kufra je kapitola sama o sebe. U všetkých Yarisiek prvej a druhej generácie spoľahlivo do kufra zateká (u niektroých viac, u niektorých menej) a je to neodstrániteľné.
Takže keď budete kupovať yarisku, viete na čo si dať pozor...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

MiBo
začiatočník
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Sobota, 28. Júna 2014, 14:01

Re: Zatekanie do auta

Príspevok od používateľa MiBo » Štvrtok, 18. Januára 2018, 08:44


toyomoyo
panic
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 22:33

Re: Zatekanie do auta

Príspevok od používateľa toyomoyo » Nedeľa, 22. Apríla 2018, 00:02

nepises model.
Ale Yaris 3D 2003, made in France, ale je to to iste aj made in japan, zistene teraz na jar pri vysavani 1/4 l vody vo vanicke pri rezerve, pri hladani zistene, ze ma asi ostarnute tesnenie, na tych videach to len cistia spinu na karoserii, ale to nestaci.
Po vycisteni karoserie, aj svetla na komplet rozobrateho, aj tak hned na druhy den na umyvacke pretiekla pena cez tesnenie, bez tlakovej vody, dost tam bolo mokro v tych miestach a potom aj pod kobercom, tesnenie jednoducho sa za tie roky asi teplom natavilo na svetlo a stratilo par desatin mm na vyske a pruznost, a tym aj tesniacu schopnost. Svetlo neda sa pritiahnut viac, kedze su tam plastove vymedzovace, takze dnes pokusne vyriesene nalepenim nejakej tesniacej samolepiacej pasky na povodne tesnenie, islo to zatahovat s urcitym odporom, predtym chybal ten odpor, uvidime po vyzreti samolepidla.
Jedno tesnenie stoji do 30,- eur.
Videl som uz aj vystrihnute tesnenie plosne, len to bude drahsie ako pasikove samolepiace, lebo pokial treba kupit hrubsi plosny gumomaterial, je to uz vyssia cena.
Ked budem mat cas, a osvedci sa to, dam foto.
Este ze ten Yaris je v podstate aspon scasti take LEGO.
e-mail: toyomoyo@centrum.sk

Avensis Verso 2.0 D4D
Yaris 1.0 3D

toyomoyo
panic
Príspevky: 65
Dátum registrácie: Utorok, 21. Novembra 2006, 22:33

Re: Zatekanie do auta

Príspevok od používateľa toyomoyo » Nedeľa, 22. Apríla 2018, 09:49

tych do 30 eur samozrejme myslim origo tesnenie.
e-mail: toyomoyo@centrum.sk

Avensis Verso 2.0 D4D
Yaris 1.0 3D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných