Yaris 1,33 Problém s klimatizáciou

všetko o tomto modeli
nordox
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Decembra 2014, 21:04

Yaris 1,33 Problém s klimatizáciou

Príspevok od používateľa nordox » Štvrtok, 23. Júla 2015, 20:07

Zdravím

Na Yarise 1,33, r.v. 2009, 74 kw, kupovanej v bazári mi nejde klíma. Išiel som do servisu kde mi naplnili 360 ml. chladiva, ale klíma nejde. Po diagnostikovaní vypísalo chybu snímača tlaku klimatizácie, alebo chybu kompresora klimatizácie.
Keďže môj servisák predpokladal cenu snímača okolo 35 - 50 eur dohodli sme sa že ho teda vymení.
Zistil že takýto diel je len originál a v Autolux Toyota Košice si zaň pýtajú slabých 350.-eur
Kompresor v toyote stojí 1250.-eur.
Najlepšie na tom je že ich treba vymeniť spoločne.
Tieto ceny sú brutálne nemá niekto skúsenosť s alternatívnym riešením takejto situácie ?

Vďaka za rady

Používateľov profilový obrázok
tropi
začiatočník
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Pondelok, 16. Augusta 2004, 19:34
Bydlisko: Zohor

Re: Yaris 1,33 Problém s klimatizáciou

Príspevok od používateľa tropi » Nedeľa, 26. Júla 2015, 11:39

Ahoj Neviem ci ti pomozem, ale podobny problem som riesil na yarise aj ja. NA nasom aute je na kompresore klimatizacie poskodena remenica. MA vylamane drazky pre remen. Tiez ju nieje mozne kupit samostatne len z kompresorom. Cena noveho je podobna ako si napisal. cez http://www.compressor-express.sk/ sa da kompresor zohnat za polovicu ceny v toyote. Mne sa nakoniec podarilo tu cez forum zohnat funkcny kompresor z poskodeneho auta za 90 eur. Ked skonci cas dovoleniek tak sa bude riesit oprava. Ak ti staci menit snimac ta skus vrakoviska.
Rozobrana-Toyota Corolla 1.3XL,liftback
rv.1990,E9
EX-Toyota Yaris 1.3vvti,rv.2008
Toyota Rav 4 ll ,2,0 vvti rv. 2005. AT

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: Yaris 1,33 Problém s klimatizáciou

Príspevok od používateľa jarson » Nedeľa, 26. Júla 2015, 12:16

nordox napísal:Zdravím

Na Yarise 1,33, r.v. 2009, 74 kw, kupovanej v bazári mi nejde klíma. Išiel som do servisu kde mi naplnili 360 ml. chladiva, ale klíma nejde. Po diagnostikovaní vypísalo chybu snímača tlaku klimatizácie, alebo chybu kompresora klimatizácie.
Keďže môj servisák predpokladal cenu snímača okolo 35 - 50 eur dohodli sme sa že ho teda vymení.
Zistil že takýto diel je len originál a v Autolux Toyota Košice si zaň pýtajú slabých 350.-eur
Kompresor v toyote stojí 1250.-eur.
Najlepšie na tom je že ich treba vymeniť spoločne.
Tieto ceny sú brutálne nemá niekto skúsenosť s alternatívnym riešením takejto situácie ?

Vďaka za rady
Kupit inde.
Bud na ceskom fore alebo allegro,ebay...
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní