Yaris 2

všetko o tomto modeli
drobcheck
panic
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Sobota, 11. Júna 2005, 13:39
Bydlisko: Svätý Jur - BA Humná

Príspevok od používateľa drobcheck » Nedeľa, 29. Januára 2006, 23:40

tak som v nom v piatok sedel a velke sklamanie :(
co sa tyka vonkajsieho vzhladu, je krasny, ale dnu je to kopia corolly verso a je mi z neho zle. ak tak pokazia aj marcovy facelift corolly, tak uz niet toyoty, ktoru by som si chcel kupit.
palubovka a miesto na prednych sedadlach sa na stary yaris nechytaju. skoda :cry:
Yaris 1.0 VVTi 09/02 nakladiak vo fáze vystavby ;-)

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa cahir » Pondelok, 30. Januára 2006, 09:40

marcovy facelift corolly?
sak bola liftovana v 2004.. tento rok ma byt uz novy model, ale pokial viem, tak niekedy az na jesen. .

inak ja som v yarise nesede, ale mne sa uz z vonku skoro vobec enpaci. zo stareho tam zostalo iba logo. je to uplne ine auto. uz nie ten 'nasraty' krpec
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
mio
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Decembra 2006, 13:40

novy Yaris

Príspevok od používateľa mio » Štvrtok, 7. Decembra 2006, 14:25

Precital som si vsetky prispevky v tejto teme,a mozno niektorych sklamem,lebo ja mam " Maleho" asi 4 tyzdne a sa neviem vytesit. Super design zvonku, a interier je oproti konkurecii o dva kroky vpred.
Oproti staremu Yarikovi sa mi ovela viacej paci palubovka, display, dvere, a hlavne HUDBA! neskutocny zvuk na standartne radio. Posilnovac riadenia super,tvrdne pri vyssej rychlosti volant, ale moj motor 1,0VVTI je do tych 4000 ot/min dost lenivy,ale s tym som ho aj kupoval,lebo 1,3L je uz o niecom inom...
Pri vyssich otackach trosku pocut motor ale potom zase pri rychlosti 110-130 uz ide ticho.
jedine MINUS je ovladanie palubneho pocitaca. dost odveci sa treba natahovat po cudlikoch.ale zvykol som si. Uvidime ako sa ukaze kvalita po case...
v lete sa chystam obut povodne Bridgestony na nejake elektriny,a tiez by som chcel repraky do zadnych dveri.
Mozem len odporucat zatial. :D
BigSmall 06

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa fajry » Štvrtok, 7. Decembra 2006, 14:31

my sme do firmy kupili tiez noveho Yarisa 1.3 a kolegyna si ho nevie vynachvalit. Predtym mala starsi model, ale hovori, ze tento novy je ovela lepsie spracovany. Je pevnejsi a to co uz bolo na predchodcovi dobre, tak to ovela viac vylepsili. A ten dizajn je fakt super. Zvonku robi Yarisa ovela vacsim a dravejsim!
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
kre
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Streda, 3. Mája 2006, 14:00
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kre » Štvrtok, 7. Decembra 2006, 14:45

vozil som sa na yariskovi aj 1.0 aj 1.3 a z oboch som mal velmi dobry pocit. hlavne ked som si sadol dozadu. no dovidenia, hadam viac miesta jak v mojej corolle. a este aj naklanatelne sedadla (operadlo)! ina vec :)

este by som sa tak previezol v 1.4 D4D, co to robi s tak maly autom...
Obrázok
Radšej mŕtvy ako druhý...

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa cahir » Štvrtok, 7. Decembra 2006, 15:03

ad 1.0VVTi . . vcera som tahal za aygom a slo to ako drak. sice som mal este rezervu vo vykone, ale i tak som nechapal, ako to zivo akcelerovalo. no oproti yarisu je asi aj citelne lahsie. no len tolko k 1.0 benzinu.
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
mio
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Decembra 2006, 13:40

Príspevok od používateľa mio » Štvrtok, 7. Decembra 2006, 15:05

kre napísal:vozil som sa na yariskovi aj 1.0 aj 1.3 a z oboch som mal velmi dobry pocit. hlavne ked som si sadol dozadu. no dovidenia, hadam viac miesta jak v mojej corolle. a este aj naklanatelne sedadla (operadlo)! ina vec :)

este by som sa tak previezol v 1.4 D4D, co to robi s tak maly autom...
Cital som akurat test v casopise Svet Motoru medzi dieselmi Yaris,NewCorsa, a novy FIAT. Test vyhral YARIS,potom Fiat a Corsa posledna. Ale vraveli ze az tak zivy motor nebol ako mal novy Fiat.
No treba skusit.
Inac tie sedadla mozem potvrdit videl som uz vela rakcii ludi co pohrdavo otvarali kufor na mojom Yarikovi az kym nesuhlasili ze ich "super"auto nema take zadne sedadla. :D skutocne prakticke... a na dalsi tyzden mam vyzdvihnut brata na letisku tak som zvedavy ako sa mi tam jeho batozina zmesti s pomocou sedadiel...
BigSmall 06

Používateľov profilový obrázok
kre
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Streda, 3. Mája 2006, 14:00
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa kre » Štvrtok, 7. Decembra 2006, 17:05

no sedadla su okrem toho, ze su sklopitelne do roviny batozinoveho priestoru (a ten sa este da prehlbit, ak sa vyberie dno a plastove nadobky) sa daju aj posuvat asi o 30cm dopredu, cim sa opat zvacsi batozinovy priestor. celkom fajn ;)
Obrázok
Radšej mŕtvy ako druhý...

Používateľov profilový obrázok
mio
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Decembra 2006, 13:40

rozmer kolies

Príspevok od používateľa mio » Piatok, 8. Decembra 2006, 22:40

Co si myslite o zvacseni rozmeru kolies co do sirky aj do priemeru kolesa? Ide mi oto ze v manualy sa pise ze by som mal pouzivat max.rozmer kolesa 15". Pretoze vacsi priemer moze mat za nasledok nepresne meranie rychlosti,spotreby,a aplikacie ABS. Ked si zvacsim sirku pneumatiky zo 165 na 195,tak mozno nastane nejaka zmena v spotrebe.Ale mozem si nasadit 16"-17" elektriny?
V ceskom fore http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 7a360a8973
sa pise ze vraj obvod ostava nezmeneny pri vacsom priemere kolesa.No 2*Pi*R je vypocet obvodu kruznice tak teda neviem ci ten obvod pri 14" alebo 16" bude rovnaky????
Co vy nato? pouzit max.15" alebo ist aj do vacsich rozmerov,kde je vyber diskov lepsi :D ?
BigSmall 06

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa cahir » Piatok, 8. Decembra 2006, 23:21

17" su podla mna sialenstvo. . . podla mna si tym iba mozes uskodit (spotreba, brzdy, tvrdost, a ine problemy vzhladom ku kvalite nasich ciest a dier..)
obvod si mozes vypocitat tu: http://www.miata.net/garage/tirecalc.html
co sa tyka rozmeru, tak neviem. netreba sa divat iba na to, ako to bude vyzerat, ale v prvom rade na praktickost. chalani - konkretne celicaNR skusal 17" na jeho celice GT 2.0 (tusim ST202) a vraj brzdenie bolo o poznanie slabsie. tak si to zvaz. a navyse - nezabudni sa kuknut, co mas v papieroch. policajti nie su blbci a mozes mat pripadne problemy. a spoistovonou, v pripade skody/havarie takisto..
takze, volba je na tebe.
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
mio
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Decembra 2006, 13:40

Príspevok od používateľa mio » Piatok, 8. Decembra 2006, 23:41

cahir napísal:17" su podla mna sialenstvo. . . podla mna si tym iba mozes uskodit (spotreba, brzdy, tvrdost, a ine problemy vzhladom ku kvalite nasich ciest a dier........)
Cakal som taky nazor,a priklanam sa k nemu. Velmi nepatrim k tym tuningovym klasikom, a ti policajti je dobry argument. diky.
BigSmall 06

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa cahir » Piatok, 8. Decembra 2006, 23:56

este mozem nieco z mojich skusenosti. ja mam na corolle E12 15" oficialne mozem tam dat aj 16". videl som uz aj E12 so 17" vyzeralo to dobre, ale po jamach by som s tym jazdit nechcel. a zial, prevazne jazdim po jamach. v blave. dokonca som zisitl, ze ani v ziline to uz neni to co kedysi..
na druhej strane ma tie 15" niekedy seru - z estetickeho hladiska, i ked tie disky sa mi pacia velmi, predsa len tej gumy je tam dost. no to by mi az tak nevadilo, nepotrebujem sa s tym prezentovat na tuningovych zrazoch a podobne. viac mi vadi ta "makkost", i ked podvozok nie je z najmakksich, no predsa citit to dost v zakrutach.. preto rozmyslam, ze MOZNO (a davam tomu fakt malu prioritu), mozno tam dam 16". nic viac. ono potom trpi nielen vodic, ale vlastne cele auto. (stale mam na mysli pouzivanie auta v beznej dennej premavke, prevazne mesto). samozrejme, ze pokial clovek jazdi viac dialnice a mimomesto moze to byt trosku o niecom inom.
ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
mio
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Decembra 2006, 13:40

zadne reproduktory

Príspevok od používateľa mio » Piatok, 8. Decembra 2006, 23:58

Robil si uz niekto zadne reproduktory v novom Yarikovi? Ze vraj original reproduktory Toyota do zadu niesu az tak akusticky dobre ako nejake bezne Panasonic ci ine. Viete ci sa to da namontovat svojpomocne, a aky rozmer sa tam moze max. pouzit,uchytenie, impedancia a ci su uz pripravene kabliky niekde v stlpiku s pasom?
Je lepsie to dat do servisu? lebo mne sa tie original co su vpredu v dverach zdaju byt velmi prijemne na posluch aj basovo aj vyskovo.
Alebo ma niekto Yarika2 co ma original z vyroby aj vzadu repraky a moze sa podelit o ich kvalite reprodukcie?
BigSmall 06

Používateľov profilový obrázok
cahir
MX-5 guru s malým zmrdom
Príspevky: 1896
Dátum registrácie: Sobota, 1. Januára 2005, 12:39
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa cahir » Streda, 3. Januára 2007, 14:44

ex: Corolla E12 1.4VVTi
ex: Mazda Miata Obrázok
Lexus IS200 Obrázok
Honda PCX

Používateľov profilový obrázok
mio
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Štvrtok, 7. Decembra 2006, 13:40

Príspevok od používateľa mio » Streda, 3. Januára 2007, 17:00

pekne video ale pochybujem ze v EU sa to robi...uz som sa nato iformoval pre AUX napojenie zdroja hudby/DVD, a nieje to vraj mozne v novom Yarise. Iba je mozny CD MP3 menic diskov za 20 000Sk. :shock:
BigSmall 06

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Seznam.cz a 7 neregistrovaných