Začíname s Yarisom

všetko o tomto modeli
mateskoo
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Februára 2013, 13:02

Začíname s Yarisom

Príspevok od používateľa mateskoo » Nedeľa, 10. Februára 2013, 14:02

Dobrý deň prajem. Pred necelým týždňom som sa stal hrdým majiteľom Toyoty Yaris 1.0 vyrobenej v 8/2007 a predanej v roku 2/2008, ktorá má nabehaných 54 000 Km. Autíčko sme pred kúpou dali pozrieť v Toyote a tí nám po sérii testov povedali, že auto je Ok. A naozaj, zatiaľ behá v poriadku. Nakoľko mám vodičák len pár mesiacov a toto je moje prvé auto chcel by som sa vás spýtať na pár vecí.

1. Bude niečo treba meniť pri tomto počte Km ? (samozrejme, že olej, filtre sa budu meniť pri 60 000 Km, je to aj napísane v knižke a aj na výsačke v motore)

2. Všimol som si, že pri zapnutí svetiel mi prestane výraznejšie svietiť display, kde je rychlosť , otáčky, ... Nie je to nič tragické, s viditeľnosťou číslic nie je problém. Bude to baterkou , alebo je to bežný jav ? Zatiaľ štartuje na prvý "ťuk".

3. Ak by aj v budúcnosti došlo ku výmene akumulátora, netreba niekde nájsť kód od rádia ? Strýko, čo má Yarisa od 2010 mi tvrdil, že to bude treba ale v návode som sa o tom nič nedočítal.

4. Včera keď som parkoval , tak sa mi stala nepríjemná vec. Keď som zaparkoval uvedomil som si, že stojím dosť blízko pri susednom aute a tak som chcel preparkovať ďalej. Problém bol ten, že sa mi to asi 5 minút nedarilo a už som bol zúfalý a v tom som si uvedomil, že mám zatiahnutú ručnú brzdu. V kabíne aj von bolo potom cítiť niečo spálené. Nebolo to zase až také výrazne ale cítiť to bolo . Ja viem, veľký "facepalm". Pochopiteľne som sa strašne zľakol a strašne ma to sr*lo celú noc, lebo celý týždeň som jazdil viac menej bez problémov. Hneď nato ako som zacítil smrad som sa skúsil len jemne pohnúť na spojke dopredu a dozadu na spojke a vyzeralo to Ok . Nebol problém. Keď som sa hýbal zatiahol som aj ručnú a auto hneď zastalo tak dúfam, že som nič neposr*l :-| . Myslíte, že to bude Ok ?

Ďakujem
Martin

Používateľov profilový obrázok
drgi
Vševed
Príspevky: 2734
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Februára 2005, 21:50
Bydlisko: doma.
Kontaktovať používateľa:

Re: Začíname s Yarisom

Príspevok od používateľa drgi » Nedeľa, 10. Februára 2013, 14:23

1. tu to najdes aj s cenami http://toyota-trnava.sk/files/PDF/Yaris ... ricing.pdf
ak to budes menit v autorizovanom servise tak iba platis, pokial si to menis sam alebo u garazistu, tak kvalitne diely ti zozenieme v NipponCars.sk

2. pokial to pohasne aj pri nastartovanom motore, tak je to funkcia, nie zavada - tociaci sa alternator dodava do siete 14.8 voltu, ale kedze nemam yaris, tak iba tipujem.

4. spojke si ubral zo zivota par tisic kilometrov ale ked vychladne (uz asi vychladla :D), tak bude ok.
'miatka' : Mazda MX-5 Sportive, 2001 (NBFL), 1.8, 128 000 km

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Začíname s Yarisom

Príspevok od používateľa smutok » Nedeľa, 10. Februára 2013, 14:24

Gratulujem ku kupe a nech na nom stastne nabehas vela km.
Teraz k otazkam:
1. nic specialne sa tam nemeni pri tych km, treba bude ale skontrolovat ako moc su opotrebovane brzdy, lebo je to taky cas na vymenu platniciek ale vsetko zalezi od stylu jazdy.
2. Je to normalna funkcnost, je to na to aby ta v nici display neoslepoval, da sa to prepinat tak, ze zapnes km na ODO a podrzis ten cuplik na zmenu poctu km kym sa ti nezmeni jas, mas to aj v navode napisane, tak pohladaj.
3. Mame doma 5 roznych toyot a ani na jednej nebolo treba ziaden kod autoradia pri vymene baterky.
4. Trochu si priskvaril spojku ale pokial jej to nebudes robit pravidelne, tak pri tom najazde este vela vydrzi. Na rucnu by to nemalo mat ziaden vplyv, problem moze nastat ked sa hybes zo zatahnutou rucnou, vtedy sa ti mozu prehriat zadne brzdy a mozu to dodatocne sposobit rozne problemy ale to nie je tvoj pripad, inak nas yaris pipa ked sa rozbehnes na rucnej.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

mateskoo
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Februára 2013, 13:02

Re: Začíname s Yarisom

Príspevok od používateľa mateskoo » Nedeľa, 10. Februára 2013, 14:32

Ďakujem vám veľmi pekne chalani. Dosť mi teraz odľahlo :). @Drgi to PdF-ko je skvelé ! Hneď si to idem podrobnejšie pozrieť :).
@smutok : áno vedel som, že keď to začne pípať tak vtedy idem s ručnou :/ . Vtedy som si to vlastne uvedomil :/. Určite si nato dám veľký pozor nabudúce :)

Používateľov profilový obrázok
petsvk
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Streda, 24. Augusta 2011, 17:25

Re: Začíname s Yarisom

Príspevok od používateľa petsvk » Nedeľa, 10. Februára 2013, 18:33

Vitaj v klube , ak pôjdeś do autorizáku na servisnú prehliadku kúp si aspoň vlastný olej . V servise dáš za výmenu vyše 60€ , a dokážeš ho kúpiť i za polovicu , čo sa týka oleja debata je napr. tu http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... highlight= , a keď bude foto Yarisa hoď ho sem
Ťoyota Yaris 1,3 2008

mateskoo
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Februára 2013, 13:02

Re: Začíname s Yarisom

Príspevok od používateľa mateskoo » Nedeľa, 10. Februára 2013, 21:36

Áno o tom som už počul, že sú predražení. Neviem, či už budem chodiť do autorizáku lebo záruka by už mala byť v pase, pretože predchádzajúci majiteľ už bol na jednej prehliadke mimo Toyoty .

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Začíname s Yarisom

Príspevok od používateľa Srandista » Nedeľa, 10. Februára 2013, 21:50

Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

mateskoo
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Februára 2013, 13:02

Re: Začíname s Yarisom

Príspevok od používateľa mateskoo » Pondelok, 11. Februára 2013, 17:45

Ahá , ďakujem pekne za info :wink:. Toto som doteraz ani nevedel :) .

andy
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Piatok, 17. Októbra 2014, 13:41

Re: Začíname s Yarisom

Príspevok od používateľa andy » Piatok, 17. Októbra 2014, 19:33

Ahojte, tak od vcera som uz aj ja (dufam ze) stastnou majitelkou mojho prveho auta - Yaris 1.0 (2004) :D
Auto ma najazdene nieco cez 90tis km, servisnu knizku, vsetky oleje a filtre su po vymene. Nedavali sme ho zatial prezriet do ziadneho servisu, buduci tyzden sa to snad uz podari... Pri skusobnej jazde som neprisla na ziadne nedostatky, az pocas vyse 150 km cesty domov som si vsimla ze:
- pri vyssej rychlosti mi vzduch okolo spatnych zrkadiel "piska"... Neviem to vysvetlit, ale ked sme tu medzeru pri klbe spatneho zakryli rukou, zvuk prestal. Asi blba aerodynamika alebo co. Stretli ste sa s tym?
- motor pri zaradenej rychlosti po dlhsej trase jemne "piska"... pri urcitych otackach. Citala som tu na fore ze s tym maju problem viaceri, spytam sa na to v servise
- predavajuci ho predtym dal do umyvarky a do kufra sa dostalo trochu vody. Podbehy vyzeraju byt ok, a kedze dnes prsalo cely den a tento stav sa nezhorsil, predpokladam ze sa tam dostala pod tlakom z autoumyvarky... Mozno vymenit tesnenie okolo dveri? Voda do ostrekovacov to nebude, je bez zapachu. Kufor nastastie nie je zatuchnuty, ani plesen tam nie je, takze to snad nie je dlhodobe.

Takze to je zatial vsetko, urcite vas tu budem castejsie bombarovat otazkami :)
Pekny vecer a dakujem za postrehy ;-)

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Začíname s Yarisom

Príspevok od používateľa AndyGTP » Piatok, 17. Októbra 2014, 20:57

a ty si moje zenske ja? :lol: Pisem si sam so sebou, no dobre :) Vitaj a vela stastia s krpcom.

K prvym dvom veciam sa vyjadria asi iba majitelia tohto modelu, osobne si myslim, ze ide o konstrukcnu zalezitost (schvalne nepisem zavadu, lebo to moze byt cisto subjektivne hodnotenie).

K tomu poslednemu, skus si to zatekanie zreprodukovat za pekneho pocasia napr. s konvicou vody, alebo hadicou atd. Pravdepodobne pojde o tesnenie v oblasti svetlometov, alebo krytky kabelaze. Napriklad na starsich Corollach to bola nie nezvycajna "zavada". Mozno staci len poriadne precistit ram zadnych dveri, tesnenie a okolie, aby mala voda kade spolahlivo odtekat.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
tropi
začiatočník
Príspevky: 253
Dátum registrácie: Pondelok, 16. Augusta 2004, 19:34
Bydlisko: Zohor

Re: Začíname s Yarisom

Príspevok od používateľa tropi » Sobota, 18. Októbra 2014, 12:29

Tiez jazdim Yaris uz nejaky ten rok. tento tyzden sme absolvovali 60 tis. servis. auto je OK. Bude treba len menit predne brzdy co skoro a objavila sa mala netesnost na vodnej pumpe coz je choroba yarisu II. Inak super jazdenie. Co sa tyka toho jasu na displeji ako pisali chalani da sa to nastavovat na nasom je stale rovnaky jas. Po odpojeni baterky netreba zadavat kod do radia.
Rozobrana-Toyota Corolla 1.3XL,liftback
rv.1990,E9
EX-Toyota Yaris 1.3vvti,rv.2008
Toyota Rav 4 ll ,2,0 vvti rv. 2005. AT

andy
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Piatok, 17. Októbra 2014, 13:41

Re: Začíname s Yarisom

Príspevok od používateľa andy » Utorok, 28. Októbra 2014, 12:58

Dakujem za odpoved, zial (alebo nastastie?) situacia je taka ze som ostala bez auta... V servise zistili ze je na nom viac tmelu ako sa patri a je po nepeknej kolizii... Kedze zvary boli povodne, bez meraca laku som nemala sancu :?
Takze som od zmluvy odstupila a hladam dalej... Nechystate sa niekto nahodou predat Yarisku? :D

dracik
panic
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Streda, 27. Októbra 2004, 21:31

Re: Začíname s Yarisom

Príspevok od používateľa dracik » Utorok, 28. Októbra 2014, 13:32

Kamarát predáva auto svojej manželky. Yaris 1.0, r.v.2008, červený, 5 dver. s klímou. cca 30tis. km so serv. kn. kúp. v SR. cca 5400 Eur.

rezance
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Pondelok, 4. Januára 2016, 20:42

Re: Začíname s Yarisom

Príspevok od používateľa rezance » Utorok, 5. Januára 2016, 19:53

Srandista napísal:Do autorizovaneho servisu uz nemusis chodit ani pocas zaruky:

http://auto.sme.sk/c/5578714/hoci-mate- ... ybrat.html
http://auto.pravda.sk/poradna/clanok/56 ... t-percent/
to plati len pri zakonej poistke 2 roky, pri rozsirenej si moze predajca urcovat podmienky ake chce:(

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných