Odisla mi asi spojka (Yaris 2008 1.3 53000km)

všetko o tomto modeli
whisp
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Štvrtok, 22. Apríla 2010, 09:37

Odisla mi asi spojka (Yaris 2008 1.3 53000km)

Príspevok od používateľa whisp » Sobota, 21. Apríla 2012, 16:47

Dnes rano sa mi cestou do skoly stala nasledovna vec. Vychadzal som na hlavnu cestu z vedlajsej zaradil som jednotku pohol som sa do zakruty preradil som na dvojku pustil spojku. Este som zacitil ako zapadla rychlost a auto na stotinu sekundy zabralo potom sa ozvalo chrup a ostal bezat volnobeh so sprievodnym zvukom ako ked sa o seba slabo obcas tru dve suciastky. Po zosliapnuti spojky zvuk zmizne zaradit sa neda ziaden prevodovy stupen. Auto ma najazdene 53000 km a je 3 mesiace po zaruke. Asistencna sluzba mi to odviezla do AWF kde mi sef servisu povedal ze to je asi odidena spojka ze v pondelok to rozoberu a povedia mi co s tym. Nova spojka ze 400€ + 200€ robota. Zaujima ma Vas nazor ze co by to mohlo byt. Okrem toho nie som celkom presvedceny ci im mozem doverovat ze neurobia z malej poruchy velku aby viac zarobili. (v minulosti som tam uz mal jednu neprijemnu skusenost avsak vtedy sa mi ospravedlnili a dali mi zlavu na dalsiu servisnu kontrolu). Co by ste spravili vy?

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Odisla mi asi spojka (Yaris 2008 1.3 53000km)

Príspevok od používateľa grexos » Sobota, 21. Apríla 2012, 20:30

Ja ked som kupil GTi tak mala v prdeli spojku a prejavovalo sa to tak ze sa nedalo za jazdy preradit. Zacalo to tak ze zrejme odislo lozisko spojky a nasledne to zobralo so sebou aj zvysok.
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných