Zacinajuci "toyotak"

všetko o tomto modeli
aniel1
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Novembra 2011, 17:32

Zacinajuci "toyotak"

Príspevok od používateľa aniel1 » Pondelok, 7. Novembra 2011, 22:28

AHojte vsetci fajnsmekry a fanusikovia toyoty. Som tu uplne novy iba dnes som sa tu zaregistroval. V sobotu som si kupil Toyotu Yaris r.v.2007, automat 1.3 benzin, ma cca 37tis.km, spotreba taka kombinovana je zatial cca 6,5l. Auto ide zatial super kupil som si ho od jedneho znameho ktoremu skoncil leasing a on si kupil noveho yarisa :-) Uprimne chcela ho moja manzelka ja mam BMW 530XD. Je to moje 4 bawo ktore mam ale teraz sme rozhodli pre Japonca aj ked sme rozmyslali na BMW 1 alebo W Polo pripadne Audi A2 ale nakoniec sme kupili Yarisa.
Chalani chcem Vas poporosit pls poslite mi nejake technicke info o aute lebo povodny majitel iba chodil do toyoty servisu a nevedel mi nic detail technicke info povedat o aute. Je to iba klasicky pouzivatel.
Velmi by ma potesilo ak by ste mi poslali odpovede na tieto dole napisane otazky:
- Aky presne typ a viskozitu oleja mi odporucate?
- Ako casto sa meni olej v motore ? ....po kolkych km?
- kolko litrov oleja ide do motra?
- menia sa aj rozvody....? ak ano po kolkych km?
- je to automat ....po kolkych km sa ma menit olej? ...niektori vravia ze je dozivotny ale podla mna nie je nic dozivotne...aj na svojom bawe som menil po cca 100tis km olej v prevodovke
- kolko litrov a aky presne typ oleja ide do automatu?
- Viete mi odporucit nejakeho sikovneho mechanika ktory sa mi bude vediet postarat o auto....ktory naozaj rozumie japoncom? Kosice pripadne vychod Slovenska.
Na co sa mam zamerat resp. sledovat na tom aute ....myslim ake ma slabiny ak vobec ma?...:-)))

A ete posledna otazka mozno je strasne hlupa ale spytam sa...Je to normalne ze ked automat mi prehadzuje tak to je citit v kabine resp. ako keby auto trochu spomalilo a potom prida....viem ze nemozem porovnavat tuto triedu so svojim bawom ale na svojom aute necitim nic iba vidim ako sa menia otacky ale auto ide plynule....

Dakujem Vam velmi pekne za cenne rady a odporucania ....pripadne ak ma chcete na nieco upozornit pls dajte mi vediet.

este raz vdaka

P.S. neskor tu dam fotky ked ju nafotim :-)

Tibi

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Zacinajuci "toyotak"

Príspevok od používateľa Rasťo » Utorok, 8. Novembra 2011, 08:42

aniel1 napísal: - Aky presne typ a viskozitu oleja mi odporucate?
Lej tam olej tej istej viskozity ako tam máš teraz - nejaká nálepka o výmene oleja s typom by tam mala byť.
aniel1 napísal:- Ako casto sa meni olej v motore ? ....po kolkych km?
10 tisíc km, alebo každý rok.
aniel1 napísal:- kolko litrov oleja ide do motra?
tuším necelé 4 litre.
aniel1 napísal:- menia sa aj rozvody....? ak ano po kolkych km?
Je tam reťaz - skontrolovať po 100 tis km, či nie je vyťahaná a ešte funguje napínacia kladka - ak je všetko OK, tak ďalšia kontrola po 150 tis km (reťaz by mala vydržať tých 160 tisíc km...aj keď občas... :? )
aniel1 napísal:- je to automat ....po kolkych km sa ma menit olej? ...niektori vravia ze je dozivotny ale podla mna nie je nic dozivotne...aj na svojom bawe som menil po cca 100tis km olej v prevodovke
Je to robotizovaná prevodovka - základ je manuál. Po cca 100 tis km - ako u BMW
aniel1 napísal:- kolko litrov a aky presne typ oleja ide do automatu?
Ide tam tuším niečo málo nad dva litre. Viskozita 75W90.
aniel1 napísal:Na co sa mam zamerat resp. sledovat na tom aute ....myslim ake ma slabiny ak vobec ma?...:-)))
Sledovať treba hladinu oleja. Spotreba oleja by mala byť minimálna...aj keď občas... :? - záleží ako je ten motor zdratý.
aniel1 napísal:A ete posledna otazka mozno je strasne hlupa ale spytam sa...Je to normalne ze ked automat mi prehadzuje tak to je citit v kabine resp. ako keby auto trochu spomalilo a potom prida....viem ze nemozem porovnavat tuto triedu so svojim bawom ale na svojom aute necitim nic iba vidim ako sa menia otacky ale auto ide plynule....
Je to normálne vzhľadom ku končtrukcií prevodovky.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

aniel1
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Pondelok, 7. Novembra 2011, 17:32

Re: Zacinajuci "toyotak"

Príspevok od používateľa aniel1 » Utorok, 8. Novembra 2011, 21:35

Rasto velmi pekne ti dakujem :-) pomohol si mi :-)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 38 neregistrovaných