Novacik..

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
zorkooo
panic
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Piatok, 21. Októbra 2011, 23:26

Novacik..

Príspevok od používateľa zorkooo » Sobota, 22. Októbra 2011, 08:19

Zdravim vsetkych srdcom japoncov...mozno aj telom ;-) stal som sa majitelom yarisu 1.0 r.v 2001 cca 90tis. najazdenych auticko mali 2 slecny predomnou ocom svedci zachovale vnutro a par oderkov na aute..po dlhom uvazovani ze ake auto si kupit do beznej prevadzky a na bezne jazdenie som sa na zaklade recenzii a presedenych vecerov pri internete (japonca som este nemal) rozhodol prave pre toto vozitko...celkovo mi vyhovuju male auta a preto som sa aj vydal tymto smerom...chcel by som poprosit zbehlejsich a skusenejsiich milovnikov azie o par drahocennych rad co sa tyka servisu(bezneho..olej,brzdy atd.) a pripadnych oprav..ci sa oplati dalej pokracovat v servisnej historii auta v autorizovanom servise alebo postacia aj samodomo vymeny? S autom som nadmieru spokojny ale pri prezuvani boticiek som dosiel na 2 veci 1. niekto niekde niekedy zlomil kolovy srob vzdau na bubne takze na jednej strane mi drzia koleso 3 skrutky...v beznom servise mi bolo odporucene ze v toyote kupit original novy a ten sa tam potom narazi (netusim co by ta oprava stala v toyote) a 2. vec su brzdove dosticky ale tam nastastie len bezna vymena...ci menite za original v toyote alebo kupujete nahrady? ak by ste mi mohli poradit nejaku vhodnu znacku platniciek (nezavodim ale obcas je fajn aj prudsie zabrzdit...) urcite este budem "otravovat" tunajsie osadenstvo :D sry za dlhe citanie a za kazdu radu budem vdacny
toyota yaris 01, 998ccm biela
austin MINI cooper 88, 998ccm zelena,MINI it's not a car MINI it's life

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Novacik..

Príspevok od používateľa grexos » Sobota, 22. Októbra 2011, 09:53

Vitaj medzi nami :) Z toyotu vacsina z nas nakupuje len diely ktore inde nevieme zohnat napr asi ten srob na kolese. A myslim ze servis kludne samodoma :)
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
zorkooo
panic
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Piatok, 21. Októbra 2011, 23:26

Re: Novacik..

Príspevok od používateľa zorkooo » Sobota, 22. Októbra 2011, 10:28

vitam viitam :-) mate aj nejake overene shopy s dostupnymi vecami a prijatelnymi cenami co by ste vedeli odporucit? A pripadne do ktorej toyoty sa oplati vkrocit kvoli pristupu a ochote lebo by som sa nerad niekomu doprosoval aby bol vobec ochotny....
toyota yaris 01, 998ccm biela
austin MINI cooper 88, 998ccm zelena,MINI it's not a car MINI it's life

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Novacik..

Príspevok od používateľa grexos » Sobota, 22. Októbra 2011, 10:34

ja osobne mam dobre skusenosti s autogrand, chalani dost casto spominaju awf.
co sa tyka overenych shopov tak selfreklama: nipponcars.sk :)
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
zorkooo
panic
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Piatok, 21. Októbra 2011, 23:26

Re: Novacik..

Príspevok od používateľa zorkooo » Sobota, 22. Októbra 2011, 23:21

Ok super dakujem za tip a odporucanie :-)
toyota yaris 01, 998ccm biela
austin MINI cooper 88, 998ccm zelena,MINI it's not a car MINI it's life

Používateľov profilový obrázok
petsvk
panic
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Streda, 24. Augusta 2011, 17:25

Re: Novacik..

Príspevok od používateľa petsvk » Nedeľa, 23. Októbra 2011, 11:26

vitaj v klube , k tomu chýbajúcemu šróbu - matke pozri sem

http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... tr%9Een%FD
Ťoyota Yaris 1,3 2008

Používateľov profilový obrázok
zorkooo
panic
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Piatok, 21. Októbra 2011, 23:26

Re: Novacik..

Príspevok od používateľa zorkooo » Nedeľa, 23. Októbra 2011, 13:40

Dakujem celkom sa to hodilo v pondelok volam do toyoty kedy bude a zakolko bude srob aj s maticou :-) otazocka do eteru pokolko by sa cca. mali menit rozvody nakolk osom ziaden zaznam o ich vymene na aute nenasiel....

Dik
toyota yaris 01, 998ccm biela
austin MINI cooper 88, 998ccm zelena,MINI it's not a car MINI it's life

tomas21
začiatočník
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Streda, 5. Decembra 2007, 23:12
Bydlisko: Jelka

Re: Novacik..

Príspevok od používateľa tomas21 » Pondelok, 7. Novembra 2011, 19:25

Je tam retaz ktorej vymena nieje predpisana. Ale zopar som uz menil, lebo boli vytahane a klepotali.

Používateľov profilový obrázok
zorkooo
panic
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Piatok, 21. Októbra 2011, 23:26

Re: Novacik..

Príspevok od používateľa zorkooo » Pondelok, 7. Novembra 2011, 22:36

Ok dik za odpoved lebo nikde som nenasiel jednoznacnu odpoved ze tam je retaz...tak zatial bez akehokolvek klepania..niekedy sa vobec cudujem ze to je nastartovane...

a zatial len sama spokojnost s autom..myslim ze sa to tu uz niekde preberalo a snad ma neukamenujete ale na palubnom PC netusim ako nastavit dojazd jedine co mi ukaze aj po prestaveni s MODE je kolko KM na L ale tam mi ukazuje udaj cca 14km co by sedelo na liter benzinu prejdene KM....
Dik
toyota yaris 01, 998ccm biela
austin MINI cooper 88, 998ccm zelena,MINI it's not a car MINI it's life

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Novacik..

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 8. Novembra 2011, 16:22

Mas 1. generaciu yarisov, dojazd tam nebol.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
zorkooo
panic
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Piatok, 21. Októbra 2011, 23:26

Re: Novacik..

Príspevok od používateľa zorkooo » Utorok, 17. Januára 2012, 22:43

Zdravim pani...potreboval by som poradit...vdaka mojej sikovnosti som si spravil dieru do zadneho svetla takze ma caka vymena..a tu zacina problem teda skor sa naskyta otazka objednal som toto svetlo: http://www.depoauto.sk/product_info.php ... c8gj922fa5 info od predajcu bolo ze to je na japonsky model...a tu je kamen urazu netusim ci mam japonsky model nakolko technicak tvrdi ze to je francuz je to r.v. 2001 takze ci bude aj toto svetlo sedet pripadne aky by mohol byt rozdiel medzi japonskym a francuzsky modelom ci uz do montaze pripadne vzhladu svetla lebo obrazok sa zhoduje s aktualnym....dakujem za rady
toyota yaris 01, 998ccm biela
austin MINI cooper 88, 998ccm zelena,MINI it's not a car MINI it's life

Používateľov profilový obrázok
jimmi73
panic
Príspevky: 113
Dátum registrácie: Nedeľa, 11. Marca 2007, 14:14
Bydlisko: NMnV
Kontaktovať používateľa:

Re: Novacik..

Príspevok od používateľa jimmi73 » Streda, 18. Januára 2012, 21:36

Pokial ti číslo karosérie (VIN) začína J.... je to japonec, pokial V.... je to francúz.
Auris TS 1,6 CVT
ex. Corolla Verso 1,8
ex. Carina E 1,6 GLi
Yaris 1,0 3d

Používateľov profilový obrázok
zorkooo
panic
Príspevky: 13
Dátum registrácie: Piatok, 21. Októbra 2011, 23:26

Re: Novacik..

Príspevok od používateľa zorkooo » Sobota, 21. Januára 2012, 14:16

hej to som uz niekde nasiel vinko zacina V takze francuz... ale v tom obchode mi nevedeli povedat rozdiel medzi FR. verziou a JAP. Svetla hovorili ze typ koito ten aj mam ale..musel som nato dojst sam tak ze som objednal a samozrejme zle...takze rozdiel je v konektoroch ten japonsky model ma klasicky autokonektor ako byva na original repro...a tento moj tam ma 5 vystupujucich plieskov na ktore sa nasunie podlhovasta samica konektoru..tymto sa naskyta otazka ci nemate doma niekto nazvys tento typ zadneho svetla na vodicovej strane za nejaku rozumnu cenu a neposkodene.......neskor mozem pridat foto aky je tam rozdiel ak by niekoho zaujimalo...


Dik
toyota yaris 01, 998ccm biela
austin MINI cooper 88, 998ccm zelena,MINI it's not a car MINI it's life

Yarisman
panic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 09:46
Bydlisko: BB/LM

Re: Novacik..

Príspevok od používateľa Yarisman » Pondelok, 30. Januára 2012, 21:05

Svetlá sú 2 druhy, jeden pre ročníky 99-02(03?) a druhý 03-05, teda pred a po facelifte. Pasovať budú oboje (ale len FR na FR, a Jap na Jap, tam sú zas iné konektory), no majú rozdielnu grafiku.

tieto by si mal mať ty a toto by mali byť po FL

Rozdiel je hlavne v časti smerovka-spiatkočka/hmlovka...
Skús dať na autobazar.eu do vyhľadávanie yaris, je tam kopa dielov, tuším aj nejaké svetlá tak pozisťuj. A ešte jedna rada - kúpiť nové tesnenie na svetlo ak nechceš aby ti zatekalo do kufra.

P.S. na linkoch sú svetlá so spiatočkou na opačnej strane pre pravostranné riadenie, ale iné som tak na rychlo nenašiel.

Používateľov profilový obrázok
dusan555
začiatočník
Príspevky: 224
Dátum registrácie: Nedeľa, 3. Januára 2010, 12:21
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Novacik..

Príspevok od používateľa dusan555 » Pondelok, 30. Januára 2012, 21:34

Ak by si mal záujem, ja mám v regáli obidve svetlá z francúza po facelifte. Sú úplne nepoškodené.Na manželkinom Yarise som ich menil za LED a tieto sa mi povaľujú na regáli. Skús navrhnúť cenu a máš ich. Predám len obidve spolu.
Avensis T25 2,0 VVTi D4
Yaris II 1,3 VVT-i Sol
Yaris 1,3 VVT-i - EX
Celica T23 kompresor - EX

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných