Aditiva do benzinu (Yaris 1.33 Dual VVT-i)

všetko o tomto modeli
facko
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Utorok, 14. Decembra 2010, 20:44

Aditiva do benzinu (Yaris 1.33 Dual VVT-i)

Príspevok od používateľa facko » Utorok, 14. Decembra 2010, 23:07

Ahojte,

Mam Yaris 1.33 Dual VVT-i cerstvo po prvej garancke (15000km) a zvazujem :idea: , ze je uz vhodny cas na aditiva do paliva(zima a mrazik je dalsi dovod).
Stale tankujem na shell klasicku 95ku (okrem posledneho razu LukOil, grrr :x hned vyssie spotreba o takmer liter, zrejme do karat hra aj nieco ine lebo je to dost velky rozdiel), takze moznost mam pokracovat Shell 95 + aditiva alebo cisto V-power, v druhom pripade bez komentara, o tom som aj cital toho viac a aj tu na Fore, takze k tomu sa prosim nevyjadrujte :!: nech tu nieje zbytocny spam. Vopred dakujem.
Viem vsak, ze aditiva mozu aj ublizit :?, preto nechcem, nechcem a este raz nechcem do Yarisky nalievat hocico.
Do naftaka som mal osveceny VIF Super Disel Aditiv (Letny/Zimny), ktory povyhraval v dakych testoch(cize pre naftakov odporucam ;-) ), ale neviem najst ziadne testy na benzinove aditiva.
Mate prosim skusenost/orporucenia/linky na nejake testy?
VIF ma aj Super Benzin Aditiv, na viacerych forach chvalene, v cechah ho pouziva Benzina na aditivaciu svojej "SUPER" 95ky.

Dakujem!
Facko

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Aditiva do benzinu (Yaris 1.33 Dual VVT-i)

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 15. Decembra 2010, 08:37

V zasade nie je vhodne liat do aditivovaneho benzinu dalsie aditiva, vtedy to moze byt nebezpecne, ale nemusi.
Testy aditiv a celkovo moc nerobia a ten test dieslovych aditiv v ktorych vyhrakl vif je skor vynimka ako pravidlo.
Kazdopadne ja idem aktualne skusat aky dopad na chod motora bude mat VIF Super Benzin aditivum a potom az mozem referovat.
Kazdopadne nemyslim si, ze tam bude cytit neaky rozdiel, ale uvidime.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Aditiva do benzinu (Yaris 1.33 Dual VVT-i)

Príspevok od používateľa chmelo » Streda, 15. Decembra 2010, 09:03

Podľa mňa zbytočné vyhadzovanie peňazí....pokiaľ budeš naďalej tankovať shellácku N95, tak sa nič nestane...jazdia na ňu u nás všetky firemné benzínové autá (aj dvaja yardovia 1,3B) a bez problémov v lete, či v zime ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Aditiva do benzinu (Yaris 1.33 Dual VVT-i)

Príspevok od používateľa Rasťo » Streda, 15. Decembra 2010, 09:25

Zbytočnosť a ako napísal Smutok, môžeš motor prehnaným používaním aditív poslať do večných lovísk...
Osobne by som tomu raz za rok doprial nejaké to kvaziprémiové palivo a inak by som tankoval vždy na tej istej pumpe najlacnejšiu 95-ku...
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: Aditiva do benzinu (Yaris 1.33 Dual VVT-i)

Príspevok od používateľa KLingO » Streda, 15. Decembra 2010, 10:31

poskusaj tankovat OMV Careru 95 - mne ide Auris podstatne tichsie a lepsie taha v nizkych otackach

EDIT: a hlavne nie je taky drahy ako shell V-power
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

facko
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Utorok, 14. Decembra 2010, 20:44

Re: Aditiva do benzinu (Yaris 1.33 Dual VVT-i)

Príspevok od používateľa facko » Streda, 15. Decembra 2010, 12:12

Diki chalani.
KLingO OMV som akosi nezvazil a ako kukam ceny, tak to vychadza dobre, zrejme to skusim s tou Carerra 95.
Skusim este daco pohladat o aditivach, ak nieco zistim, dam vediet. Zajtra idem do Toyota, tak sa skusim spytat ci daco odporucaju.

Zatial,
Facko

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: Aditiva do benzinu (Yaris 1.33 Dual VVT-i)

Príspevok od používateľa maco » Piatok, 17. Decembra 2010, 13:49

Ja nemenovanej velmi známej pumpe "S..."- velmi neverím - nechcem povedať v ktorom meste zámerne a ani názov pumpy ale to si viete asi velmi lahko domyslieť - (neide o "neznačkovú" pumpu),aby som nemal zbytočné naťahovačky.
Kolegovi však doj..li citroen picasso vďaka ich "kvalitnému" bezinu-a píšem to otvorene preto,lebo to zašlo až tak ďaleko,že po X-tom dokazovaní si museli uznať chybu a opravilo sa to na ich náklady.No bol to citroen firemný,takže sa naťahovať s nimi nemusel on,ale riešila to firma,kde bol zamestnaný.Keby sa s nimi hádal On,-ako obyčajný človek,tak to má už dopredu prehraté ..
Ja tankujem len carrera 95 (výnimočne 98) .Tankoval som obyčajnu 95-ku,no ked som vyskúšal carreru 95(v podstate je to na tej báze robený ako shell v-power),tak sa motor ako-keby "ukludnil" (neviem ako to opísať-jednoducho peknejšie a ľahšie si "pradie" ako na obyčajnej 95 - je evidentne počuť,že sa mu ten benzin páči viac....) A trochu to cítiť aj na akcelerácii pri tej carrere - skôr sa dostane do otáčok a nemá ten surový "brumbľavý" zvuk .No nechytajte ma zasa za slovíčka a neberte to tak,že som tým chcel povedať ,že sa zvuk zmení na štvorvalcový motor,alebo že by sa zmenil na nejaký turbo motor :lol: :lol: :lol: -to zasa nie... 8)
A to,že má jemnejší zvuk,to zasa tiež berte v rámci toho typického 3 valcového zvuku...Ale je to poznať.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní