Yaris rv99 Predne repro

všetko o tomto modeli
volchv
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Streda, 24. Novembra 2010, 19:47

Yaris rv99 Predne repro

Príspevok od používateľa volchv » Štvrtok, 2. Decembra 2010, 08:29

Zdravím Vás
Nie som si istý či sa to tu už preberalo ale aj tak prosím o radu. Chcel by som si dat do mojej Yaris reproduktory do predných dverí, ale keď som si všetko vymeral tak som zistil že budem musieť spraviť .. teda najprv vymyslieť nejaký nadstavec lebo tam je hĺbka iba par cm cca tak 2-3 (pri stiahnutom okne). tak by som sa chcel spýtať či s tým nemáte niekto skúsenosti ale radu ako by som to asi mohol spraviť. rozmýšľal som nad kúpou nových predných pastou na dvere ale nikde nieje zohnať...
Ako by sa to dalo spraviť ?? Prosím :D

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Yaris rv99 Predne repro

Príspevok od používateľa ondrik » Štvrtok, 2. Decembra 2010, 10:37

volchv napísal:Zdravím Vás
Nie som si istý či sa to tu už preberalo ale aj tak prosím o radu. Chcel by som si dat do mojej Yaris reproduktory do predných dverí, ale keď som si všetko vymeral tak som zistil že budem musieť spraviť .. teda najprv vymyslieť nejaký nadstavec lebo tam je hĺbka iba par cm cca tak 2-3 (pri stiahnutom okne). tak by som sa chcel spýtať či s tým nemáte niekto skúsenosti ale radu ako by som to asi mohol spraviť. rozmýšľal som nad kúpou nových predných pastou na dvere ale nikde nieje zohnať...
Ako by sa to dalo spraviť ?? Prosím :D
hladaj repro s nizkou montaznou hlbkou :-)
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

volchv
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Streda, 24. Novembra 2010, 19:47

Re: Yaris rv99 Predne repro

Príspevok od používateľa volchv » Štvrtok, 2. Decembra 2010, 13:34

no ako to mi je jasne .. len 2-3 cm nie je predsa len malo ??? podla toho co som hladal a vydel tak 3 cm je malo ...

Yarisman
panic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 09:46
Bydlisko: BB/LM

Re: Yaris rv99 Predne repro

Príspevok od používateľa Yarisman » Streda, 19. Januára 2011, 17:48

Riešil som podobnú dilemu ako ty. Pôvodne som tam mal 13cm origo repro, no na vodičovej strane vypovedal službu teda som riešil čo a ako. Repro som chcel už keď tak 16,5cm tak som po dlhšom rozhodovaní sa rozhodol pre lacné, ale podľa recenzii chválené Hertz DSK165 (68mm montážna hĺbka).

Samozrejme tiež som rýchlo zistil, že bez nejakej podložky ich tam nedám a znovu nastalo googlovanie. Dosť mi pomohol tento návod (síce v angličtine, ale stačí pozrieť len obrázky) http://www.toyotaownersclub.com/forums/ ... =81133&hl=

Pod repro som kúpil krúžky z MDF http://www.fusion.sk/katalog/product/8833/ keďže plastvé sa mi nejak nezdali, no v tom shope majú aj plastové o pár € lacnejšie.

Plus k tomu, som kúpil 2ks adaptérov na prepojenie cez origo koncovku http://www.autoomega.sk/index.php?id_se ... aradenie=9

Teraz niečo k mojim postrehom pri inštalácii:
1. kružky z MDF idú namontovať iba jednou stranou, lebo diery niesu rovnako.
2. odporúčam najprv namontovať repro na krúžky a potom vcelku na dvere prinitovať, do krúžkov predvŕtať dierku.
3. do krúžkov spraviť žliabok pre kábel (popísané to je aj v návode vyššie)
4. pri pripevnení krúžkov do dverí nitovaním použiť nity dlhé min 12mm (kratšie boli krátke). Nitovanie spodnej diery bol menší problém, keďže tam bolo málo priestoru na nitovaciu pištol, musel som zbrúsiť jemne z krúžkov.
5. po odvŕtaní pôvodných repro, všetky zvyšky nitov poctivo povyberať z dverí a káble upevniť aspoň sťahovacími páskami (predíde sa tým prblému s hrkotaním vo dverách pri vyššej hlasitosti a ďalšej demontáži a montáži - môj prípad :D )

Celkovo náklady boli približne takto:
Repro - 50€ (potreboval som len stredobasy, výšky som predal kamarátovi), ale samozrejme tu záleží od vybraných repro a je to čisto individuálne
Montážny materiál - 20€ (krúžky, koncovky na káble, redukcie na zapojenie, nity, tmel okolo krúžkov)
Tlmenie - 20€ , použil som zatiaľ len šesťuholníky 19x22cm (STP Crystal) ktoré sa lepia zvnútra na plech dverí za reproduktor. Odporúčam vytlmiť celé dvere, dosiahne sa tým celkovo lepší prednes zvuku, keďže dvere na Yarise sú také aké sú...toto budem robiť niekedy na jar, takže ak bude záujem opäť môžem postnúť svoje postrehy.

volchv
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Streda, 24. Novembra 2010, 19:47

Re: Yaris rv99 Predne repro

Príspevok od používateľa volchv » Sobota, 29. Januára 2011, 14:53

dakujem velmi pekne strasne mi to pomohlo ...

andrej
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Utorok, 10. Januára 2012, 15:13

Re: Yaris rv99 Predne repro

Príspevok od používateľa andrej » Streda, 11. Januára 2012, 10:33

volchv napísal:Zdravím Vás
Nie som si istý či sa to tu už preberalo ale aj tak prosím o radu. Chcel by som si dat do mojej Yaris reproduktory do predných dverí, ale keď som si všetko vymeral tak som zistil že budem musieť spraviť .. teda najprv vymyslieť nejaký nadstavec lebo tam je hĺbka iba par cm cca tak 2-3 (pri stiahnutom okne). tak by som sa chcel spýtať či s tým nemáte niekto skúsenosti ale radu ako by som to asi mohol spraviť. rozmýšľal som nad kúpou nových predných pastou na dvere ale nikde nieje zohnať...
Ako by sa to dalo spraviť ?? Prosím :D
Chcem sa spytat aj ja jednu vec. Mam Yarisa r.v.1/2003 este s tymi ciernymi naraznikmi a vybava je terra line. Mam repraky len na palubnej doske. Chcel by som ale dat repro aj do dveri. Ked som pozeral do dveri, tak tam visia kable do reprakov, ale moja otazka znie, ci su aj "zive" ale tam visia len tak a treba este nieco prepojit na radiu. Vdaka za odpoved.
Andrej

Yarisman
panic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 09:46
Bydlisko: BB/LM

Re: Yaris rv99 Predne repro

Príspevok od používateľa Yarisman » Štvrtok, 12. Januára 2012, 13:28

Nič lepšie, ako pripojiť na tie káble reprák ti nikto neporadí. Ale podľa mňa ak tam raz sú káble natiahnuté tak by mali byť "živé".

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných