Rezonator

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
Geronymo
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Piatok, 3. Septembra 2010, 17:25
Bydlisko: Bratislava - Pri kríži
Kontaktovať používateľa:

Rezonator

Príspevok od používateľa Geronymo » Nedeľa, 17. Októbra 2010, 01:10

Zdravim pani, rozmyslam nad kupou rezonatoru. Mate stym uz niekto skusenosti? Vyhody, nevyhody(hlavne ma zaujima otazka spotreby) ked tak podarilo sa vam dosiahnut efekt "praskania"? Moja idealna predstava o rezonatore je aby mi zapricinil praskanie ale nebol pri tom moc hlucny =)
Jazdím na 1,33 terra cool, 09`

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Rezonator

Príspevok od používateľa AndyGTP » Nedeľa, 17. Októbra 2010, 21:53

je to vacsia veda nez len instalacia rezonatora. Povrtaj v sekcii corolla, popisal som tam toho viac. Ano, praskanie je pekne, ale viac to dosiahnes otvorenym vyfukovym systemom a to vtedy ked ti rezonator nahradza stredovy tlmic (+ system bez KATu!) a robi protitlak vyfukovym spalinam, a po poriadnom pridani a naslednom prudkom ubrani su tie povestne slehy z vyfuku, strielanie. To tvoje praskanie bude asi teda skor ten kovovy zvuk, ktory rezonator robi, tj cez prepazky "rozplieskava" vyfukove spaliny a to je ten rezonancny, rinciaci efekt. Takze zvaz, do coho vrazis peniaze, lebo maly Yaris s katalyzatorom, stredovym tlmicom a este aj rezonatorom a koncovym tlmicom bude asi pekna blbost, ak si to takto myslel. Nahrada stredoveho tlmica za rezonator spolu s vymenou koncoveho tlmica za priechodnejsi ti mozno skrasli zvuk, ale moc od toho (vykonovo) necakaj myslim. O spotrebu by som sa velmi nebal. Alebo sa stan priekopnikom a podujmi sa s Yarisom na exkurziu do neznama a o svocich experimentoch poinformuj verejnost potom. Pri tychto veciach plati 2x meraj a raz rez + nakup renomovanych dielov (komplet potrubia) alebo montaz u renomovanych ludi vyfukarov zavazi.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rezonator

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 18. Októbra 2010, 07:57

Tak tak - ako Andy píše - ono sanie a výfuk nie je niečo v štýle - kuknem - vidím - spravím. Sú to záležitosti fyziky - konkrétne dynamiky plynov a pri návrhu motora, resp. auta sa tento systém ladí na čo najlepší pomer výkon/spoľahlivosť a akýkoľvek zásah do neho, motor a jeho správanie dosť rozhodí - v 99% negatívne...
Ak chceš aby mal Tvoj motor poriadny zvuk, kúp si iné auto s motorom ktorý bude mať poriadny objem... ;-)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
MT-5Ko
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Nedeľa, 20. Novembra 2011, 08:02

Re: Rezonator

Príspevok od používateľa MT-5Ko » Nedeľa, 27. Novembra 2011, 15:27

Tak isto mal som dlho v hlave temu rezonator a nakoniec my bolo poradene od viacerych ci predajcom alebo chalanou co sa rozumeju viac ako ja do vyfukovych systemou nech si do yariska dam lestene vyfukove zvody ponecham orig. katalyzator (aby nneboli problemy s EK.) a potom dal ladeny vyfukovy system od S.R.S spravil som tak a dosialhol som presne pozadovany efekt .. do 3000 ot/min nieje pocut ziadne dunenie ani hucanie ako to dokazu lacne vyfuky, nad 3000 ot/min ked riadne pridam a uberem pekny zvuk ktory je ukonceny so strelbou. Maly ale hlucny :)))

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných