piskot od motora

všetko o tomto modeli
mcmahony
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pondelok, 2. Augusta 2010, 16:33

piskot od motora

Príspevok od používateľa mcmahony » Pondelok, 2. Augusta 2010, 18:06

Zdravím,
chcel by som sa poinformovať či mal niekto podobný problém:
mám yaris 1.0, r.k.2003 a pokiaľ ma motor otáčky presne 2000 za minútu ozýva sa prenikavé pískanie (hvízdanie) podľa všetkého ho ide od kladiek resp. remeňa, preto by som sa rád poinformoval či je niektoré ložisko na kladkách náchylnejšie alebo podobne, dajaký diel.
Ďakujem za vaše tipy a názory.

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: piskot od motora

Príspevok od používateľa fajry » Pondelok, 9. Augusta 2010, 15:56

kľudne to môže pískať niektorý remeň, takže je čas na návštevu servisu a ich výmenu. Radšej skôr, ako by malo byť neskoro ...
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: piskot od motora

Príspevok od používateľa maco » Sobota, 13. Novembra 2010, 13:37


mcmahony
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pondelok, 2. Augusta 2010, 16:33

Re: piskot od motora

Príspevok od používateľa mcmahony » Sobota, 13. Novembra 2010, 16:52

čawko, no prečítal som si to a je to veľmi tomu podobne.
tou klimou som si to nevšimol, nakoľko jazdím najmä v noci tak ju nepoužívam momentálne, ale zajtra to skúsim. a čo tam bolo spomenuté počasie tak to to aj trošku ovplyvňovalo- myslím intenzitu. no a časovo je to podobné, niekedy píska dva dni a inokedy nie :-D, a ked som sa vybral do toyoty tak si yaris samozrejme vybral dva dni kedy nepískal :-D

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: piskot od motora

Príspevok od používateľa maco » Sobota, 13. Novembra 2010, 22:10

mcmahony napísal: a ked som sa vybral do toyoty tak si yaris samozrejme vybral dva dni kedy nepískal :-D
No,to je bežné..Práve to ma aj dosť odrádza ísť do servisu s tým. :(
Už ich vidím,ako hovoria,že sa s tým ešte nestretli,čvirikať to zrovna vtedy nebude a budú na mňa pozerať ako na debila,ktorý ich chce za každú cenu "zamestnať" ...

mcmahony
panic
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pondelok, 2. Augusta 2010, 16:33

Re: piskot od motora

Príspevok od používateľa mcmahony » Nedeľa, 14. Novembra 2010, 15:26

tááááák som dnes šiel z chalupy a cestou ako som prichádzal domov som zapol klímu, asi dve minútky. Prišiel som pred panelák a čo toyota robí??? no prestala nám čvirikať :-D
tak to zopakujem ešte dva tri dni po sebe aby som sa uistil či prestanie pískania odstránilo na čas klíma

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: piskot od motora

Príspevok od používateľa maco » Utorok, 16. Novembra 2010, 19:54

Mám ťa nasr..ť ?? :(
Skúsil som jazdiť dlhšie so zapnutou klimou...
Dnes som klimu vypol,no po pár sekundach to začalo zasa blbnuť a dokonca to začalo "čvirikať" aj okolo 4000 ot.
Takže či sa to zhoršuje alebo nie -nechcem povedať ani "ano" a ani "nie",lebo to potom zasa prestalo ...
Jeb....e maaaaaa :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Bože- aký to bude mať koniec??!!!!! Prečo to robí????? Čo odchádza???? na čo sa máme "tešiť" ????!!!!!........................
Už ma to prestáva baviť :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: piskot od motora

Príspevok od používateľa tofak » Streda, 17. Novembra 2010, 09:25

Ak chces vediet ci to je remenom, tak ho natri bielou kriedou, to mu pomoze, ak sa nebojis mozes ju prilozit pri nastartovanom motore a to na vsetky remene, samozrejme nie rozvodovy :D , ale radsej to rob ked je motor vypnuty a len ho popretacaj.Ak to neprestane povol alternator a prevez sa na baterku, na tu chvilu to nevadi a uvidis ci to neni on.To iste skus aj s kompresorom na klimu.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: piskot od motora

Príspevok od používateľa maco » Streda, 17. Novembra 2010, 11:30

Ďakujem za radu !!!
:D
No len je tu malý problém- nerobí to stále.Kludne vynechá aj dva dni a po dvoch dňoch to urobí znova...Ak povolím alternátor, tak 2 dni baterka nevydrží...a kompresor na klime neviem ako sa povoluje.Ak je to však povolovanie zospodu,tak nemám kam ísť na rampu...Vyskušam namazať kriedou ešte remeň-to je z nich najjednoduchšie a najrýchlejšie...No mám strach,že to asi remenom nebude,lebo pri zapnutí klimy to prestane...

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: piskot od motora

Príspevok od používateľa tofak » Streda, 17. Novembra 2010, 21:37

:D ono ta klima bezi normalne na volno, cize elektro spojka je rozpojena, neviem ako funguje, ale urcite sa to vtedy toci na lozisku a urcite su tam neni dve, jedno na beh naprazdno a druhe, ked chladi.Takze ak ma kompresor svoj extra remen tak ho zhod a uvidis.Aspon si budes isty ze je on.
Ak by to mala byt daka kladka,tak to robi stale asi pokym sa v nej nezohreje este trocha maziva co tam je.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: piskot od motora

Príspevok od používateľa maco » Štvrtok, 18. Novembra 2010, 08:45

Velmi pekne Ti ďakujem -tofák-za cenné rady.
Ja už od začiatku mám taký pocit,že to má niečo spoločného s klimou.Ved ak sa klima zapne a následne to prestane pípať...(???)- no ako hovoríš s tými ložiskami -mne sa to zdá byť absolutne logické (myslím čisto laickym rozumom-nerozumiem sa do aut až tak do podrobna)
Tak sa mi zdá (nie som si ale na 100% istý),že tam iný remeň nie je,než ten jeden jediný "klinový" velký ,ktorý otáča alternátorom,pumpou a všetkým proste čo sa otáčať má.Teda aj klimou.
Ak by tam bol iný -ešte jeden,tak by som si to určite všimol :(
Takže ak vylúčim tu možnosť,že klimatizáciu nie je možné samostatne odpojiť,tak to vidím len asi na servis.
Tu potom je len otázne,ako pochopia v servise môj "výklad" ,či sa s takým niečím už nestretli a hlavne ak tam robia servsisanti ktorím to aspoň trošku páli,tak by to mali vedieť "diagnostikovať" aj podla mojich slov (keby to zrovna vtedy nerobilo ).
Lebo momentálne to tam nemôžem nechať na pozorovanie-potrebujem auto aj cez víkend a aj na budúci týždeň.
Zbehnem tam a uvidím,ako sa budú tváriť a ako sa k tomu postavia.

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: piskot od motora

Príspevok od používateľa tofak » Štvrtok, 18. Novembra 2010, 16:57

Toto bude len cista fikcia, neviem ako funguje elektro spojka na kompresore, ale ked ju zapnes a zacne sa tocit aj ten stred, tak hadam su tam dake pakne ako v zadnych brzdach, alebo len daky treci clen, skus do tej remenice nastriekat cistic na brzdy a nech vyplavy odtial bordel, mozno to prestane.A robí to za kazdeho pocasia?
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: piskot od motora

Príspevok od používateľa maco » Štvrtok, 18. Novembra 2010, 18:28

To myslíš akože priamo strieknuť na "klinový remeň" poprípade do drážok remenice??Či rovno z boku dovnutra tej remenice?
A na tvoju otázku,že či to robí za každého počasia: no konkrétne ak čisto prší-teda za daždivého počasia,to neviem. No mám zistené,že to robí či je mokro alebo sucho(čiže by to mohlo robiť aj keď prší vlastne)..Či je vlhko,alebo páli slnko- je mu to jedno...

tofak
Toyota guru
Príspevky: 1314
Dátum registrácie: Nedeľa, 29. Júna 2008, 21:22
Bydlisko: Košťany nad Turcom (skoro MT)

Re: piskot od motora

Príspevok od používateľa tofak » Piatok, 19. Novembra 2010, 09:29

Skusal si tu kriedu?? A myslel som dnu do tej remenice kompresora.
Mne sa tiez ozyval cudny buchot od motora a neprestavalo to, niekedy to robilo, niekedy nie.Az ked som menil tlmice som si vsimol, ze tie spodne mysky a spodok struny sa deru oseba, niekedy tam bola taka tenka guma, lenze ta je tata uz davno a aj tak bola zodrata, natrel som to grafitkou a zvuk prestal, len to samozrejme nevydrzalo na veky, ale potom len zdvyhnem auto a zas natrem.
Ked je to mokre od vody, tak to tak nedre, tak to nepocut.
0. od 24.11.2018 aj UFO - 1,8 i-Vtec 103kW
1. Corolla E11 - 4ZZ-FE
2. Carina TA62 (r.v.1982) - 3T
Ex: Starlet darca EP 82- 4E FE
Ex: Starlet EP82-2E E,swap 4E FE(62 kW)
Ex: Carina 2- 4A FE(74 kW)
Ex: Carina E- 4A FE(85 kW)
Ex: Corolla AE86- 4A GE

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: piskot od motora

Príspevok od používateľa maco » Piatok, 19. Novembra 2010, 12:14

Skusim tou kriedou 8) .
Naposledy upravil/-a maco v Streda, 1. Decembra 2010, 15:02, upravené celkom 1 krát.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných