ECO

všetko o tomto modeli
Zedci
panic
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Júna 2010, 18:38

ECO

Príspevok od používateľa Zedci » Streda, 30. Júna 2010, 08:33

Cavte ! Uz skoro dva tyzdne som majitelom Yarisa 1.33VVTi .. Som nadmieru spokojny ale trapi ma jedna vec. Aj v predajni aj v knizke je pisane ze ECO (STOP-START) funguje az po uplnom zohriati motora. Prvi den to aj tak fungovalo. Bol aj zohriaty (nesvietilo COOL) a este stale nevypinal motor. Az ked som ho riadne prevetral. No na druhy den ako som nastartoval a po 300metroch prva krizovatka este svietilo aj COOL a uz vypol. Nejako som to neriesil lebo je pisane ze musi byt viac faktorov toto ovplyvnujucich, napr.: ze si meria aj vonkajsiu teplotu vzduchu. No ale vcera som ECO natvrdo vypol vypinacom lebo som aj klimatizoval aby sa zbytocne nevypinal motor v meste. No po oaptovnom zapnuti funkcie ECO som isiel asi cez 5 krizovatiek a nikdy mi motor nevyplo. Zasvietilo iba ECCO OFF na palubovke. Na gombiku ECO ledka nesvieti. Je toto v poriadku ci mam ist do servisu. Doslova by som povedal ze to funguje tak "od buka do buka" :-D Diky za rady

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: ECO

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 30. Júna 2010, 09:43

hmm sice nemam take tlacidlo takze neviem ale rozhodne sa s tym pohraj a ked nanic nedosjdes chod k predajcovi a vyspovedaj ho ze co a ako a nech ti predvedie eventualne a ked stale bude problem potom si pytaj servis od nich
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Zedci
panic
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Júna 2010, 18:38

Re: ECO

Príspevok od používateľa Zedci » Streda, 30. Júna 2010, 10:26

Pisal som mail na servis.... tak uvidim

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: ECO

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 30. Júna 2010, 11:00

ked tak skus osobne podla mna to je lepsie tak ked ti to niekto ukaze aj na tvojom ohnostroji
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Zedci
panic
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Júna 2010, 18:38

Re: ECO

Príspevok od používateľa Zedci » Streda, 30. Júna 2010, 11:24

Odpisali mi za chvilu.

Takze to ze vypina aj ked nie je zohriaty je OK pretoze snima aj vonkajsiu teplotu. A to ze vecra nezapinal je to ze nebola poriadne dobita bateria nakolko som mal zapnute radio, klimu a svietil som. Aj ked som klimu vypol tak sa baterka uz potom nestihla podla mna dobit. Budem skusat a uvudim dlhodobejsie chovanie. V zime som na to tiez zvedaf.

Zedci
panic
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Júna 2010, 18:38

Re: ECO

Príspevok od používateľa Zedci » Streda, 30. Júna 2010, 11:25

Inak kolega. Este sa teba spytam na prevodvku. Na jednotke ma taky smeisny zvuk ked idem pomaly ako keby som isiel na redukciach. Robila to aj kamosova Corola 2002 1.4 benzin.... Je to asi normalne....

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: ECO

Príspevok od používateľa grexos » Streda, 30. Júna 2010, 11:41

tak to ti neviem povedat ale ja som jazdil s yardom ako mas ty len bez eco sraciek a nic take som nezanamenal. ale je pravda ze ja moc casto 1cku nenechavam zaradenu. asi to bude normal ;)
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Zedci
panic
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Júna 2010, 18:38

Re: ECO

Príspevok od používateľa Zedci » Piatok, 2. Júla 2010, 17:34

To ECO pracuje OK, vcera sa mki napr stalo isiel som kratucku cestu aj to s prestavkou a prvy krat ked som stal na krizovatke sam nastartoval lebo som svietil mal radio atd :-)

Zedci
panic
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Júna 2010, 18:38

Re: ECO

Príspevok od používateľa Zedci » Nedeľa, 4. Júla 2010, 17:43

NO aj mne ale nie stale ked idem kratke trasy, to sa urcite nestihne dobit baterka...

Používateľov profilový obrázok
Pepejko
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Piatok, 15. Októbra 2010, 12:10

Re: ECO

Príspevok od používateľa Pepejko » Utorok, 15. Marca 2011, 22:13

Ja si všímam, že keď nechám 3-4 rýchlosť ventilátora, tak mi občas nevypne, preto som si zvykol pred vstupom do mesta a v prípadoch keď môžem stáť vypínať ventilátor, nech šetrím :-) Zo začiatku som si myslel, že mi tiež nefunguje dobre to ECO. S Yariskou už nebývam nervózny na červenej ... teda ak sa nikam neponáhľam :-D.
TOYOTA Yaris 1.33 Dual VVT-i 6M/T výbava DREAM - 20.10.2010 Obrázok

Peugeot 306 1,9D - ex

Žena za volantom, to je ako hviezda na nebe, Ty ju vidíš no ona teba nie.

frcatko
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Nedeľa, 2. Januára 2011, 00:47

Re: ECO

Príspevok od používateľa frcatko » Štvrtok, 5. Mája 2011, 18:52

podla mna si to eco netreba vsimat a jazdit normalne pani z toyoty to urcite vymyseli tak aby to fungovalo a my nad tym nemuseli dumat mam s tym nabehanych tisice po meste a vacsinou to vypina, pokial vsak je vacsi odber po chvili naskoci znova motor

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných