odhlucnenie Yarisa 1,0

všetko o tomto modeli
absmajo
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Januára 2010, 16:44
Bydlisko: ZA

odhlucnenie Yarisa 1,0

Príspevok od používateľa absmajo » Streda, 13. Januára 2010, 13:18

Ahojte, mozto sa tu uz tato tema preberala ale skusim to nacat odznova.
Ma niekto skusenosti alebo rady ako odhlucnit yarisku - prepazka motora, hukot od vyfuku a od kolies?
Aky je najlepsi material?
Kam ho umiestnit?
Ako sa zdemontuje calunenie prednych dveri?

z vlastnych skusenosti viem akurat to, ze podstatny rozdiel v hluku je pri pouziti letnych Bridgestone a zimnych MP 52, pricom znizenie hlucnosti je v prospech zimnych pneu. na predchadzajucom aute som mal letne continetal - hucalo to ale po zamene (lebo boli chvalabohu zodrate) za nove MP 42 elite to bolo o niecom inom. Ako jazdia take micheliny neviem, neskusal som, samozrejme ide aj o cenu.

ako druhe na odhlucnenie som pouzil hutnu tkanu handru hrubu asi 1 cm - materialovo sa to podoba na handrovy oplet co pouzivaju vodari na rury. dal som to pod a okolo rezervy a je to ovela lepsie.

Stale ma vsak trapi hluk prenikajuci cez dvere, prepazku oddelujucu motor a kabinu a hluk iduci od kolies.
Dakujem za kazdy prispevok.

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: odhlucnenie Yarisa 1,0

Príspevok od používateľa Rasťo » Streda, 13. Januára 2010, 13:32

Toto patrí skôr do audio-video-GPS... ;-)
Dá sa ísť viac cestami, ale všetky znamenajú kopu roboty a nárast hmotnosti (mne to na kačene urobilo cca 15 kg).
Nad materíálom sa neoplatí špekulovať - jednoznačne Dynamat - cena šla pekne dole a SikkaDamp a podobné veci sa mu vyrovnajú cenovo, ale rozhodne nie kvalitou.
Takže pekne vykuchať interiér a lepiť - bohate Ti myslím budú stačiť dvere a kufor - spotrebuješ asi jedno balenie Dynamat BulkPack.
Popri tom rovno vymeň sériové šmejdové dverové repro za niečo normálnejšie - budeš prekvapený ako pomôžu už len tie nejlacnejšie kompá... ;-)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

absmajo
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Januára 2010, 16:44
Bydlisko: ZA

Re: odhlucnenie Yarisa 1,0

Príspevok od používateľa absmajo » Streda, 13. Januára 2010, 13:36

takze DYNAMAT. ide o ot. ci ma byt s AL foliou alebo staci bez. Ako zdemontujem calunenie prednych dveri??? diky.

Používateľov profilový obrázok
teer7
začiatočník
Príspevky: 438
Dátum registrácie: Štvrtok, 10. Apríla 2008, 21:12
Bydlisko: Bratislava

Re: odhlucnenie Yarisa 1,0

Príspevok od používateľa teer7 » Streda, 13. Januára 2010, 13:47

dynamat vyraba viacero verzii odhlucnovacich / tlmiacich materialov. niektore su urcene na podlahy, dvere, a pod., ine zase napr. na prepazku motora. ak to chces do interieru, tak veselu zabavu prajem :roll: , musis rozhadzat cele auto. brat lepil dynamat na prepazku a von musel ist cely motor. ceny su naozaj dost vysoke, ale obcas sa tie folie objavia aj v nejakej aukcii a tam sa to da kupit za celkom rozumne peniaze.
Lexus RX400h (2008)
Toyota Corolla Verso 1.6 VVTi (2003)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1997)
ex: Toyota Previa 2.4 GL (1995)

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: odhlucnenie Yarisa 1,0

Príspevok od používateľa Elvis » Streda, 13. Januára 2010, 21:34

no yaris to je jedna katastrofa ked pride na odhlucnenie, hlavne prva generacia, strasne :(
skus nalepit nejaky matros aj na kapotu zvnutra, to tiez pomoze. ale handru by som moc nepouzival, ta saje vodu a to ti zacne tuchunut.
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: odhlucnenie Yarisa 1,0

Príspevok od používateľa Rasťo » Štvrtok, 14. Januára 2010, 07:21

absmajo napísal:takze DYNAMAT. ide o ot. ci ma byt s AL foliou alebo staci bez. Ako zdemontujem calunenie prednych dveri??? diky.
Iný ako Extreme s AL foliou už nekúpiš, takže máš po probléme... ;-)
Čo sa týka motorovej prepážky, tak na tú sa rovno vykašli...bohate Ti budú stačiť predné dvere a kufor.
Kapota - Dynamat robí Hoodliner - nalepíš Extreme ako podklad a naň Hoodliner - hlučnosť motora sa prudko zníži, ale nie v kabíne... ;-) a samo treba dať pozor na baterku - AL fólia je tak trochu vodivá... ;-)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

absmajo
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Januára 2010, 16:44
Bydlisko: ZA

Re: odhlucnenie Yarisa 1,0

Príspevok od používateľa absmajo » Štvrtok, 14. Januára 2010, 08:06

takze som kupil DANAMAT Extreme v autoomege a vyskusam olepit s tym predne dvere, vyhadzem aj kufor a olepim aj ten. s kuform problem nemam ale s prednymi dvermi. nevie mi niekto poradit ako mam zdemontovat to blbe calunenie tak aby som nedolamal vsetky cupliky a ked uz to bude dole, kde mam nalepit ten Dynamat, pretoze predpokladam, ze tam, bude niekde nejaka igelitova folia alebo take nieco - kvoli vlhkosti... predpokladam ze by som to mal lepit na plech dveri... asi to rozoberiem a uvidim.

ked som mal megana 1,5 dci dost bolo pocut hukot turba, tak som na navliekol k motoru, odmontoval som povodu izolaciu - taky hruby cierny koberec, podlozoil som to hrubou handrou -uz som ju vyssie opisoval - normalne som to pridrotoval a zase zakryl povodnym ciernym kobercom. Vysledok - o poznanie lepsi, parada. ale aj tak som to potom predal - odisla tryska, straila tlak a nova 12.000 a este mi v servise odporucali vymenit celu sadu, ze ked odisla 1, odidu zachvilu aj tie ostatne, lenze cela seria 48000, v akcii ako pre mna ze 40.000, tak som sa toho radsej zbavil. teraz mam yariska a som spokojny. Firemne jazdim rav4 2,0i r.v. 04, dobre auto, preto som kupil teraz toyotu - aj kvoli servisu, ceny su take ake su, ale ako casto sa chodi s toyotou do servisu, ze ? ;-)

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: odhlucnenie Yarisa 1,0

Príspevok od používateľa Rasťo » Štvrtok, 14. Januára 2010, 09:18

Poriadne okukni kde všade sú pod krytkami krížové šróbky. Odobrať to nie je problém. Spinky Ti možno vypadajú, ale poškodiť ich isto nepoškodíš - bez obáv. Potom ako odcvakáš spinky a tapacír Ti bude držať len navrchu, tak ho len potlač smerom nahor a pekne ho odoberieš. Čo sa lepenia týka, tak cieľom vytlmovania je vytvoriť v dverách uzavertú nerezonujúcu ozvučnicu pre dverové repro, takže pekne zvnútra vonkajší plech dvier - komplet + namiesto tej priehľadnej PVC fólie si odrež dynamat a nalep ho tam miesto nej - bacha na kadejaké prechodky a otvory pre spinky a podobne.
Vytlmenie dvier na Ľubošovej E12TS pri prerábke audia nám trvalo dve hodinky - pohodička...
Čo sa kufra týka, tak okukni moje fotos ako som lepil Kačenku:
Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Pevné nervy a palce... ;-)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: odhlucnenie Yarisa 1,0

Príspevok od používateľa grexos » Štvrtok, 14. Januára 2010, 10:08

v tomto ti mozno pomoze akim dost sa venoval ozvuceniu vo svojom yarise 1.0
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

absmajo
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Nedeľa, 10. Januára 2010, 16:44
Bydlisko: ZA

Re: odhlucnenie Yarisa 1,0

Príspevok od používateľa absmajo » Štvrtok, 21. Januára 2010, 17:31

chalani, dik za kazdu pripomienku. Vyskusam a potom sa pochvalim ako to dopadlo a kolko to stalo.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných