toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

všetko o tomto modeli
feckop
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Sobota, 14. Novembra 2009, 19:30

toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa feckop » Nedeľa, 15. Novembra 2009, 20:17

Čafte,
chcel by som sa poradiť. Po dlhom zvážení aké auto si kúpiť som sa rozhodol pre toyotu yaris 1.0. Neviem či je to dobrá voľba alebo nie no chcel som hlavne spoľahlivé auto nakoľko doteraz som nemal žiadne a bude to moje prvé. Takže mojou prijoritou je spoľahlivosť. Nie som až tak skúsený vodič a čo ja viem na cestách mi nejde o to aby som bol prvý alebo netrpezlivý keď niekto predomnou ide pomaly. :D

Chcel by som vedieť čo okrem základnej výbavy si mám dokúpiť do auta. Napr. je dobré si dokúpiť ochranné lišty dverí alebo alarm či to je zbytočnosť? Na čo iné by som si mal dávať pozor?
Myslíte si, že pre začiatočníka je to v pohode auto? Myslím tým že či dosť silné, lebo som sa stretol aj s názorom, že taká fábia má napr. rýchlejší a živší motor.

Každopádne budem vám vďačný za hocijaké odpovede.
Peťo

zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa zk24 » Nedeľa, 15. Novembra 2009, 20:30

Ahoj Peto,

Ja konkretne toto auto mam. Yaris 2009 1.0. Pokial sa dobre pamatam (podotykam "pokial") tak Fabia mala dokonca menej koni ako Yaris. Ja neviem ci sa da povedat ze niektore auto je vhodne pre zaciatocnikov, kazdopadne je to plnohodne auto. Mam najazdenych 20.000 km a nemala som jediny problem doteraz. Nie je to auto na zavody, kazdopadne nemam problem rychlo sa rozbehnut ci predbiehat ako si neprajnici myslia o jednotkovom motore.

Je spolahlive, s nizkou spotrebou, absolutne bez problemov das na dialnici 130 km/h, nizke poistky...

Pokial nemas manzelku a 4 deticky a nepotrebujes nadrozmerny kufor, mozem iba odporucat. A prepac, s Fabiou by som to neporovnavala ;-)

A mam zakladnu vybavu, teda tu zakladnu co Toyota ma, co v inych znackach je vysoky nadstandard (pri Fabii mas aj dvierka na skrinku spolujazdca iba v "nadstandardnej" vybave). Tymto vyberom som presla pred pol rokom a Yaris to vyhral... Takze odo mna dostanes do kupy len povzbudenie a drzim palce...

Zuzana

feckop
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Sobota, 14. Novembra 2009, 19:30

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa feckop » Nedeľa, 15. Novembra 2009, 21:14

zk24 napísal:Ahoj Peto,

Ja konkretne toto auto mam. Yaris 2009 1.0. Pokial sa dobre pamatam (podotykam "pokial") tak Fabia mala dokonca menej koni ako Yaris. Ja neviem ci sa da povedat ze niektore auto je vhodne pre zaciatocnikov, kazdopadne je to plnohodne auto. Mam najazdenych 20.000 km a nemala som jediny problem doteraz. Nie je to auto na zavody, kazdopadne nemam problem rychlo sa rozbehnut ci predbiehat ako si neprajnici myslia o jednotkovom motore.

Je spolahlive, s nizkou spotrebou, absolutne bez problemov das na dialnici 130 km/h, nizke poistky...

Pokial nemas manzelku a 4 deticky a nepotrebujes nadrozmerny kufor, mozem iba odporucat. A prepac, s Fabiou by som to neporovnavala ;-)

A mam zakladnu vybavu, teda tu zakladnu co Toyota ma, co v inych znackach je vysoky nadstandard (pri Fabii mas aj dvierka na skrinku spolujazdca iba v "nadstandardnej" vybave). Tymto vyberom som presla pred pol rokom a Yaris to vyhral... Takze odo mna dostanes do kupy len povzbudenie a drzim palce...

Zuzana

Ahoj Zuzana,
ďakujem za povzbudivé slová :D Rád dám na rady skúsenejších, ešte čakám kým sa mi ozvú aby som šiel na testovaciu jazdu a potom asi kúpim aj keď ostanem istý čas zadlžený :D
Ak to pre teba nie je tajomstvo, mohla by si mi povedať koľko platíš poistku? Ja som sa bol pýtať v predajni tak to vychádza tak že havarijná: 19,15 a ta zákonná 7,72, neviem či je to veľa alebo málo. Predajňa ma zmluvu s alianzom.
Ešte raz ďakujem.

zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa zk24 » Nedeľa, 15. Novembra 2009, 21:20

Po opakovanom precitani tvojich "cisiel" hovorim 7.000 HP a 2.300 PZP (v korunach za rok).

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa grexos » Pondelok, 16. Novembra 2009, 09:22

Ahoj. no ak si zaciatocnik dam ti taku radu ako som dostal ja :) kup si jazdenku. ako zaciatocnik ju ci chces alebo nie urcite potrapis a nebude ta to tak srat ako na novom aute.
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa maco » Utorok, 17. Novembra 2009, 09:56

grexos napísal:Ahoj. no ak si zaciatocnik dam ti taku radu ako som dostal ja :) kup si jazdenku. ako zaciatocnik ju ci chces alebo nie urcite potrapis a nebude ta to tak srat ako na novom aute.

súhlasím....

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 17. Novembra 2009, 21:08

Ja nesuhlasim, mal som ako zacatocnik nove auto a nevidim v tom ziaden problem, ono to su prevazne kecy ohladne ojazdenych. Pokial chce nove nech ma nove, pokial si mysli, ze jazdenka bude to prave tak nech sa paci.
Aj ked na jazdenke je jedna obrovska vyhoda, za relativne malo penazi moze clovek zistit co od auta vlastne ocakava a co by v nom chcel.

Kazdopadne co sa tyka yarisu mozem ho odporucit, mal som prvu generaciu s 1.0 ale vtedy to bol 4 valec, teraz mame doma novy model po facelifte tiez s 1.0 ale 3 valcom, kazdopadne 4 valec mal ovela prijemnejsi zvuk ale na ten 3 valec som uz celkom zvykol, takze mi nevadi, ale zo zaciatku mi neuveritelne pilil usi. Aj ked je pravda, ze ja do toho auta presadam z corolly 1.4 a ten rozdiel je dost velky vo vsetkych smeroch.

Co sa tyka samotneho yarisa to auto odporucam a skusim zhrnut svoje dojmy:
Preposilovane riadenia - auto je stavane na mesto a vzhladom na celkovu stavbu auta to vobec nevadi, lebo yaris 1.0 a sportova jazda k sebe vobec nepasuju aj kvoli povodnemu obutiu 165/70 R14 pokial sa take neco od auta caka, treba pohladat v inych vodach.
Presne radenie rychlosti
Budiky v strede - je to velmi prijemne ale treba si na to chvilku zvykat, rychlost zaostrenia na budiky a spet na cestu je asi polovicna oproti klasickemu umiestneniu.
Variabilita ulozneho priestoru je perfektna. Dokonca pri posunuti zadnych sedadiel uplne dopredu sa tam zmesti dospely clovek, pokial za volantom nesedi moc vysoky sofer. Na dlhu cestu to nie je ale na kratku vzdalenost sa odviest da.
Velke bocne zrkadielka a tie su naozaj velke na tuto kategoriu s perfeknym vyhladom.
Klima bere dost malo vykonu z motora, v nizsich otackach to skoro nie je citit.
Motor zrychluje celkom primerane aj ked to zrychlenie je velmi slabo citelne, predbiehat sa s tym da ale nie je to zaiden zavodnik, na dalnicu je dobry tak na tych 130 aj ked dokaze zo seb dat 150 bez extremne velkej namahy. Vadil mi zo zaciatky zvuk 3 valca ale uz som si zvykol aj ked stale si mysli, ze povodny 4 valec co sa daval do prvych yarisov bol lepsi.
Auto je dost citlive na bocny vietor, zacina trochu plavat po ceste ale je to udrzatelne.
Zly vyhlad do zadu kvoli sirokym stlpikom a malemu oknu, ale vzdalenost pri parkovani sa da odhadnut celkom presne po urcitom cviku.
Vleke predne stlpiky su problem vo vsetkych dnesnych malych autach, je to dan za bezpecnost.
Skosena kapota dava velmi chaby prehlad o vzdialenosti od auta pred tebou lebo ju vobec nie je videt, treba sa len naucit pokial mozes.
Odpruzenie je celkom prijemne ale nema rad vacsie precne nerovnosti, pri prejazde je pocut dost silnu ranu.
Horsie odhlucnenie od cesty hlavne v dazdi. A ked sme pri dazdi, tak zadny stierac ma iba ciklovac, v prvom yarise bolo zase iba stale stieranie.

V skratke je to velmi prijemne male auto do mesta s perfektnou variabilitou ulozneho priestoru.
Dufam, ze som na nic nezabudol a pomohol ti trochu pri rozhodovani.

S novym yarisom mame teraz nabehanych 5000km so starym yarisom som najazdil asi 105000km a su si celkom podobny ale novy je prijemnejsi az na ten motor.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa Srandista » Utorok, 17. Novembra 2009, 22:25

smutok napísal: Skosena kapota dava velmi chaby prehlad o vzdialenosti od auta pred tebou lebo ju vobec nie je videt, treba sa len naucit pokial mozes.
A v pripade ze je pred tebou auto, alebo nejaka dostatocne vysoka prekazka, staci mat zapnute svetla. Z intenzity odrazeneho svetla velmi lahko identifikujes vzialenost objektu. Ale uznavam, pri parkovani je to sem tam trochu opruz, ale da sa na to zvyknut...

Oh a btw, co sa tych svetiel tyka, bohuzial upozornuju len ak opustas vozidlo s pustenymi svetlami, nie ked ides na cestu so zhasnutymi...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 18. Novembra 2009, 00:09

Srandista napísal:Oh a btw, co sa tych svetiel tyka, bohuzial upozornuju len ak opustas vozidlo s pustenymi svetlami, nie ked ides na cestu so zhasnutymi...
Este som nepocul o upozornovani na nezapnute svetla, pokial neco take je velmi by ma zaujmalo ktora automobilka to robi. Automaticke zapinanie v dnesnej dobe maju rozne automobilky ale upozornenie na nezapnute svetla?

A k tym svetlam, cez den ten odraz nie je taky aby sa podla neho dalo jednoznacne orientovat, ale je pravda, ze kazdy pouziva neco ine aby odhadol vzdalenost pri parkovani ;)
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa zk24 » Streda, 18. Novembra 2009, 00:21

Ja som sa tiez chcela spytat na to upozornenia zhasnutych svetiel nech si rozsirim obzor ... (ale nechcela som perlit)

To parkovanie mi robilo problem asi prvy mesiac... Je to individualne. Ale skor som mala skusenosti ze uz ked som si myslela ze musim oskriet auto, tak tam bolo este pol metra miesta...

Teraz si ten vyhlad neviem vynachvalit... je to ako PC hra - F1 :mrgreen: Ked vidis iba volant a nic ine... pre mna vacsi pozitok z jazdy...

Ale to ze svetla svietia na objekt oproti pomaha... ;-)

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa Srandista » Streda, 18. Novembra 2009, 00:31

smutok napísal:
Srandista napísal:Oh a btw, co sa tych svetiel tyka, bohuzial upozornuju len ak opustas vozidlo s pustenymi svetlami, nie ked ides na cestu so zhasnutymi...
Este som nepocul o upozornovani na nezapnute svetla, pokial neco take je velmi by ma zaujmalo ktora automobilka to robi. Automaticke zapinanie v dnesnej dobe maju rozne automobilky ale upozornenie na nezapnute svetla?
Vo fakbe, na ktorej som jazdil v autoskole, sa po malej chvili bez zaznutych svetiel od zapnutia motora ozval vystrazny ton... Mozno to tam bolo dorobene, buh zna, ale viem ze ked som zacal mat jazdy, tak som si ho asi 2 krat vypocul...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa zk24 » Streda, 18. Novembra 2009, 00:34

o tom som nikdy nepocula, ale podla toho co hovoris by som si myslela ze je to skor vymozenost autoskoly - vychovny prvok... Alebo aby si nejazdil bez svetiel ked sa ti ich podari vypnut za jazdy ked hladas stierace a tak ... /no co, stava sa/ :oops: :oops:

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa Srandista » Streda, 18. Novembra 2009, 01:00

zk24 napísal:Alebo aby si nejazdil bez svetiel ked sa ti ich podari vypnut za jazdy ked hladas stierace a tak ... /no co, stava sa/ :oops: :oops:
Toto sa ti na fabke naozaj stat nemoze :) Ale uznavam, je dost mozne, ze ta sranda tam bola dorobena, nikdy som o tom nezistoval nic blizsie... Uz v autoskole som si totiz vybudoval reflex na zapnutie svetiel pred jazdou, takze som to nastastie na Yarisovi nikdy nepotreboval.
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 18. Novembra 2009, 08:25

To bude dorobene, na fabii 2 aj na roomsteri je teraz automaticke zapinanie svetiel. Viem teoreticky ako by to islo dorobit ale jednoduchsie je namontovat automaticke zapinanie svetiel ako otravovat tymto sofera.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa maco » Streda, 18. Novembra 2009, 19:05

ja vám to "uľahčím" :lol: :lol: :lol:
autom.rozsvietenie svetiel po nastartovaní robia v servise bežne. Stojí to 100€ a montáť trvá 1,5 hod. Pýtal som sa...
Len sa mi nepáči tá cena :evil: :evil: .Veď ten "prístrojčok" -alebo ako by som ho nazval stojí do 10-15€.maximalne.a ostatné je akože práca???-to je zdieranie :roll: :roll:

Inak pre "smutok-a"

dobre si sa rozpísal...ale vecne :) :) .Mohol by si napísať aj nejakú recenziu na stránky recenzií aut ak si ešte nenapísal :razz:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných