toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

všetko o tomto modeli
maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa maco » Streda, 18. Novembra 2009, 19:10

zk24 napísal:Po opakovanom precitani tvojich "cisiel" hovorim 7.000 HP a 2.300 PZP (v korunach za rok).

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
aj ja platím cca "+,-" rovnako,len v HP som niečo priplatil na pripoistenie na trv.následky za každu sedačku (po 500.000 ešte v Sk)

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa smutok » Streda, 18. Novembra 2009, 21:37

Recenzie nepisem, nemam na to chut, pokial niekto chce poradit nech sa paci pokial v tom mam skusenosti, ale pisat len tak pre masy recenziu to mi neako nevonia a hlavne nie som novinar ;)
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa maco » Streda, 18. Novembra 2009, 23:36

Nič zleho si nenapísal-naopak..ale ak nemáš chuť a neťahá ťa do tých končín,tak budiš.
Ale zasa-novinári su novinári.Oni nepíšu podla toho čo maju,ale kolko kto dá a tak to aj vypadá potom.No ale tebe za to nedá nikto nič a preto je to u teba subjektívne :) :) :mrgreen: .

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa smutok » Štvrtok, 19. Novembra 2009, 08:50

Vzdy to je subjektivne a ja som nezobral tvoje slova ako utok ale ako pochvalu ;)
Objektivne mozes ohodnotit iba velmi malo veci na aute aj to ti stacia vtedy iba cisla, lebo ako nahle sadnes do auta tak uz je to subjektivne.
Kazdopadne yaris je moja srdcovka lebo to bolo moje prve auto ale snazim sa trochu odosobnit pri hodnoteni jeho kvalit a zaporov, nie je dokonaly ale na svoj ucel je celkom dobry. Z tychto malych aut som trochu pojazdil fabiu 2 s 1.2htp a vw polo s 1.4, obe mi prisli pocitovo zivsie ale nebolo to ono, proste som uz moc zvyknuty na japoncov a europske auta mi uz moc nesedia. Inac htp by som moc nehanil, vo F2 je celkom dobre zladeny s prevodovkou a do mesta je ta kombinacia dobra, ale nesedel mi vobec interier auta exterier vacsinou nehodnotim, lebo na tom moc nezalezi ked sedis vnutri.

No ale spat k yarisu ak jeden z hlavnych nedostatkov vnimam povodne obutie pri 1.0, tam by ovela lepsie zapadli 175 ako pri prvom yarise ako terazjsie 165. A najhorsie je, ze v TP nemam ziadne alternativy pneumatik iba to co je tam obute.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa maco » Štvrtok, 19. Novembra 2009, 14:52

smutok napísal: a ja som nezobral tvoje slova ako utok ale ako pochvalu ;)
Viem..inak som to ani nebral-len ako píšeš- ako pochvalu ! ;-) ;-)

a s tými pneu-tiež máš pravdu..vypadá to ako auto na korčuliach. :lol: :lol:
Ale ako píšeš,že pri yarise I boli širšie..- prečo vlastne v yarise II išli do užších :( :( -nechápem.

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa KLingO » Štvrtok, 19. Novembra 2009, 15:34

koli spotrebe a tym padom emisiam - zeleny ekoterorizmus
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

feckop
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Sobota, 14. Novembra 2009, 19:30

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa feckop » Štvrtok, 19. Novembra 2009, 21:11

smutok napísal:Recenzie nepisem, nemam na to chut, pokial niekto chce poradit nech sa paci pokial v tom mam skusenosti, ale pisat len tak pre masy recenziu to mi neako nevonia a hlavne nie som novinar ;)
No ja sa ti musím poďakovať :D lebo konečne k veci čo sa týka Yarisu. Hlavne od niekoho, kto má s tým skúsenosti a nie čo iba o tom číta. Ak nakoniec si to auto kúpim tak rád prispejem aj mojimi skúsenosťami.
Ešte raz ďakujem za ochotu, dosť si mi pomohol pri rozhodovaní.

zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa zk24 » Štvrtok, 19. Novembra 2009, 21:51

Yarisakov nas tu neni tak vela, tak budeme cakat... nech vyvraciate famy ze Yaris je zenske auto ;-)

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 20. Novembra 2009, 00:46

Yaris je moja srdcovka co mi neprekaza videt v nom aj negativa. Ako mestske auto je super ale na caste jazdeni podalniciach by som ho nebral aj ked v yaris 1 som absolvoval cestu do irska a spat, celkom 6000km za 10 alebo 14 dni v obsadeni 4 ludmi, celkom zazitok poviem vam :).
Neviem cim je charakteristicke zenske auto, takze v tomto smere tazko hodnotit. Ale ked ako hlavne kriterium zoberieme ci sa paci zenam, tak potom to je zenske auto.
Este len dodam, ze reklamny slogan "male velke auto" tak pre yaris to plati uplne presne, ludia su velmi casto prekvapeny ako je to auto velke vnutri aj ked z vonku vyzera dost male, ine auta v tomto segmente sa s nim mozu tazko porovnavat vo vnutornom priestore.
Ale kazdopadne dohodni si skusobnu jazdu a potom uvidis ci ti vyhovuje alebo nie.

EDIT:
Este spomeniem dve veci co mi na pouzivani yarisa vadia:
1. Prudky nastup brzd, staci trochu do toho tuknut a uz sa celkom tvrdo zakusnu. Ale to je skor otazka zvyku.
2. Ovladanie palubneho pocitaca gombikom pri spolujazdcovi a hlavne ukazovanie vonkajsej teploty ako jeden z prepinanych udajov.

No a este jedna vychytavka v podobe automatickeho startovania, stlacis spojku (bez stlacenej sa neda nastartovat) a na chvilku otocim klucikom a auto startuje bez toho aby to bolo nutne drzat. Je to sice blbost ale uplne ma uchvatila.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa maco » Piatok, 20. Novembra 2009, 16:00

smutok napísal: No a este jedna vychytavka v podobe automatickeho startovania, stlacis spojku (bez stlacenej sa neda nastartovat) a na chvilku otocim klucikom a auto startuje bez toho aby to bolo nutne drzat. Je to sice blbost ale uplne ma uchvatila.
Vidím v tomto vážne "+" !
1.,Niektorí vodiči startujú bez zošlapnutia spojky.Je to zlé ako pre štartovanie,tak aj pre všetky točiace sa "koliečka" (záťaž baterie a starteru...)
2., Nenahraditeľná vec kvôli bezpečnosti..- nenastartuješ so zaradenou rýchlosťou,takže sa ti nemôže stať,že otočíš klučikom a hopsneš do auta pred tebou-alebo ak máš spiatočku zaradenú tak za tebou.
3., je to dobré zabezpečenie proti deťom,ktorí sa hraju v aute,kde je v spínacej skrinke klučik (môže sa to stať keď ho máš vo dvore...)..- žeby nevyskúšali zo zvedavosti otočiť s ním??..ale ano ,vyskúšali by to na 50% -Ja som to vyskušal (samozrejme ešte boli vtedy 120-tky).Auto poskočilo a zmizol som z auta ako gáfor :lol: :lol: :lol:

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa Srandista » Pondelok, 30. Novembra 2009, 23:36

No moja kamoska ma prave objednaneho Yarisa 1.0 vo vybave 009, auto si po skusobnej jazde veli pochvaluje (ona si ho pochvalovala uz ked sedela v nasom a vyskusala co sa dalo), je to jej prve auto, verim ze sa jej bude pacit... A ja aspon konecne budem mat moznost sa previezt v 3 valcovej variente tohoto auticka, som zvedavy, aky rozdiel pocitim opraoti nasej 1.3...
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa maco » Utorok, 1. Decembra 2009, 14:59

okrem ceny žiadny :lol: :lol: :lol: :lol:
Ale ešte k tomu "ženskému" autu...No,každé auto je pre každého,bez rozdielu a typu značky.-To všetko je len a len o vkuse---

zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa zk24 » Utorok, 1. Decembra 2009, 15:02

maco napísal: Ale ešte k tomu "ženskému" autu...No,každé auto je pre každého,bez rozdielu a typu značky.-To všetko je len a len o vkuse---
ale no, chlapi... Ved aj ja ho mam :mrgreen:

Používateľov profilový obrázok
KLingO
začiatočník
Príspevky: 407
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 16:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať používateľa:

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa KLingO » Streda, 2. Decembra 2009, 01:20

no vidis mas vkus :mrgreen:
______________________
Auris Hybrid TS 2013 Style
EX:Auris 2009 1,6Vmatic M/T ExNavi

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: toyota yaris 1.0 dobrá voľba pre začiatočnika?

Príspevok od používateľa maco » Streda, 2. Decembra 2009, 06:25

takk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných