Autorádio - signál

všetko o tomto modeli
jonny333
nula
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Piatok, 8. Septembra 2006, 14:08

Autorádio - signál

Príspevok od používateľa jonny333 » Piatok, 11. Septembra 2009, 22:58

Ahojte Toyotaci. Prosim o radu - mam nove autoradio Kenwood, ktore som dal namiesto origo zabudovaneho, umiestnil som ho do spodnej priehradky a zapojil cez ISO redukciu. Zda sa mi vsak, ze signal radia je slaby, nakolko dost casto vypadavaju frekvencie aj v ludnatej oblasti, hladaju sa nove atd. Je pravda, ze som prisiel o origo antenny prut, ktory som nahradil beznym podobne dlhym, ale signal bol slaby este kym som mal ten povodny. Neviete mi prosim poradit, kde by mohla byt zrada? Vopred dakujem.
Toyota Yaris 1.0 VVTi, r.v. 1999

Používateľov profilový obrázok
Gabriel Nagy
Vševed
Príspevky: 7554
Dátum registrácie: Streda, 8. Novembra 2006, 17:05
Bydlisko: Želovce

Re: Autorádio - signál

Príspevok od používateľa Gabriel Nagy » Sobota, 12. Septembra 2009, 08:46

nevyznam sa v kenwoodoch vobec, ale moze byt, ze ma slabsi tuner, ako mal povodny toyotacky prehravac... ale moze to byt v inom... slaba antena?
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 90
ex: Toyota Celica 2.0 Gti 92
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS300 2JZ-GE dream car
swap to 1JZ-GTE? :-D

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Autorádio - signál

Príspevok od používateľa Rasťo » Sobota, 12. Septembra 2009, 08:47

Pôvodné autorádio má totiž v sebe anténny zosilňovač - keď rádio vymeníš, treba hold anténny zosík kúpiť a namontovať... ;-)
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Autorádio - signál

Príspevok od používateľa chmelo » Sobota, 12. Septembra 2009, 09:11

No neviem, neviem...mne sa to nejak nechce zdať...brašulo vymenil nejedno origo toy rádio za kupované a nikdy s tým nebol problém....nebude zrada v tom, že ti pri montáži vypadol anténny konektor? Mne by to tak celkom sedelo ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

vlado5805
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Nedeľa, 22. Februára 2009, 20:00

Re: Autorádio - signál

Príspevok od používateľa vlado5805 » Sobota, 19. Septembra 2009, 20:49

Nie je rádio,ako rádio,ako písal predo mnou,bude to iným-tj. slabším predzosilovačom v rádii.Ak si to kupoval niekde na burze,tak sa nediv,s tým nič neurobíš.Alebo to skús reklamovať,nech ti dajú iný kus.

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: Autorádio - signál

Príspevok od používateľa maco » Nedeľa, 20. Septembra 2009, 09:42

S autorádiami to je dosť komplikované-hlavne tu na slovensku...Záleží na tom,aká značka autorádia to je. Niektoré majú lepšie tuneri a niektoré cd mechaniky...(teraz nemyslím autoradia z trhu)
No v podstate sa jedná aj predovšetkým o kvalitu signálu. Naše vysielače nie su boh vie aké "kvalitné",takže predovšetkým tu je ten primárny problém.Takže ak k týmto nedostatkom kúpiš aj "lacný" prístroj,problém je zdvojnásobený...
Takže treba sa poobzerať na forach,kto má s akou značkou aké skusenosti a nejak sa potom rozhodnúť...Takto je ťažko poradiť.No mám takého tušáka,že za kvalitu sa platí-čiže ten "menej problémový" môže stáť trochu viac :( :( (ale nie je to pravidlo)
P.S. Moje skúsenosti s tunerom na autoradiach :
na opli som mal orig.-zabudované výrobcom(r.v. 1995 tuner-nič moc...
Chevrolet kalos-orig.zabudovaný(r.v.2006)- tak isto o ničom...
Ford fiesta tiež orig.zabudovaný(r.v.2007) - ešte horší-vlastne uplne na hov..stereo signál to skoro nikdy nechytil-
(dokonca pri kupe auta mi tvrdil predajca,že autoradio je od výribcu Sony v hodnote 20tis Sk-čo teda je asi pekná blbosť si myslím-no,ale dobre....) :shock:
Toyota Yaris-kupene min. rok -tiež nechválim...,ale zatial je najlepší z tých predchádzajucich. ;-) ;-) ;-)

Teraz- babo raď......

A to vrátenie radia nazad predajcovi si myslím asi neobstojí,leda ak by ti vyšiel v ústrety predajca a ponúkol s kvalitnejším tunerom - na výmenu + asi doplatok :oops:

Samozrejme týmto všetkým-čo som hore písal som mal na mysli prijímanie kvality signálu typu - vypadanie sterea,časté hladanie signálu atd . Nemal som na mysli uplný výpadok signálu.To by však bol asi iný problém a s najväčšiou pravdepodobnosťou je vadný prístroj :? :?

Používateľov profilový obrázok
Srandista
Toyota guru
Príspevky: 1503
Dátum registrácie: Nedeľa, 26. Júla 2009, 13:46
Bydlisko: Brno

Re: Autorádio - signál

Príspevok od používateľa Srandista » Piatok, 9. Októbra 2009, 23:46

Idem trosku off-topic, ale nechel som zbytocne zakladat novu temu... Chcem sa len spytat, ci autoradio v Yarise NG (r.v. 2006) vo vybave Terra (Cool) umoznuje prehravat aj MP3?
Hyundai i30 1.5 T-GDI 2022, cervena
Toyota Corolla 1.8 TS 2003, cervena
Ex: Toyota Corolla 1.3 G6 1998, cervena
Family: Toyota Yaris 1.3 2006, modra metaliza
Obrázok

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: Autorádio - signál

Príspevok od používateľa maco » Sobota, 10. Októbra 2009, 16:08

Čo ja viem,Nie :? :?

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných