Presnosť rýchlomeru

všetko o tomto modeli
Romanescu
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Utorok, 21. Apríla 2009, 00:04

Re: Presnosť rýchlomeru

Príspevok od používateľa Romanescu » Sobota, 8. Augusta 2009, 16:59

na mojej Yariske 1,0 2009 ukazuje rýchlomer oproti motoGPS ( Garmin Zumo ):
tacho 40 / GPS 36, 50/45, 60/54, 80/74, 100/93, 120/112, 130/122
viac som nešiel, predsa len má iba 1000km najazdených, tak motor ešte šanujem.
Takže zo začiatku premeriava o hnusných 10% a postupne chyba klesá.
V hrubej mierke jazdím tak, že všetky rýchlosti prekročujem o 10km/h a mal by som byť v tolerancii policajtov.
Ovšem skutočne neviem prečo to tak výrobca nadstavil, jazdím veľa a hneď ako som sadol do auta som vedel že tacho určite premeriava, tie rýchlosti mám predsa len už v oku.
červená Toyota Yaris 1,0L 2009

Používateľov profilový obrázok
janok
panic
Príspevky: 30
Dátum registrácie: Štvrtok, 25. Júna 2009, 09:52

Re: Presnosť rýchlomeru

Príspevok od používateľa janok » Utorok, 11. Augusta 2009, 16:50

hmm.. tym ze mas rychlost v oku by som si nebol az tak isty.. teda sudim podla seba :-) .. ide mi len o to ze moj subjektivny dojem z yarisa je ze pri 50 km/hod idem tak 20-30 km/hod :-).. a aj ludia co som viezol sa ma pytali preco idem tak pomaly a pritom som isiel maximalnou povolenou rychlostou.. ine je to uz pri vyssich rychlostiach .. ale zato asi moze podvozok.. citim sa trosku ako na koci :-D.. ale ako vravim sudim len podla seba.. btw: predtym som mal citroen bx v ktorom ked som isiel tych 50 mal som pocit ze idem 2x tak rychlo ako teraz.. :-)
yaris 1.33 M/T 2009

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: Presnosť rýchlomeru

Príspevok od používateľa maco » Štvrtok, 10. Septembra 2009, 22:52

A viete o tom,že policajt nám môže namerať aj viac,ako ideme ???? Je to na prvý pohľad kok.tina,ale je to tak !
Skúsim to vysvetliť :
- policajti maju +/- 3km/hod. toleranciu v radare nastavenú v rýchlosti aby vas nezastavili.
Avšak všimnite si,že majú nastavitelnosť radaru "+"/"-" ...Takže ak by ste išli napr. tých 56km/hod. podla tachometra(a teda ako skoro všetci máme tých 7km/hod. pre nás-vodičov k "dobru"), môže sa stať,že vás policajt zastaví a ste(sme) v p... :twisted: :twisted: Chvala bohu sa to bežne nestáva,ale majú aj takúto možnosť merania rýchlostí.
Jednoducho podla GPS a aj podla "stlpových "radarov umiestnených v rôznych mestach ideme sice realnou rýchlosťou 44km/h ale na tacháči máme vtedy 51km/ . Lenže ak bude mať náhodou policajt nastavený radar na + 3km/h,tak si išiel podla jeho radaru 54km rýchlosťou a to je už prekročenie o 1km/h.a je to na zváženie,policajta,aku pokutu ti dá,alebo ťa len "pokarhá",pretože si pri tachometrovej rýhlosti prekročil vedome 50-tku... Dobrá finta-že???? A nemôžete nič povedať-neuhádate to jednoducho !
50€ pokuta je prekročenie rýchlosti o viac ako 10km/h. a teda do tých 10km/h je na policajtovi,ako to bude riešiť...Jednoducho sa tým niektorí snažia pritlačiť vodiča k tomu,aby sa riadili podla údajov na tachometry...
Túto info. som zistil nedávno od známeho - policajta (no sice nie dopraváka- ale to je vlastne jedno)...
No v každom prípade ma to šokovalo (tiež bežne dávam aj ja 56-57km na tacháč-zatial som asi mal šťastie na poicajtov,ktorí išli do mínusových nastavení)...- priznám sa,že sa mi to nechcelo ani veriť,no bohužial,je to tak. Ešte som sa sice s takýmto niečím nestretol a ani by som sa nechcel stretnúť..Takže pozor,aby vás niečo neprekvapilo - sú niektorí "koťuhy" :roll: :roll:

Používateľov profilový obrázok
bigjoe
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Marca 2009, 17:23
Bydlisko: Lehnice

Re: Presnosť rýchlomeru

Príspevok od používateľa bigjoe » Piatok, 11. Septembra 2009, 12:03

Nerozumiem tomu, čo tu píšeš, podla mňa sú to bludy! Keď idem v reále 44 km ako píšeš, policajt má nastavený radar na +3km, tak mi nemôže nič iné namerať ako 47 km rýchlosť, a nie ako píšeš 54 km!!! A s tou 3 km odchýlkou radaru je to tiež málo pravdepodobné, aby dnešné moderné laserové radary mali takú nepresnosť.
TOYOTA Yaris 1.0 VVTi, r.v.2009

zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: Presnosť rýchlomeru

Príspevok od používateľa zk24 » Piatok, 11. Septembra 2009, 13:08

maco napísal:Jednoducho podla GPS a aj podla "stlpových "radarov umiestnených v rôznych mestach ideme sice realnou rýchlosťou 44km/h ale na tacháči máme vtedy 51km/ . Lenže ak bude mať náhodou policajt nastavený radar na + 3km/h,tak si išiel podla jeho radaru 54km rýchlosťou a to je už prekročenie o 1km/h.a je to na zváženie,policajta,aku pokutu ti dá....

Teraz neviem ci mi vynechava matematika alebo nechapem... ked mas rozdiel 7km (aj ja mam), tak ked ma policajt +-3km/h, tak ti snad namera 47 (44+3)... a nie 54... policajt nevie aku mas ty odchylku na tachometri :mrgreen:

Jazdim vzdy 57, 97, 137.... a moze sa policajt aj poskladat, lebo oni maju istu nepresnost s cim musia pocitat, a teda do cca 65, 105 a 145 (podla MOJHO tachometra) by ma nemali zastavit...

;-)

Používateľov profilový obrázok
ondrik
Toyota guru
Príspevky: 2442
Dátum registrácie: Sobota, 14. Mája 2005, 08:57
Bydlisko: PB - Mogoňov

Re: Presnosť rýchlomeru

Príspevok od používateľa ondrik » Piatok, 11. Septembra 2009, 18:21

boa, tu riesite taketo kktiny... tak chodievajte 45 cez 50-tky, ked sa klepete o 5-7 km/h! Cas jazdy sa vam v meste predlzi o par minut, a nemusite sa natahovat o 5 km/h.... A este som nevidel policajta, ktory ked vam nameria v 40-tke 45, vas zastavi a pokutuje... Ja sam chodim po meste od 50 do 60, (ked idem predpisovo) a to len kvoli tomu ze mam nohu na plyne v jednej polohe a cesta raz ide mierne do kopca a raz mierne z kopca... V okoli PB su pravidelne hliadky s radarmi, staci pocuvat dopravny servis, a bezne chodim okolo nich DO 60 km/h (tacho mi ukazuje presne az po 200) a nikdy ma ziadny nezastavil kvoli tomu...
takze nerieste. Ked vas zastavia, a mate rozmer gum zapisany v TP, jednoducho mu poviete ze vam ukazoval tachac presne 50 a hotovo. Policajti su sice kkti, ale aj oni pochopia...
Prius 2012 hybrid + LPG... lacnejsie to uz nejde :-)
Celica 96 2,0 GT 3S-GE
Ex-Celica 92 1,6 STi 4A-FE
Ex-Corolla 89 5dHB 1,6 GL 4A-F

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: Presnosť rýchlomeru

Príspevok od používateľa maco » Nedeľa, 13. Septembra 2009, 16:59

bigjoe napísal:Nerozumiem tomu, čo tu píšeš, podla mňa sú to bludy! Keď idem v reále 44 km ako píšeš, policajt má nastavený radar na +3km, tak mi nemôže nič iné namerať ako 47 km rýchlosť, a nie ako píšeš 54 km!!! A s tou 3 km odchýlkou radaru je to tiež málo pravdepodobné, aby dnešné moderné laserové radary mali takú nepresnosť.
Čo sa budem trápiť s vysvetlovaním-ak chcete,prečítajte si toto:
Ten nick s "ppp" to opisuje tu na spodku tejto strany:

http://www.daewooclub.com/viewtopic.php ... 7&start=75

P.S. ten nick -"simone" je dopravák a na nasledujúcej strane to nevyvracal,žeby to tak nebolo... :lol: :lol:
Nikoho nepresviedčam -to by som si nedovolil !!!!!!!!!!!!!!!!

Používateľov profilový obrázok
bigjoe
panic
Príspevky: 24
Dátum registrácie: Nedeľa, 15. Marca 2009, 17:23
Bydlisko: Lehnice

Re: Presnosť rýchlomeru

Príspevok od používateľa bigjoe » Nedeľa, 13. Septembra 2009, 17:02

Neriešime tu kktiny, a keď je to podla teba kktina tak to jednoducho nečítaj a nechaj, nech si každý rieši čo ho napadne!
TOYOTA Yaris 1.0 VVTi, r.v.2009

maco
panic
Príspevky: 51
Dátum registrácie: Nedeľa, 16. Marca 2008, 16:38

Re: Presnosť rýchlomeru

Príspevok od používateľa maco » Nedeľa, 20. Septembra 2009, 10:05

bigjoe napísal:Neriešime tu kktiny, a keď je to podla teba kktina tak to jednoducho nečítaj a nechaj, nech si každý rieši čo ho napadne!
No, dobre...Ako povieš...
Ale čo by si chcel riešiť v téme rýchlomer..Veď stále sa krútime okolo toho...To,že ak niekto spomenie pol.radar-to patrí tiež na tieto stránky-alebo som na zlej adrese?..
Ale dobre-poďme sa teda baviť napr. o babách - to už ale si myslím ko..nie je :lol: :lol: :lol:

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných