Zvuk pri pustani spojky.

všetko o tomto modeli
zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Zvuk pri pustani spojky.

Príspevok od používateľa zk24 » Streda, 24. Júna 2009, 09:41

Ahojte,

chce sa spytat. Dnes rano som postrehla, ze ked na vypnutom aute, bez zaradenej rychlosti, zmacknem spojku a potom ju pustim, tak je pocut nieco ako kovove cinknutie, kov o kov, neni to trenie, skor ako puknutie. Obcas to pocujem za jazdy pri radeni jednotky a preradovani z 1-tky na 2-ku, vyssie uz nie (mozno len kvoli hluku, mozno to puka stale).

je to normalne? moze to byt problem? Auto ma dva mesiace.

Dakujem. Zuzana

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Zvuk pri pustani spojky.

Príspevok od používateľa chmelo » Streda, 24. Júna 2009, 09:45

Môže to byť pružinka, ktorá vracia spojkový pedál...pri zmene polohy (pedála :D ) sa posunie koniec tej pružiny v očku na pedále a cvakne...treba to kuknúť.
Ak nie, tak s tým zbehni do servusu ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: Zvuk pri pustani spojky.

Príspevok od používateľa zk24 » Streda, 24. Júna 2009, 14:51

A viem si to pozriet aj sama? Da sa nieco vidiet pod kapotou? Este som neskusala... :lol: :lol:

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Zvuk pri pustani spojky.

Príspevok od používateľa chmelo » Streda, 24. Júna 2009, 15:35

Nič extra...treba sa nasúkať pod volant a rukou stlačiť pedál spojky, prípadne si k tomu zober aj baťurku, aby si tam čosi aj videla...to cvaknutie budeš počuť odtiaľ a pokiaľ nemáš na rukách hrošiu kožu, tak to aj ucítiš. Je to také jemné cvaknutie...teda ak je to ono. Počítam, že to zvládneš v pohode...ja s mojou postavou by som na to potreboval kilo indulony a veľký obuvák :mrgreen:
Nezabudni ale pred tým zatiahnuť ručnú brzdu, aby si sa potom nenašla kdesi v rigoli pod autom ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: Zvuk pri pustani spojky.

Príspevok od používateľa zk24 » Streda, 24. Júna 2009, 16:10

Ahoj,

takyto popis asi v oficialnom navode nenajdem, ze? :lol: Super, vdaka vyskusam. Ked teda nieco zistim, ze to ide odtial a budem to chciet odstranit, bude to "oprava" alebo "náprava" v ramci zaruky alebo sa mam pripravit na to ze mi vyprazdnia penazenku? Auto ma 9 tyzdnov. Robi to od zaciatku. Ale vsetci mi hovorili ze to urcite prejde, mozno neni nieco vychodene, ze to treba zabehnut. Ja som vsak neni nazoru ked nieco nefunguje ze treba cakat ze sa to samo vyzdravie :razz:

Zuzana

zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: Zvuk pri pustani spojky.

Príspevok od používateľa zk24 » Streda, 24. Júna 2009, 18:26

Ahoj,

tak skusala som to na boso, pri stlacani je citit puknutie, zvuk to ale nevyda, pri pustani to je zas iba pocut - cvaknutie.

Mam s tym ist do servisu? Ktory odporucate? Su taketo veci sucastou zaruky?

Dakujem, Zuzana

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Zvuk pri pustani spojky.

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 25. Júna 2009, 08:03

Šikovná ;-) Presne toto mi napadlo, že naboso by to malo byť cítiť...

Podľa mňa to bude naozaj len tá pružinka, takže nič vážne....časom by si to malo sadnúť. Každopádne auto je v záruke, plesnivými peniazmi si ho neplatila, takže máš právo na to, aby bolo podľa tvojej chuti, teda že tam nebude nič cvakať, búchať, trieskať a tak podobne.
Keďže by si v záujme zachovania záruky nemala do auta nejak extra zasahovať, tak by bolo asi rozumné ísť tam, kde si auto kúpila...nech sa trošku potrápia chlapci ;-) Je to síce pravdepodobne banalita, ale keď ti to vadí, tak ti to proste vadí...hlavne sa nedaj odbiť sprostými rečami...auto nestojí 5 korún a keď tak tvojich a nie ich ;-)

Konieckoncov nikde nieje napísané, že z banality sa môže stať časom vážny problém...a ako to poznám, tak hneď po skončení záruky :mrgreen:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných