Udaj o dojazde.

všetko o tomto modeli
zk24
Chrumka
Príspevky: 419
Dátum registrácie: Streda, 1. Apríla 2009, 11:08

Re: Udaj o dojazde.

Príspevok od používateľa zk24 » Piatok, 24. Apríla 2009, 09:29

chmelo napísal:Nie, nie, nie, postupne sa to spriemeruje...takto by to bolo úplne o ničom.
Tá spotreba pri dojazde v križovatke je normal...zastavuješ, ideš pomaly a benzín tečie, takže to vyhodnocuje proste tak....nerieš to ;-)

Alebo proste jazdíš jak dziabeľ a nechceš si to priznať :mrgreen:

Myslis ze sa tak boji cervenej ze od strachu zhltne tak 2 dcl benzinu?

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Udaj o dojazde.

Príspevok od používateľa Rasťo » Piatok, 24. Apríla 2009, 09:34

zk24 napísal:Aha. Takze ked prvych cca 10 km najazdim po prakovisku v Tescu a potom pojdem do Kosic, stale mi bude ukazovat dojazd ako by som jazdila stale pri Tescu? Dobre to chapem? Takze dojazd sa neprisposobuje mojej priemernej spotrebe mozno kazdych 100 km? Potom tento udaj je absolutne nerelevantny. Mne sa paci aktualna spotreba a priemerna spotreba...
Tak nejako...ale neber to ako chybu - je to proste spotvorená štatistika a štandardný vzorec, ktorý sa učia decká už na strednej škole. Inak ono sa to upravuje postupne podľa jazdy, ale tá zmena je viditeľná až po prejdení veľa km... :?
zk24 napísal:Aha a este jedna otazka: Sledovala som si AKTUALNU spotrebu a trochu ma udivil jeden udaj... Ked dobrzdim na krizovatke, a uz stojim (fakt stojim), tak tam vzdy este ukaze nejaku brutus spotrebu... Cca mam spotrebu 5,0 l a zastavim na cervenej a zasvieti tam 85 l alebo aj cez 90 l som tam mala, niekedy 60 l... Co je to za udaj? V podstate asi je to dost jedno, lebo je to na 100 km a ja stojim, takze tam moze byt aj milion... Alebo to znaci nieco uplne ine?
Toto je len otázka frekvencie odčítania snímačov - nemáš tam nikdy real-time údaj a samo to všetko ovplyvňuje aj ostatné štatistické hodoty.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Udaj o dojazde.

Príspevok od používateľa liguere » Piatok, 24. Apríla 2009, 09:59

momentalna na krizovatke....pozri sa na to takto. motor ide na volnobeh, nech je volnobezna davka 1 l na hodinu. pri dobrzdovani ides (ku koncu) rychlostou dajme tomu 2 km/h.....toto ked si premietnes, tvoja momentalna spotreba je 1 liter na 2 kilometre. prepocet na 100km je jednoduchy - das krat 50 a si tam kde si nechcela byt = 50 l na 100km. ale tento stav trva kolko? pol sekundy? kaslat na to. udaj je to dost odstrasujuci,to je pravda. napr. vw sexgroup prepina vo svojich autach pri takej malej rychlosti a stati radsej palubny pocitac do rezimu litre na hodinu. psychologicky efekt, lepsie sa pozera na spotrebu 1 ako 100, tie jednotky si aj tak vacsina ludi az tak neuvedomuje
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Udaj o dojazde.

Príspevok od používateľa smutok » Piatok, 24. Apríla 2009, 10:05

Bol som predbehnuty ale ked uz som to napisal:

Snimac posiela udaje pokial si dobre pamatam tak kazdu sekundu, priemerna spotreba myslim kazdych 5 sekund ale teraz to hadzem fakt z brucha. Treba pozriet manual tam je to myslim pisane pri ovladani palubneho pocitaca.
Co sa tyka spotreby pri brzdeni je to v poriadku, aktualna spotreba sa vyhodnocuje ako mnozstvo paliva ktore vtieka v case podelene aktualnou rychlostou. Takze ked uz ides skoro zastavit tak ti zobere posledny udaj povedzme 3 km/h a vstrikuje ti palivo na udrzanie volnobehu priblizne 0.6 l/h tak mas aktualnu spotrebu 20 l/100km. Takze ked zosnima ako posledny udaj neco po 1km/h tak ti to kludne hodi aj 90 l/100km.

Ale v konecnom dosledku to znamena iba tolko, ze ti to bude zrat tolko pri dodrzani toho jazdneho rezimu celu cestu :)

Skus zruchlovat na 2 so zaslapnutym plynom na podlahu a uvidis ako sa ti bude menit spotreba podla toho ako naberas rychlost.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných