Pískanie motora

všetko o tomto modeli
Esther´s
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Nedeľa, 11. Novembra 2007, 20:24

Pískanie motora

Príspevok od používateľa Esther´s » Streda, 25. Júna 2008, 18:23

Posledny tyzden zacinam pozorovat akesi piskanie od motora. Ide o zvuk velmi podobny (ak nie rovnaky) ako pri dieseli, ked sa zoslapne poriadne plyn a rozbehne sa turbo. Ja mam vsak benzinak, ale pri zosliapnuti pedalu pocujem rovnaky zvuk.

Sila zvuku je pocutelna pri vypnutom radiu a otvorenych oknach - hlavne, ked idete blizko nejakej steny alebo aut, vtedy sa zvuk odraza. Piskanie NIE je pocut pri volnobehu, pripadne spomalovani, alebo lahkom pridavani plynu. Musi ist o silnejsiu akceleraciu, spravidla v oblasti nad 2500 ot.

Pozoruje niekto podobny zvuk? Je pravda, ze sa treba zapocuvat, aby to clovek zachytil. Mozno ide o prirodzeny prejav, ale zaroven sa obavam nejakej vady. Mozno cerpadlo, alebo nieco ine, neviem. Ako som spominal, zvuk je identicky, ako pri turbe v dieseli.

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Pískanie motora

Príspevok od používateľa Rasťo » Streda, 25. Júna 2008, 19:30

Koľko má to autíčko nabehané?
Neboli náhodou nedávno menené rozvody?
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
KiciDevil
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Piatok, 16. Novembra 2007, 09:14
Bydlisko: Bratislava

Re: Pískanie motora

Príspevok od používateľa KiciDevil » Štvrtok, 26. Júna 2008, 10:43

no mne piska motor ked je studeny tiez skoro ako turbo. podla mna to je nasavanie vzduchu. proste pisti :) Skoda ze tam to turbo nieje :( Ale mam taku skusenost.
Toyota Yaris 1,3 Terra (black mica)

Esther´s
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Nedeľa, 11. Novembra 2007, 20:24

Re: Pískanie motora

Príspevok od používateľa Esther´s » Štvrtok, 26. Júna 2008, 19:49

Pardon, zabudol som trochu opisat stav auta : Ide o uplne novy Yaris, r.v 08, motor 1.3. Nabehane ma cca 5000 km. Takze rozvody by mali byt OK, som prvy majitel.

Trochu ma hneva to, ze som si nie isty, ci tento zvukovy prejav bol uz hned na zaciatku, ked som auto kupil. Jednak kvoli tomu, ze som auto nevytacal pocas prvych 2-3 tisicoch km a jednak kvoli stale pustenemu radiu.
Este male upresnenie - zvuk (piskot) ako z turba sa spusti pri prudkej akceleracii. Akonahle dam nohu z plynu, alebo plyn polavim, piskot okamzite prestane.

Z motora nic netecie, ani nebadam nejaky ubytok vykonu. Cez to vsetko pazvuky nevestia nic dobre. Premyslam, ze by som sa isiel zviest v nejakej inej 1.3-ke,a by som zistil, ci je tento zvuk aj tam. Pri zavretom okne a pustenom radiu totiz nie je nic pocut, takze ak sa na to clovek nezameria, nic nezisti.

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Pískanie motora

Príspevok od používateľa fajry » Piatok, 27. Júna 2008, 13:45

my mame yaris 1.0 tusim rv. 2003 a piska o dusu. Niekedy ma to uz fakt rozculuje, ale piska.
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Esther´s
panic
Príspevky: 14
Dátum registrácie: Nedeľa, 11. Novembra 2007, 20:24

Re: Pískanie motora

Príspevok od používateľa Esther´s » Piatok, 27. Júna 2008, 18:05

Ako by si charakterizoval ten piskot? U mna nie az taky, ze by sa to nedalo vydrzat. Ako som pisal, ak nedam dole okno a nevypnem radio, nepocujem ho.

Riesil si to uz cez servis? Zaujimal by ma totiz ich nazor. Chystam sa tam v najblizsej dobe a som zvedavy, co sa dozviem. Naposledy, ked som tam prisiel s miernym pukanim palubnej dosky a vibrujucim vnutornym spatnym zrkadlom, bolo mi povedane, ze taketo chyby nemaju len Audiny za 4 miliony. Nechce sa mi prilis opat sa rozculovat na nejakeho panaka.

Používateľov profilový obrázok
pio
začiatočník
Príspevky: 162
Dátum registrácie: Utorok, 10. Mája 2005, 15:58
Bydlisko: BA - königreich

Re: Pískanie motora

Príspevok od používateľa pio » Nedeľa, 27. Júla 2008, 11:52

ahoj....je to klinovy remen ak ti to piska za studena ....treba ho trosku dosponovat. Ak ti to nepomoze tak to daj reklamovat a daju ti novy......yaris mal s tym problem,menilo sa to na zaruku.
moja ex: Toyota Corolla 4E-FE , 97
Toyota Corolla 4ZZ , 05

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Pískanie motora

Príspevok od používateľa fajry » Nedeľa, 27. Júla 2008, 18:06

nie nie nie, klinovy remen to nie je. toto je taky zvlastny piskot za jazdy. Zle sa to charakterizuje, treba to jednoducho pocut. No zda sa, ze to je u yarisov normalne. Viezol som sa uz v troch a v kazdom to bolo rovnake.
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných