Dva dni s Yarisom 2 1.0 Base Cool

všetko o tomto modeli
Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Dva dni s Yarisom 2 1.0 Base Cool

Príspevok od používateľa grexos » Piatok, 15. Februára 2008, 16:29

Chcel by som sa len podelit o dojem z tohoto vozitka po takom kratkom case:

Vzhľadom na to, že mám nabúrané auto a potreboval som ist mimo BA, zapozičal som si z Autograndu Toyotu Yaris II za 1250 Sk na deň. Auto malo natankovanú plnú nádrž, takže som mal o starosť menej. Prvé, čo ma prekvapilo bola absencia centrálu a diaľkového odomykania vozidla, takže som musel okolo toho behať ako okolo môjho starého veterána. Pre nás rozmaznaných je to otrava :). Prvé naštartovanie v mojom podaní bolo tak trošku trapasom. Vyradil rýchlosť a pri pustenej spojke otočil kľúčom. Nič sa nestalo a tak som sa zadumal hrozne moc v čom je problém ved moja E11 štartuje hneď. Potom ma napadlo ako priateľkin brat štartoval mopeda a bez spojky to nešlo tak som svoj pokus z opakoval so stlačenou spojkou a ejhľa prcek naskočil. Prvý pocit so šoférovania toho malého vozidla bol naozaj zvláštny. Posilňovač riadenia aj bŕz mi prisiel oproti E11 dost silny a chvilku mi trvalo kym som si zvykol na jeho vrtochy. Jednou z veci, ktore mi nedaju opomenut je reakcia na stlacenie plynoveho pedala. Vsimol som si to na krizovatke. Ked som jemne pridal plyn, auto akoby sekundu cakalo s odozvou. Tachometer v strede je jednou so specialit Yarisou alebo aspon odtial tento system poznam, ale da sa na to rychlo zvyknut. Teda az na otackomer ten mi robil trosku problem. Vsetko mi prislo celkom intuitivne. Len elektricke ovladanie spatnych zrkadiel bolo na moj vkus odveci umiestnene – zle sa mi s nim manipulovalo. Auticko je celkom zive. Len pri 130tke ked clovek stlaci plyn neda uz zo seba tak vela ako moja E11, ale tak co by clovek cakal od 1.0 motora ze. Kufor ak sa da ten prdavy odkladaci priestor tak nazvat je neskutocne maly. Nastastie sa mi tam stredne velky nakup z tesca vliezol. V kabine som mal pri mojej vyske pocit, ze mam velke auto a nie take prditko. Nielenže som mal vela priestoru okolo seba ale aj kopu odkladacich miest a suplickov. Neviem ako sa citia ludia vzadu ale mama si nestazovala. Co ma prekvapilo bola aj vyska sedenia ktora bola znacne vyssia ako u mojho ohnostroja. Spotreba popravde nebola nic moc. Od 5-8 litrov priemerne 7.2 co je na taky susen celkom dost. Kurenie sa zato vyznamenalo kedze auticko bolo chvilku po nastartovani vykurene az az. Spracovanie plastov mi prislo normalne na kategoriu auta v ktorej sa yaris pohybuje jedine co ma trosku zarazilo bola nerovnost plochy pred volantom co by som u auta s 34 tisíc na tachaci necakal. Ale zas auto je z pozicovne takze ktovie. Rovnako zahadna pre mna bola vec radenia 3ky. Spojku som stlacil na doraz a napriek tomu to islo tazsie. Niekedy az s pocitom, ze ju tam davam nasilu. Kto vie mozno efekt autopozicovne a mozno je to len nejaka vada kulisy alebo co.
Moj zaver je, ze ak nepotrebujete nic velke vozit, alebo len hladate male auticko tak yaris je celkom dobra volba.
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
T.Y.N.G.
panic
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Štvrtok, 4. Januára 2007, 13:30
Bydlisko: Jablonec nad Nisou, CR

Re: Dva dni s Yarisom 2 1.0 Base Cool

Príspevok od používateľa T.Y.N.G. » Pondelok, 18. Februára 2008, 06:21

Nedávno jsem si řekl , že spočítám maximální objem kufru s posunutou zadní sedačkou dopředu, tak abych si za sebe ještě relativně pohodlně sedl. Vyšlo mi cca 330l. Nevím které auto v této kategorii má větší kufr :roll:
Na spotřebu 7,2 se dostanu pouze výjimečně a to na spotřebu nejezdím. Musí bejt pořádnej mráz a krátký popojíždění.
Řazení je u mého auta naprosto v pohodě (2 roky, 18 000km).
Ovládání zrcátek. No pokud je seřizuješ za jízdy, je to (bez urážky) spíš tvůj problém. Pokud auto stojí, tak je to prakticky jedno, kde lží ovládání. Pořád lepší než manuální ;-)
Malé autíčko - no nevím, ve všech ohledech je větší než krátká Fabia a kolik jich jezdí po ČR, SK silnicích? Fabii si lidé kupují jako rodinné auto, tak proč ne Yaris?
Toyota Yaris NG 1.0 Base Cool

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Dva dni s Yarisom 2 1.0 Base Cool

Príspevok od používateľa fajry » Pondelok, 18. Februára 2008, 09:10

T.Y.N.G. suhlasim!

Grexo, nehnevaj sa, ale za 1den ohodnotit Yaris sa neda. V robote mame asi 5ks Yaris I 1.0 a 2ks Yaris II 1.3. Tie starsie Yarisky maju ovela horsiu stabilitu pri bocnom vetre a aj celkova konstrukcia sa mi zda taka "labilnejsia". Motor 1.0 je kategoria sama o sebe. To je motor do mesta ... pri ceste mimo mesta, na dlhsie trasy to velmi vela zerie (vzhladom na objem motora) a pokial chces aspon troska normalne jazdit, tak ho musis tocit a tocit. Co sa tyka rozbiehania sa na jednotke, tak je pravda, ze motor ako keby chvilku rozmyslal, ze co urobi. Zvlastne, ale realita :-(

Yaris II 1.3 je konstrukciou a stabilitou podstatne lepsi. Opticky vyzera mohutnejsi a interier je prepracovanejsi. Motor 1.3 je do tohto auta uplne idealny. V meste sa s nim nadherne jazdi a mimo mesta je to uz podstatne lepsie.

Co sa kufra tyka, tak je malicky. Kolega vsak bezne jazdi BA - Orava ... v 2ks, nabaleny a este ani raz sa nestazoval, ze by tam bolo malo miesta alebo nieco podobne. Je pravda, ze stvorclenna rodina sa nezbali na dovolenku do Chorvatska ... ale vsak Yaris na to nie je ani urceny.
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
T.Y.N.G.
panic
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Štvrtok, 4. Januára 2007, 13:30
Bydlisko: Jablonec nad Nisou, CR

Re: Dva dni s Yarisom 2 1.0 Base Cool

Príspevok od používateľa T.Y.N.G. » Pondelok, 18. Februára 2008, 09:16

fajry napísal: Je pravda, ze stvorclenna rodina sa nezbali na dovolenku do Chorvatska ... ale vsak Yaris na to nie je ani urceny.
Vsadím, že ano. ;-) Sice jsem s ním Chorvatsku nebyl, ale dvě dovolené včetně kočárku má za sebou. Vše potřebné se vešlo. Byl to (jak to někdo nazval) tetris, ale dostal jsem tam i takové zbytečnosti navíc jako dvoje ploutve, 2x pot. brejle, petanque. Opakuju se, ale kufr je jako Hardisk. Můžeš ho mít sebevětší a vždycky ho dokážeš naplnit.
Toyota Yaris NG 1.0 Base Cool

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Dva dni s Yarisom 2 1.0 Base Cool

Príspevok od používateľa grexos » Pondelok, 18. Februára 2008, 17:41

Pani ved to nemalo byt myslene zle :) Jasne ze sa za 2 dni neda povedat o aute skoro nic ale tak som sa chcel podelit o dojem aky na mna zanechal. keby som si kupoval male auticko urcite by to bol yaris II :) A ano mate pravdu spataky som steloval za jazdy 8)
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

mil
panic
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Streda, 3. Januára 2007, 12:52
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Dva dni s Yarisom 2 1.0 Base Cool

Príspevok od používateľa mil » Utorok, 19. Februára 2008, 12:07

tak, tak..yaris nie je maly,aj ked na prvy pohlad, ked otvorite kufor, ktory je predeleny, a lavice su uplne vzadu, tak si skoro vsetci povzdychnu, ze jeej aky maly kufor.. . No ked vyberiem dosku, posuniem o kustik lavicu..tak pohoda. Odveziem kludne 4 osoby nabalene na tyzdnovu dovolenku..

K motoru, aj ja mam iba jednoliter :cry: ..ale 70percent jazdim v meste. No ked idem na hory, na dialnici sa akurat iba trochu starostlivejsie pripravujem na predbiehanie (aby som naahodou nikoho nepribrzdila) :lol:
Rychlost cca 120-130 (jazdim podla predpisov) :lol: , pri predbiehani, alebo ked sa dostanem do rychlejsej kolony vlavo a vpravo je plno, tak 140-150 nie je problem.
Moja spotreba este nikdy neprekrocila 7 litrov a malokedy prekroci 6.
Nedostatok je akurat v kopcoch..moj toyotik vtedy nevladze :lol: ..ale mam uz k nemu vrucny vztah 8) ..tak mu to tolerujem.

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Dva dni s Yarisom 2 1.0 Base Cool

Príspevok od používateľa fajry » Utorok, 19. Februára 2008, 13:51

dnes som par hodin isiel s Yarisom II 1.3 ...

- ovladanie spatnych zrkadiel mi prislo uplne normalne a v pohode dostupne
- motor 1.3 som si fakt vychutnaval a yarisek s nim isiel krasne
- co sa tyka rozjazdu na jednotke, tak je treba vacsi plyn, inak sa auto troska udusi, ale oproti 1.0 je to minimum
- priestor vpredu je dostacujuci, vzadu neviem - tam som nesedel

Takze som si najviac vsimal veci, ktore napisal grexo, ale musim povedat, ze ja som nic negativne nepostrehol. No opat napisem, ze kazdy ma ine pocity, kazdemu sa nieco ine paci, takze nikoho neodsudzujem = kazdy ma svoj nazor. Musim vsak povedat, ze Yaris II by som ovela radsej zobral ako skaredu Fabiu II ...
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
grexos
Toyota guru
Príspevky: 2461
Dátum registrácie: Štvrtok, 8. Marca 2007, 10:27
Bydlisko: Gbely
Kontaktovať používateľa:

Re: Dva dni s Yarisom 2 1.0 Base Cool

Príspevok od používateľa grexos » Utorok, 19. Februára 2008, 14:33

tak snad jasne ze toyotaci si nebudu kupovat eu auta :) alebo aspon ja by nekupil. okrem veterana :D
Corolla TE71 GT 2T-G
Previa TCR1 2TZ-FE
Yaris 2 1.3
Mazda 5 2i
Ex: Ford Cortina MK3, AE111L, H Stream 2.0, AE92L GTi

Používateľov profilový obrázok
KiciDevil
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Piatok, 16. Novembra 2007, 09:14
Bydlisko: Bratislava

Re: Dva dni s Yarisom 2 1.0 Base Cool

Príspevok od používateľa KiciDevil » Streda, 27. Februára 2008, 09:55

Yaris II je malé a predražené auto, v ktorom má človek pocit, že sedí v aute o triedu vyššom. Kufor je šialene malý. Nepáči sa mi, že v EU verzii nieje štandard mp3 rádio. Ešte sa mi nepáči, že sme za Terra dali viac ako v USA stoji 1,5 full výbava a sport packet. Ale aj tak je to mazlík, ktorého by som už nevymenil. Len by som dokúpil volajakú celdu alebo silnejšiu karolínu. Nech sa kici neurazí, že ho vymieňam :)
Toyota Yaris 1,3 Terra (black mica)

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 31 neregistrovaných