prevodovka

všetko o tomto modeli
mil
panic
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Streda, 3. Januára 2007, 12:52
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

prevodovka

Príspevok od používateľa mil » Utorok, 26. Júna 2007, 11:57

Cafte,
ake mate skusenosti s prevodovkou u noveho yarisa? Mam ho 4 mesiace a obcas nejde hodit spiatocku... a tiez sa mi zda , ze medzi jednotkou a dvojkou to nie je vzdy idealne..Akesi to nie je smooth:-(
D.

Používateľov profilový obrázok
wakkee
Toyota guru
Príspevky: 1312
Dátum registrácie: Streda, 1. Júna 2005, 09:42
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: prevodovka

Príspevok od používateľa wakkee » Utorok, 26. Júna 2007, 12:08

spiatocka je asynchronna rychlost tj. nie vzdy sa musi podarit ju tam dat na prvy pokus, vtedy treba pustit spojku a znovu vytlacit a mala by tam skocit. Stretnes sa s tym skoro u kazdeho auta a aj uplne noveho, jedine ze by to bol automat :)


Toto je vseobecna info a ma informativny charakter, vobec nie je mierena na prevodovku Yarisa.
Today, Tomorrow, To ..... to co je? (R)
Speed's just a question of money. How fast can you go?

Opat Toyota
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: prevodovka

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 26. Júna 2007, 12:28

Čo sa týka spiatočky, tak nieje čo riešiť. Proste keď tam nejde, tak treba znovu vyšliapnuť spojku a dať ju tam znova.
Medzi jednotkou a dvojkou záleží aj od otáčok, pri akých preraďuješ. Predsa len na jednotke motor točí viac a do dvojky to môže ísť tuhšie, kým sa to "zosynchronizuje". Ono máš aj nové auto a musí sa trochu rozhýbať. Neboj, po 300tisícoch to bude radiť skoro samo :D
Drž si
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

ToyoCarE

Re: prevodovka

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Utorok, 26. Júna 2007, 12:32

mozem ti dat len poznatok,, co mam z Celic,,, mame druhu,, a problem so spiatockou bol a je na oboch,,, proste ked tam neskoci uplne,, tak pomaly pustam spojku,, a ona tam skoci bez problemov,, je to pri kazdom druhom tretom zaradovani,, zvykli sme si na to,, a neriesim to,,,

mil
panic
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Streda, 3. Januára 2007, 12:52
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: prevodovka

Príspevok od používateľa mil » Utorok, 26. Júna 2007, 14:39

uhm, nieco take som o spiatocke pocula..zvacsa to ide az tak na treti-niekedy stvrtykrat..
z jednotky na dvojku sa mi zasa zda, ze to ide trosku z vacsim odporom, nez na aky som bola zvyknuta..a troosku mi tam chyba taka hladkost:-)...
...asi som na toyotika citliva:-) ale chcem mu len a len dobre..
ake su odporucane otacky medzi tou 1-2?

p.s. mimo temy: mam nabehanych cca 4500km..kedy mam ocakavat doplnenie oleja? Citala som, ze nove motory ho spotrebuju viac a rychlejsie..

d.

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: prevodovka

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 26. Júna 2007, 14:50

Myslím, že to chce trošku času, nech sa yardo poriadne rozhýbe. Tie otáčky závisia od toho ako rýchlo sa potrebuješ rozbehnúť, či z kopca alebo do kopca a tak podobne.
Ja som na manuále radil z 1 na 2 tak medzi 2 až 3 tisíc otáčkami, podľa toho aká bola situácia. Niekedy sa mi stávalo, hlavne, keď som potreboval rýchlo vybehnúť z križovatky, že som Karolínu vytočil viac a potom mi dvojka niekedy škrtla cez zuby, ale to bol možno aj problém, že som moc rýchlo dupal a púšťal spojku.
Olej si kontroluj ryskou priebežne, stačí tak raz za 1000km. S tým papaním oleja to nevidím až tak hrozivo, je však fakt, že napr. na našich firemných Corollách sa spotreba oleja a tiež benzínu znížila asi tak do prvej garančky (15000km).
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

mil
panic
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Streda, 3. Januára 2007, 12:52
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: prevodovka

Príspevok od používateľa mil » Utorok, 26. Júna 2007, 15:24

...skriplo to aj mne..preto sa snazim o vacsiu disciplinu:-)
..hmm..1000km?..este som nic nedolievala..zatial to ukazuje v pohode,kontrolovala som..
Bolo mi povedane, ze bude stacit az pri vymene po 15 tisic..no mne sa to nezda..
Toz aby som zacala zistovat, aky olej..

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: prevodovka

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 26. Júna 2007, 15:27

Ty osobo :D Hovorím kontrolovať. To znamená pre istotu. Do tej výmeny by to malo vydržať, ale nieje na škodu sem tam to mrknúť.
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

ToyoCarE

Re: prevodovka

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Utorok, 26. Júna 2007, 15:44

podla mna,, ak jazdis,,ako si myslim,, tak ti musi vvydrzat olej do dalsej vymeny,,, yaris nieje celica,, nema velky obsah,, preto si myslim,, ze mnozstvo ktore tam mas,, ti musi v pohode vystacit... samo pokial budes jazdievat palbu hned po nastartovani,, tak na to zabudni,,,

mil
panic
Príspevky: 71
Dátum registrácie: Streda, 3. Januára 2007, 12:52
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: prevodovka

Príspevok od používateľa mil » Utorok, 26. Júna 2007, 15:50

ok :lol: budem kontrolovat
..a palba to zvacsa nie je..ako som spomenula, zatial som nan dost citliva :D

Používateľov profilový obrázok
sokce
začiatočník
Príspevky: 395
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Júna 2007, 09:39
Bydlisko: Bratislava - Rača
Kontaktovať používateľa:

Re: prevodovka

Príspevok od používateľa sokce » Utorok, 26. Júna 2007, 15:58

A aké auto si mala predtým? Ja si tiež ešte troška zvykám na moju corollku, predtým som jazdil na firmnej Thalii diesel a octavii, a to je dosť rozdiel, hlavne prejsť s dieslu na benzín...
Toyota Celica T20 1,8
EX - Toyota Corolla e11 1.4 16v, 3dv, rv 1997 - "snowwhite"
www.androidzone.sk

Používateľov profilový obrázok
T.Y.N.G.
panic
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Štvrtok, 4. Januára 2007, 13:30
Bydlisko: Jablonec nad Nisou, CR

Re: prevodovka

Príspevok od používateľa T.Y.N.G. » Streda, 27. Júna 2007, 06:40

Podle příručky by se měl olej kontrolovat po každém tankování. Výměna je po roce nebo 15000 co přijde dřív.

S řazením problém nemám. Pouze v zimě, než se to ohřálo, tak šli kvalty ztuha. Možná to nemáte ještě úplě zajeté. (I když si nevzpomínám, zda jsem měl na začátku problémy.)
Toyota Yaris NG 1.0 Base Cool

ToyoCarE

Re: prevodovka

Príspevok od používateľa ToyoCarE » Streda, 27. Júna 2007, 08:11

taky problem som mal aj ja ,,ked som mal P405,, ,v zime isli velmi tuho rychlosti kym sa to nezohrialo,,, ale zrejme to suviselo s tym,, ze som tam mal novy olej,,, a pri velkych mrazoch musel kapke stuhnut,,,

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných