Pomoc pri kúpe RAV4 III

všetko o tomto modeli
Lacike
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pondelok, 28. Septembra 2020, 13:32
Bydlisko: Levice

Re: Pomoc pri kúpe RAV4 III

Príspevok od používateľa Lacike » Štvrtok, 17. Decembra 2020, 18:44

To už som prečítal 4x 😃😃😃

Používateľov profilový obrázok
Sokol
Toyota guru
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Utorok, 18. Októbra 2005, 00:39
Bydlisko: Košice
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc pri kúpe RAV4 III

Príspevok od používateľa Sokol » Piatok, 18. Decembra 2020, 16:25

:D :D :D
Toyota RAV4 2,0,1AZ-FE,112kW,r.v.07 AT
ex:Toyota Avensis Liftback 3S-FE,2.0,16V,94kW,r.v.98
ex:Toyota Corolla 5D,4E-FE,1,3,16V,55kW,r.v.96

Používateľov profilový obrázok
dusan555
začiatočník
Príspevky: 224
Dátum registrácie: Nedeľa, 3. Januára 2010, 12:21
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pomoc pri kúpe RAV4 III

Príspevok od používateľa dusan555 » Nedeľa, 20. Decembra 2020, 21:38

Ahoj,
ak by si mal záujem mám takú ravinu na predaj.
https://auto.bazos.sk/inzerat/119388631 ... dition.php
D.
Avensis T25 2,0 VVTi D4
Yaris II 1,3 VVT-i Sol
Yaris 1,3 VVT-i - EX
Celica T23 kompresor - EX

Lacike
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pondelok, 28. Septembra 2020, 13:32
Bydlisko: Levice

Re: Pomoc pri kúpe RAV4 III

Príspevok od používateľa Lacike » Nedeľa, 3. Januára 2021, 14:27

Mali vôbec tieto RAV-ky III gen. xenónové svetlá ? Ešte som sa nestretol s takými...vie niekto ako tam boli jednotlivé stupne výbavy ? Prípadne cenník z tej doby aby som si to vedel pozrieť :) čo viem, že tie novšie s novým predkom a bez rezervy na dverách, (posledná modernizácia od 2013 ??? asi) už robili aj ako 4x2 :( A čo to plastové olemovanie blatníkov vo farbe karosérie...? lebo niektoré ich majú, iné zas nie...podľa čoho to tam dávali (od ročníku ???) predpokladám nie kvôli širším nápravám, ale iba pre dizajn :lol: Vďaka moc krát za pomoc.

Používateľov profilový obrázok
dusan555
začiatočník
Príspevky: 224
Dátum registrácie: Nedeľa, 3. Januára 2010, 12:21
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pomoc pri kúpe RAV4 III

Príspevok od používateľa dusan555 » Utorok, 12. Januára 2021, 16:01

Pre slovenský trh sa xenóny nerobili, ale videl som aj s xenónmi. Rozpoznateľné sú podľa ostrekovačov svetiel. Skôr by som lepšiu svietivosť riešil výmenou žiaroviek H11 za LED. Veľmi jednoduchá operácia a osvetlenie neporovnateľné. Od 2013 nastupovala už 4. generácia, posledný facelift 3. bol v 2010-tom. Robili sa aj 4x2, väčšinou v najslabšej výbave a len benzínové 2 litre. Tie potom nemali tlačidlo uzávierky medzinápravového diferenciálu vedľa rádia. Lemy blatníkov mali zasa len vyššie výbavy a mali len estetický efekt, nápravy mali rovnaké.
Avensis T25 2,0 VVTi D4
Yaris II 1,3 VVT-i Sol
Yaris 1,3 VVT-i - EX
Celica T23 kompresor - EX

Lacike
panic
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Pondelok, 28. Septembra 2020, 13:32
Bydlisko: Levice

Re: Pomoc pri kúpe RAV4 III

Príspevok od používateľa Lacike » Utorok, 12. Januára 2021, 16:46

...a tie jednotlivé stupne výbavy boli základ Terra, potom Sol a full bola Executive s koženým interiérom ? A vieš mi povedať aj k rezerve na zadných dverách podľa čoho to dávali ? Niektoré majú, iné nemajú...to bolo tiež podľa výbavy, alebo ročníkom, modernizáciou ? (pred mali, po už nie :-) iba lepiacu sadu) Väčšinou tie po facelifte s novým predkom ich nemajú čo tak pozerám, ale stretol som sa aj s verziou ktorá ju mala vzadu na dverách a bola nová...Vďaka.

Používateľov profilový obrázok
dusan555
začiatočník
Príspevky: 224
Dátum registrácie: Nedeľa, 3. Januára 2010, 12:21
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pomoc pri kúpe RAV4 III

Príspevok od používateľa dusan555 » Štvrtok, 14. Januára 2021, 15:17

Výbavy boli presne ako hovoríš, len najvyššia sa volala Lux/Lux+. Ku rezervám, pred faceliftom nemali rezervu iba autá s runflat pneumatikami (Bridgestone s prstencom vo vnútri pneumatiky-pneuservis mohol robiť iba autorizovaný servis, bola potrebná špeciálna vyzúvačka. Dnes sa už ani nevyrábajú a tak vo väčšine áut budú prstence vybraté a založené obyčajné pneu). Tie sa robili iba s D-Cat motorom a v najvyššej výbave. Neskôr začali dávať D-Cat aj do Sol výbavy s rezervou na dverách a lemami na blatníkoch. Po facelifte už zasa rezervy mali iba najzákladnejšie výbavy (často dokonca aj bez klimatizácie) a v ostatných pribudli opravné sady. Určite sa na trhu nájdu aj iné kombinácie výbav a motorov, záleží z ktorej krajiny auto pochádza.
Avensis T25 2,0 VVTi D4
Yaris II 1,3 VVT-i Sol
Yaris 1,3 VVT-i - EX
Celica T23 kompresor - EX

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní