CVT RAV 4 2010 - výmena oleja

všetko o tomto modeli
Marikovec
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Piatok, 21. Augusta 2009, 14:32

CVT RAV 4 2010 - výmena oleja

Príspevok od používateľa Marikovec » Utorok, 11. Februára 2020, 13:22

Hlásim sa po dlhej dobe, ale moja Ravka 2010 benzín CVT stále funguje ako hodinky, aj ked má už cez 200.000. Mám však otázku na odborníkov. Už dávno som chcel meniť olej v automatickej prevodovke CVT (Multidrive S) a vtedy mi ale v Toyote v servise povedali, že to sa nemení a že je to doživotná náplň, Avšak čím mám viac najazdené, tým sa mi to slovo "doživotná náplň" zdá viac a viac podozrivé. Môže totiž znamenať že ten olej tam je do konca životnosti prevodovky a ten môže byť vlastne hocikedy. Aj zajtra. Znovu som preto nedávno kontaktoval Toyotu v BA, kde mi opäť potvdili, že olej tam nevymieňajú. Na dotaz, ako často majú v service pokazené CVT-čky mi tvrdil, že si ani nepamätá žeby to niekedy riešili. Môj neautorizovaný servis kde už roky chodím mi tiež tvrdí, že oni to nevymieňajú, lebo s tým majú zlú skúsenosť, že po výmene oleja v automatoch sa to zrovna vie kaziť.

Otázka teda znie: Je tu na fóre niekto, kto už v CVT menil olej? Ak ano, kde a aké sú s tým skúsenosti? Dík.

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: CVT RAV 4 2010 - výmena oleja

Príspevok od používateľa jarson » Utorok, 11. Februára 2020, 17:17

myslím , že viac sa dočítas tu:
https://www.toyotaklub.cz/forum/search. ... d=newposts
( samozrejme veci k tvojej téme musis pohladat....ale je tam toho k tomu dost.
prípadne tu:
https://www.oleje.cz/forum/
Pozor! V každom prípade používaj zdravý rozum. Net znesie vsetko a zdaleka nie vsetko co tam je napísané je pravda...to ale platí vseobecne, že ano ;-)

Za mna , hoci automat nemám, ale tiež tak vseobecne ako tieto veci vnímam ja - doživotný , je výraz, ktorý výrobca chápe ako cas tzv.plánovanej životnosti . Zpravidla pri dnešných autách v priemere cca.250tkm.
Ak mením takuto kvapalinu, ktorá sa nemení casto, ale naozaj možno 2-3x za realnu ( nie plánovanu) životnost stroja, potom používam originálne náplne a ak to nie je hračkárska robota pre cvicenu opicu,
potom to urcite zverím odborníkovi. Tým mám na myslím nie znackový servis nutne,bežný, kde to vidua možno druhý krát v živote už vôbec, ale určite specializovaný servis. Teda v tomto prípade asi by som nesiel do autorizáku, ale do servisu, ktorý sa specializuje na automaty. Casto sa totiž nemení len oil , ale býva potrebné vymenit filter, pripadne vycistit sitko a podobne.
Tak vela stastia pri štúdiu :)
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných