2.0 vvti. Voľnobeh - klesanie otáčok

všetko o tomto modeli
dodialfajed
nula
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Nedeľa, 18. Februára 2018, 18:05

2.0 vvti. Voľnobeh - klesanie otáčok

Príspevok od používateľa dodialfajed » Utorok, 6. Novembra 2018, 07:38

Po štarte a miernom zohriati mi buď pri vyradení rýchlosti a bežania motora na prázdno klesnú otáčky pod 500 až niekde na hranicu 300 ot/min. No nebolo mi jedno keď mi na rušnej križovatke zdochol motor, hoci som ho hneď štartol. Diagnostika neukázala žiadnu chybu, baterka úplne nová.
Dík za rady skúsenejších toyotakov

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: 2.0 vvti. Voľnobeh - klesanie otáčok

Príspevok od používateľa smutok » Utorok, 6. Novembra 2018, 08:12

Skusel by som pozriet volnobezny ventil v skrtacej klapke a vycistit. Pride mi to ako by problem bol v tom, ze sa zasekava a je nedostatocne otvoreny. Neviem ako je to riesene pri tomto motore ale poriadne vycistenie skrtacej klapky by mohlo pomoct.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Slam
panic
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Nedeľa, 21. Mája 2006, 20:37
Bydlisko: Znojmo
Kontaktovať používateľa:

Re: 2.0 vvti. Voľnobeh - klesanie otáčok

Príspevok od používateľa Slam » Sobota, 8. Decembra 2018, 12:29

Zdar.. Asi už je pozdě, ale mě tohle dělá, když odpojím baterku nebo mi v servisu vyresetují řídící jednotku. Potom pár jízd trvá, než si jednotka zase osahá všechny čidla a motor se začne chovat tak, jak má.
Slam

Corolla E11 liftback 4ZZ-FE 1.4, rv. 11/01
Yaris NG 1.0 5d, r.v. 03/06

Používateľov profilový obrázok
jarson
toyoťák
Príspevky: 660
Dátum registrácie: Pondelok, 12. Mája 2008, 17:09
Bydlisko: Rožňava

Re: 2.0 vvti. Voľnobeh - klesanie otáčok

Príspevok od používateľa jarson » Nedeľa, 9. Decembra 2018, 14:13

ano, navzájom ste sa doplnili.
Z daného vyplýva , že problémom bude bordel, ktorý treba vycistiť - ten lepší prípad. Alebo ina "hardverova" chyba.
Totiž po odpojení batérie a znovu zapojení sa akoby zmažú aktuálne nastavenia RJ.
RJ sa vráti na nastavenia továrenské, ktoré ovšem predpokladajú, že je všetko čisté a funkčné ( aj vôle, tolerancie...). Ona teda "myslí" , že je všetko pekne ako za nova a následne ako zisťuje , že nie je, sa tomu prispôsobuje. A tu sme v bode , ktorý riešime - ak už je bordelu priveľa a RJ došla na svoje limity čo vie skorigovať, prípadne už je to v stave, že niečo mechanicky/elektricky prestane správne fungovať , potom nastáva popisovaný problém. Teda tým by bolo začať - stále existuje možnosť , že jednoducho niektorý z dielov , ktorý do tohoto zasahuje, nie je OK.
Kazdopadne najprv vyčisti, potom patrat ďalej ( ak treba).
Jednoduché.
Inak ako prve by som skontroloval a vymenil vzduchový filter. Nezvýšila sa náhodou aj spotreba?
Civic 1.8 FD7 06 Turkey Obrázok
Carina E 1.6 XLi Lift japan 92Obrázok
Carina E 1.8 GLi Lift UK 96 R.I.P.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných