Kvalita nafty

všetko o tomto modeli
Jurasko
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Nedeľa, 24. Novembra 2013, 17:21

Kvalita nafty

Príspevok od používateľa Jurasko » Utorok, 21. Apríla 2015, 21:35

zdravim Vas ravkari ma mam ravku D4D 2005 a zaujimalo by ma ake mate skusenosti s naftou na nasich pumpach ktoru pouzivate a ktore naopak neodporucate pouzivat.. dakujem za rady a postrehy

TomeRAV4
panic
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Sobota, 25. Júna 2011, 22:50

Re: Kvalita nafty

Príspevok od používateľa TomeRAV4 » Streda, 22. Apríla 2015, 19:47

tankujem shell slovnaft....nedavno resp v zime ma kus sklamala shell nafta... kazdopadne do kazdeho tankovania davam VIF aditiv a LM5170
(Vif odmerka je na 20l a tu istu odmerku davam LM 5170) ako davam ziadny problem a tiez mam 2,0 d4d co kazdy nan nadava :)

Jurasko
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Nedeľa, 24. Novembra 2013, 17:21

Re: Kvalita nafty

Príspevok od používateľa Jurasko » Streda, 4. Novembra 2015, 21:51

trosku neskor reagujem ale zaujimalo by ma preco davas aj LM5170? Mne v jednom servise odporucali dat obcas TEC 2000, poznas to?

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: Kvalita nafty

Príspevok od používateľa fajry » Štvrtok, 5. Novembra 2015, 09:17

Naša RAVka momentálne trpí problémom s SCV ventilmi. Prejavuje sa to tak, ze auto ako keby stratilo vykon. Prisli sme vsak na to, ze tento problem sa prejavuje pri tankovani na niektorych cerpacich staniciach. Slovnaft a Lukoil su problemove. Ak natankujeme plnu zo Shellky, tak sa problem neprejavuje, resp. prejavi sa velmi malo. Akonahle natankujeme na Lukoile, tak vykon motora je fuc. Neviem, ci by pomohlo nejake aditivum, to sme neskusali.
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Používateľov profilový obrázok
Bebo
Toyota guru
Príspevky: 1015
Dátum registrácie: Streda, 1. Júla 2009, 14:36
Bydlisko: MT

Re: Kvalita nafty

Príspevok od používateľa Bebo » Štvrtok, 5. Novembra 2015, 09:45

Akurat vcera som sa rozpraval s kamosom, co ma tiez 2,0D4D - vracal sa z CH a na dialnici natankoval na Lukoil (Luka, za PN). Hned zacal svietit check engine a auto islo na hovno a doma ho uz ani nenastartoval. Tiez dava nejake aditiva a problemy nemava. Teraz to bolo bez aditiv a Lukoil a hned problem. Nahoda?
Toyota RAV4 Hybrid AWD Selection
Toyota Previa 2,4 XL

Jurasko
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Nedeľa, 24. Novembra 2013, 17:21

Re: Kvalita nafty

Príspevok od používateľa Jurasko » Štvrtok, 5. Novembra 2015, 22:32

Co sa tyka SCV ventilov problem mam aj ja je to prave kvalitou nafty aspon tak mi to bolo povedane v jednom servise v ktorom su zamerany hlavne na toyoty D4D, mechanik mi povedal ze s tym zial nic neurobim, a liat nejake aditiva do nafty je ako keby ste nalievali naftu do nafty, zial nafta je ruska a nie celkom kvalitna a plavaju v nej kadejaky potapaci-zadieraci ventilov... toz proto lebo japonske toyoty motory su precizne do tisicin milimetrov a ruska nafta im jednoducho velmi nechuti...
Co sa tyka nafty Slovnaft, Shell, OMV atd. na Slovensku je to vsetko len nafta zo Slovnaftu plus si tam dotycne pumpy davaju kadejake prisady..
Na Slovnaft velmi nechodim ale davam vacsinou Shell a skusil som obe verzie nafty aj lacnejsiu aj drahsiu... na moje prekvapenie som mierne pocitil lepsi tah aj akceleraciu s tou pochopitelne drahsou verziou a aj ked je drahsia pouzivam ju castejsie a SCVcka sa uz neozyvaju.
Kontrolka motora a kod P0627 cize SCVcka sami ozvali hlavne startovanim pri studenych ranach okolo nuly a minusoch ale nikdy pri zohriatom motore pocas jazdy...hmm zaujimave..
A co sa este aditiv tyka daval som aj jedneho casu VIF a SCVcka sa ozvali aj tak...odporucene som mal davat raz za cas pripravok pod nazvom TEC 2000 tak ho aj obcas dam ale nie na priamo ako by sa to malo aplikovat ale davam pri minime nafty v nadrzi jednu plechovku do nadrze trochu na nej pojazdim a dotankujem plnu... a zatial vsetko ok..

Ado
Toyota guru
Príspevky: 1796
Dátum registrácie: Streda, 27. Júla 2005, 09:10
Bydlisko: Tábor

Re: Kvalita nafty

Príspevok od používateľa Ado » Piatok, 6. Novembra 2015, 09:32

Neviem ako je to teraz,ale pred desiatimi rokmi som robil na omw v petržalke a cisterny jazdili z rakúska
Lexus RX 400h,2008
Ex:RAV 4 II (XA2) 2.0 VVTi 4WD,r.v.2004
Ex:Celica AT200,r.v.96
1.8,85kw
Ex:Celica AT180,r.v.92
1.6Sti,74kw

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní