EGR RAV 4

všetko o tomto modeli
pedro22
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Sobota, 28. Marca 2015, 14:50

EGR RAV 4

Príspevok od používateľa pedro22 » Utorok, 31. Marca 2015, 14:54

Zdavím všetkých Toyoťákov, mám problem s Toyotou Rav4, motor 2,0 D4D v.v. 2005 začal mi svietiť cod P 0400 čo znamená zlý priechod splodín motorom. Skúsili sme ho vyčistiť a jeden týžden v pohode a potom znovu tá istá chybná hláška. Skúsili sme prehodiť Egr z druhého auta. Boli dva týždne pokoj a znovu to isté. Skúsili sme nové EGR pokoj iba deň. Samozrejme prebehla kontrola podtlakov meranie odporov káblova a všetko ok. Chybu mi vždy vyhodí keď prudšie znižujem rýchlosť.
Problém č.2 dvakrát po sebe zapchaté sitko v olejovej vani. Môže mať ten problém s EGR vplyv na olej, keď viem že si nechávajú Erg odstaviť.
Používam Olej Castrol magmatec 5W30. Som druhý majiteľ auta a predchádzajúceho majiteľa som poznal a vždy sa o auto staral. Vopred Ďakujem za pomoc

Používateľov profilový obrázok
fajry
administrátor
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 13:45
Bydlisko: Bratislava/Nove Zamky
Kontaktovať používateľa:

Re: EGR RAV 4

Príspevok od používateľa fajry » Štvrtok, 8. Októbra 2015, 23:05

Nazdar. Na našej RAVke presne ten istý problém. Pár dní dozadu začala svietiť kontrolka motora a diagnostika ukázala tiež chybu P0400. Čital som rôzne fóra, ale presná odpoveď na riešenie nebola. Ty si na niečo prišiel, resp. problém vyriešil?
Subaru Forester (IV/SJ) 2.0 CVT
Toyota RAV4 II 2.0 D-4D
ex: Subaru Forester (III/SH) 2.0D
ex: Avensis T22 sedan 2.0 D4D
ex: Toyota Corolla 1.6 E11
ex: Toyota Celica st165 turbo 4x4
ex: Toyota Celica st162 2.0
ex: Toyota Corolla 1.6GTi E9 liftback

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných