Pomoc s chladiacou zmesou

všetko o tomto modeli
rkucharik
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Streda, 6. Novembra 2013, 19:03

Pomoc s chladiacou zmesou

Príspevok od používateľa rkucharik » Nedeľa, 2. Novembra 2014, 13:57

Mám Rav4 2001 benzín už asi jeden rok. Už predošlú zimu mi auto slabšie kúrilo. Myslel som ale, že to je v rámci normy. Tento rok ako náhle som zapal prvy krat kúrenie, auto už oveľa slabšie kúrilo, alebo lepšie povedané kúrilo, až po prekročení 100km/h. Najhoršie bolo, že takto som šiel až 700 km do Ukrajiny. Neviem akým zázrakom som tam prišiel. Zhruba po prejdení prvých 200 km mi začala svietiť kontrolka motora na palubovke. Ignoroval som to, pretože som si myslel že je to len vadná lamda sonda. Až na ukrajine som zistil, že už ozaj nie je niečo v poriadku. Zrazu mi tam po meste začala ručička teploty motora skákať z maxima na stred a opačne. To už som si zavolal kamarata z Ukrajiny, ktorý sa na to pozrel. Ešte pred jazdou do Ukrajiny som si kontroloval dostatok vody v nádobke, kde lejem vodu. Bolo jej tam na maxime. Potom v Ukraine jej tam taktiež bolo na maxime. Ale čo som vôbec nečakal bolo to, že v chladiči nebola voda. Tam sme potom dodatočne naliali asi 4 alebo 5 litrov nemrznucej zmesi. Pýtam sa. Ako je to sakra možné, že voda sa nedostane z tej nádoby kde lejem vodu, že sa nedostane stade do chladiča? Vrrrrrrr. Mechanik mi potom povedal, že voda sa dostane, z chladiča do nádobky. Ale opačne už nie. Z toho som nadmieru prekvapeny. A akonáhle sme doliali nemrznúcu zmes, kontrolka motora prestala svietiť a auto konečne po roku začalo vynikajúco kúriť. Problém ešte bol, že sme tam naliali červenú nemrznucu zmes, ale ja som nevedel aká tam predtym bola. Takže ma ešte čaká vyčistenie chladiča, celkové vypustenie a znovanaliatie nemrz. zmesi.

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Pomoc s chladiacou zmesou

Príspevok od používateľa smutok » Pondelok, 3. Novembra 2014, 10:13

Pravdepodobne mas malu netesnost v systeme.
Bud to bude vodna pumpa alebo neake tesnenie. Pohladaj kde ti mohla unikat kvapalina, lebo sa ti ten problem zopakuje.
Stalo sa to, ze ked sa kvapalina zohrievala, tak nieco unikalo cez netesnost a zvysok vytlacilo do expanzky ale ked chladla, tak nepotiahla sa voda z expanzky ale vzduch cez netesnost, tym padom postupne zmizlo velke mnozstvo vody bez toho, ze by to bolo videt.
EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

rkucharik
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Streda, 6. Novembra 2013, 19:03

Re: Pomoc s chladiacou zmesou

Príspevok od používateľa rkucharik » Pondelok, 3. Novembra 2014, 21:33

OK, popozeram to. Vdaka zatial

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných