problem s bateriou

všetko o tomto modeli
matus141
nula
Príspevky: 5
Dátum registrácie: Nedeľa, 5. Augusta 2012, 23:07

problem s bateriou

Príspevok od používateľa matus141 » Sobota, 6. Apríla 2013, 14:03

Caute! potreboval by som surne radu, mam toyotu rav4, 2.0 vvti 2007, auto normalne bezalo, dal som ho do garaze po dlhsej ceste, po troch dnoch som bol nieco brat z auta, vsetko vyzeralo normalne, vcera som siel auto vybrat von a nedalo sa ani odomknut, proste nic, najprv som myslel ze problem je v kluci, no zistil som ze problem bol v autobaterii. Je mozne, aby sa za 3 dni vybila tak, ze nedokaze ani odomknut auto? ked som vymenil baterku za inu, vsetko islo, cize v baterii bol najskor problem. Premeral som ju a zistil som ze ma 9,08V, treba ju vymenit alebo sa da este dobit? hladal som na nete ci je mozne ju este dobit, no nic som nenasiel, ak nie, viete mi poradit nejaku autobateriu ktora by tam sedela aj rozmerovo? takisto neviem nic najst :( dakujem

jamo
nula
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Utorok, 27. Marca 2012, 17:13

Re: problem s bateriou

Príspevok od používateľa jamo » Sobota, 6. Apríla 2013, 16:48

Vnútorné osvetlenie ti ostalo svietiť v batožinovom priestore( slabo zavreté dvere), to vybije baterku veľmi rado.
Baterku nabi, a pozavieraj ešte raz všetky dvere.
Ak ti ju znova vybije ,baterka odišla do večných lovíšť :D

perav
panic
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Utorok, 4. Septembra 2007, 13:34
Bydlisko: Gelnica / Košice

Re: problem s bateriou

Príspevok od používateľa perav » Streda, 10. Apríla 2013, 20:16

Normalna bateria by mala vydržať aspoň 5 rokov a viac, v prípade, že nerobíš iba veľmi krátke jazdy a často neštartuješ, pričom sa nestíha dobíjať. Keď si ju vybil kľudne ju dobi, ale hlavne ju neprebi, to jej škodí viac ako vybíjanie. Počas dobíjania premeriavaj napätie, keď sa dá tak aj hustotu elektrolytu. Nabíjací prúd by mal byť asi 1/10 kapacity. Keď po úplnom dobití Ti neudrží kapacitu, t.j. bude opäť slabá a vydrží iba pár štartov, tak potom ako napísal jamo- odišla do väčných lovišť. Novú baterku nájdeš na internete, kde je viac vyhľadávačov aj presne podľa typu auta. Hlavne daj pozor na kapacitu a na rozmery aby Ti vošla. Skús pohľadať napr. v nasl.
http://www.autobaterie-varta.net
http://www.autobaterie24.sk
RAV 4 D-4D
Toyota Yaris
Mercedes Benz 411CDI
Ex. Dacia 1300
Ex. Avia 31 Caravan
Ex. Praga V3S
Ex. Toyota Corolla E10,r.v. 96,
Ex. Volvo FLC

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných