Problemy pri podradovani z 3 na 2

všetko o tomto modeli
greenhorn
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Piatok, 5. Októbra 2012, 17:13

Problemy pri podradovani z 3 na 2

Príspevok od používateľa greenhorn » Sobota, 6. Októbra 2012, 14:18

Ahojte borci!
Mam problem, s ktorym mi nevedia pomoct v servise, tak sa obraciam na vsetkych, ktori s tymto inac super autickom maju skusenosti.

Uz od kupy bol problem s preradovanim z trojky do dvojky. Prejavovalo sa to tym, ze najprv bolo este pri zatlacenej spojke jasne pocut, ked tam ta rychlost "zapadla". Podotykam, ze problem je len z 3 na 2 a len tymto smerom. Potom po par tisic km zacala prevodovka klast odpor a dvojka sa dala zaradit doslova cez zuby. Citelnejsie to bolo s rastucou rychlostou. T.j. ked som chcel napr. pred krizovatkou brzdit motorom a pri 50 kmh podradil do dvojky. Ale napr. pri cca 20-ke to skoro nebolo ani citit. Samozrejme som s tym siel do servisu, kde som sa na prvy krat nechal odbit, ze vraj je to normal. Po asi tyzdni ma to ale tak dozralo, ze som siel do ineho, kde nakoniec uznali, ze to nieje ok. Dokonca si na to pozvali technika z centraly. Kedze je auto v zaruke, ponukli mi rozobrane prevodovky a diagnostiku chyby. TO mi pri trojmesacnom aute prislo dost drsne, tak som pisomne ziadal o vymenu celej prevodovky. Samozrejme zamietnute. Nakoniec to teda rozobrali, vymenili milion suciastok, medziinym udajne cely treti stupen, synchrony a pod.

Najhorsie je, ze mam po prevzati auta zo servisu pocit, ako keby sa zas prejavovalo to pociatocne stadium, t.j. pocutelne zaklapnutie druheho rychlostneho stupna. A samozrejme mam obavy, ze o par tyzdnov sa to zas rozhasi este viac. :(

Tak mi prosim vas povedzte, ci robim chybu ja, ci to je u RAViek normal, ci je tam naozaj nejaka zrada. Doteraz som mal feldu, civic a superb, ale s tymto som sa este nestretol...

Vopred velka vdaka za kazdy nazor a postreh.

Vas (dufam, ze aj nadalej) novy clen greenhorn
RAV4, 2.2 D4D 110kw, 4WD, r.v. 2012, manual,

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných