"Mňaučanie" v motore - vraj "fuel filter cap"

všetko o tomto modeli
pumpel
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2012, 12:39

"Mňaučanie" v motore - vraj "fuel filter cap"

Príspevok od používateľa pumpel » Pondelok, 30. Júla 2012, 19:01

Zdravím,
máte prosím niekto skúsenosť s takýmto príšerným zvukom :shock: vychádzajúcim z motora RAV4 2.0 d4d ? ( niečo ako občasné mňaučanie ) Ten z youtube sice nie je môj, ale je to presne ono.

príšerný zvuk je od 10 sekundy ->

http://www.youtube.com/watch?v=k5UnNcX_j4A

Problém by sa vraj mal vyriešiť výmenou súčiastky -- part number 23380-27121 - nejaký 'fuel filter cap' (ja nie som práve technický typ :), no na fôrach čítam o tom rôzne veci a nechce sa mi zase dať xxx eur len kvôli tomu, aby som si niečo overil :).

Dik za rady.

perav
panic
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Utorok, 4. Septembra 2007, 13:34
Bydlisko: Gelnica / Košice

Re: "Mňaučanie" v motore - vraj "fuel filter cap"

Príspevok od používateľa perav » Pondelok, 30. Júla 2012, 22:06

Uvedená časť je vlastne veko palivového čističa a neviem ako by mohla problém odstrániť, ale ten kto to poradil asi vie čo hovorí. Uvedenú časť si pozri na http://www.toyodiy.com/parts/p_E_200105 ... ?hl=23301A
RAV 4 D-4D
Toyota Yaris
Mercedes Benz 411CDI
Ex. Dacia 1300
Ex. Avia 31 Caravan
Ex. Praga V3S
Ex. Toyota Corolla E10,r.v. 96,
Ex. Volvo FLC

pumpel
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2012, 12:39

Re: "Mňaučanie" v motore - vraj "fuel filter cap"

Príspevok od používateľa pumpel » Pondelok, 30. Júla 2012, 22:31

Toto som práve našiel na jednom fóre

citujem:

I HAVE FOUND IT...

IT IS THE DIESEL FILTER, THAT MAKES THIS NOISE! It creates a air bubble, that goes to the dieselpump. and the pump makes the sound. you have to change the filter and filter holder. toyota in Norway knew this. and they sell a replacement filter and holder that make this problem dissapear.

Zednodušený preklad: vo filtri sa robia vzduchové bubliny ktoré sa dostávajú do palivového čerpadla a čerpadlo vydáva zvuky, či :roll: ?

Že by to mohlo mať vplyv aj na sporadické prepnutie mojej Ravky do núdzového režimu ? :roll:

perav
panic
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Utorok, 4. Septembra 2007, 13:34
Bydlisko: Gelnica / Košice

Re: "Mňaučanie" v motore - vraj "fuel filter cap"

Príspevok od používateľa perav » Štvrtok, 2. Augusta 2012, 07:36

Podľa toho asi to bude filtrom. Podľa mňa skús vymeniť čistiacu vložku filtra, tie naše špinavé nafty aj tak potrebujú vymieňať filter častejšie než po 60 000 km ako uvádza výrobca, takže investícia nebude zbytočná a uvidíš výsledok.
RAV 4 D-4D
Toyota Yaris
Mercedes Benz 411CDI
Ex. Dacia 1300
Ex. Avia 31 Caravan
Ex. Praga V3S
Ex. Toyota Corolla E10,r.v. 96,
Ex. Volvo FLC

Sajo
panic
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Piatok, 30. Marca 2012, 01:28

Re: "Mňaučanie" v motore - vraj "fuel filter cap"

Príspevok od používateľa Sajo » Piatok, 3. Augusta 2012, 09:14

Mam novy palivovy filter a tiez mi to sem tam mnauci Ale takto pri volnobehu som to nepostrehol Skor len v meste na 2ke 3ke ked prechadzam zakrutou A nemam na mysli ten klasicky zvuk motora ked podradite bez plynu pred zakrutou a brzdite motorom, ale presne taketo mnaucanie ako v tom videu Suciastku 23380‑27121 som nenasiel, iba 23380‑27120 W(FUEL HEATER) co je nejaky ohrievac paliva

pumpel
nula
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2012, 12:39

Re: "Mňaučanie" v motore - vraj "fuel filter cap"

Príspevok od používateľa pumpel » Piatok, 3. Augusta 2012, 09:32

Ak by to niekoho zaujímalo ta som našiel o tom ešte "Service bulletin" z toyoty - č. EG6016 z mája 2006 http://www.toyotaownersclub.com/forums/ ... &tid=92108 je to tam podrobnejšie opísané, že sa to objavuje pri nižších otáčkach, nižších rýchlostiach, pri slabšie stlačenom plynovom pedály a zatáčaní, poprípade pri studenom motore. Podobný problém má vraj aj Avensis Verso
Keď som dobre pochopil tak ten vrch palivového fitra môže byť ako z ohrievačom paliva (W) tak aj bez neho. (W/O)
Aj cena je rozdielna, bez neho cca 140 ečiek s ním 240 ečiek. Už to mám objednané tak uvidím.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných