Bateria caput

všetko o tomto modeli
hudecpeter
panic
Príspevky: 37
Dátum registrácie: Nedeľa, 1. Októbra 2006, 21:24
Bydlisko: Trnava

Bateria caput

Príspevok od používateľa hudecpeter » Pondelok, 23. Júla 2012, 18:08

Caute,

tu je drobne info pre tych menej skusenych co sa tyka diagnostiky aut.

Na dovolenke sa mi stala nemila vec, ze po prejdeni cca 200 km som zastal pred hotelom, na 5 min som vypol motor a ked som sa vratil k autu a chcel som nastartovat, tak auto nereagovalo. Skratka ani tuk. Vyskusal som to asi 5 krat, no a potom mi zacali blikat vsetky kontrolky a z motora bol pocut zvuk ako ked sa prepina rele.
Ked som auto napojil startovacimi kablami, tak sa palubka rozsvietila ale auto stale nechcelo nastartovat.
Tak som ho pekne na dvojke roztlacil ( nebola ina moznost :( ) a Ravka krasne naskocila a slapala ako hodinky. Ibaze ked som prepinal dialkove svetla alebo zapojil navigaciu, tak mi zacali blikat a svietit rozne kontrolky ( check engine, check 4x4,...).
Uz pred tym som si myslel ze by to mohla byt baterka ale nebol som si isty, lebo volt metrom mi stale ukazovala 12,6 v klude a 13,9 ked bezal motor. Ale po premerani kapacity sa ukazalo ze je kaput. Kupil som novu a auticko slape ako hodinky.
Neskor mi svagrov brat ( je automechanik) vysvetlil ze ak je kapacita baterky mala, tek aj ked motor bezi tak si pocitac vypina systemy ktore nepotrebuje.
Bateka mala 6 rokov, uz bol asi cas ju vymenit. ;-)
Toyota RAV4 - 2,2 D-4D 135
Toyota Corolla E11 - 1,6 VVTi

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných