RAV 4 r.v. 2002 D4D - riesenie ? mozno

všetko o tomto modeli
RAkVa
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Nedeľa, 14. Februára 2010, 22:40

RAV 4 r.v. 2002 D4D - riesenie ? mozno

Príspevok od používateľa RAkVa » Piatok, 10. Februára 2012, 17:37

Zdravim vsetkych majitelov RAV-stvoriek !

viackrat som tu spominal a snazil sa riesit problem s mojou kravkou. Nebudem znova rozpisovat dopodrobna moje problemy, keby nieco, v jednej teme ich najdete vsetky popisane, co ju trapilo :)

po dlhych uvahach , skuskach a radeni som vykonal nasledujucu vec :

kupil som Delphi palivovy filter, 2-mikronovy a nainstaloval som ho do mojho vozidla hned ku filtru, ktory tu bol namontovany od vyroby. cela praca trvala asi tak 90 minut. je to palivovy filter, ktory sa pouziva i na kamiony, mne slo o to, aby mal pripustnost 2 mikrony, pretoze na trhu nieco taketo zohnat je ako najst dobreho politika :D kupil som ho za 35 eur, co nie je az taka vysoka cena a este som zakupil aj hadicu dieslovu za par eur, ktoru zozeniete v kazdom dobrom obchode s autoprislusenstvom. takisto som znova precistil ventily a dal zimne aditivum do nafty. mam tento filter nainstalovany uz asi 3 mesiace a bez problemov motor startuje, necuka, spotreba je krasna, auto nehrkoce, ziadne turbodiery, teplota je ok, proste funguje ako ma. som nadmieru spokojny. staci ak poviem aj to, ze posledny tyzden jazdim s autom aj o 3 rano, kedy je teplota aj minus 18 stupnov. auto na prvy raz nastartuje, nerobi problemy, a funguje na plny vykon. samozrejme ,zo zaciatku neturujem, necham ju troska sa zohriat. neskor som dam aj odkaz na fotky, ktore som spravil behom instalacie, aby ste sami videli, ako som sa s tym popasoval. Verim ze to bude fungovat aj nadalej, som spokojny zatial a aj aute je...teda dufam :D takze ak treba, napiste a poviem Vam postup ,ako som to instaloval, ale je to lahke a spravi to aj priemerne technicky zdatny chlap/zena :D

zatial zostavam s pozdravom a nech sa Vam vsetkym dari a nech auta nerobia problemy !

Rakva

Juki
nula
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Nedeľa, 12. Februára 2012, 17:56

Re: RAV 4 r.v. 2002 D4D - riesenie ? mozno

Príspevok od používateľa Juki » Utorok, 14. Februára 2012, 08:57

Nie je mozne zohnat nieco take do original filtra? Vobec sa tomu nerozumiem takze ani neviem ci je to vobec vymenitelne.
RAV4 2.2D-CAT
ex Yaris

TomeRAV4
panic
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Sobota, 25. Júna 2011, 22:50

Re: RAV 4 r.v. 2002 D4D - riesenie ? mozno

Príspevok od používateľa TomeRAV4 » Streda, 15. Februára 2012, 18:02

RAVKA popis ten postup aby si to nemusel kazdzy pytat:) tem filter delphi je do hadici ak sa nemylim ze? nemas nejake cislo filtra? robim s dielam vedel by som to zohnat nie len pre seba ale aj pre ostatnych:) takze kludne popis postu a ja sa pozrem na ten filtervdaka.

RAkVa
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Nedeľa, 14. Februára 2010, 22:40

Re: RAV 4 r.v. 2002 D4D - riesenie ? mozno

Príspevok od používateľa RAkVa » Štvrtok, 16. Februára 2012, 10:15

TomeRAV4 napísal:RAVKA popis ten postup aby si to nemusel kazdzy pytat:) tem filter delphi je do hadici ak sa nemylim ze? nemas nejake cislo filtra? robim s dielam vedel by som to zohnat nie len pre seba ale aj pre ostatnych:) takze kludne popis postu a ja sa pozrem na ten filtervdaka.
do miesta, kam vlozime ten novy palivovy filter, nam bude zavadzat vzduchovy filter, ten date lahko dole, drzia ho 4 srobiky, no problemo.

trocha to tam precistite, popozerajte si to cele a pustime sa do prace :

co sa tyka filtra, tak sa jedna o DELPHI filter, presne ted neviem typ, nie som ted bohuzial doma prave, ale napisem presny typ a velkost. co sa tyka instalacie, tak prikladam aj link ,kde som ulozil par fotiek ,ako to vypadalo. tento filter stal okolo 35 eur a treba aj naftovu hadicku a trocha zrucnosti. umistnil som ho hned vedla stareho filtra, bol tam priest na manevrovanie a takisto sa tam vosiel filter, ako aj dieslova hadicka. postup je jednoduchy :

upenit (najlepsie sa to da o taky zavit, ktory tam je od vyroby pripevneny, ja osobne som to spravil tak ze som nan pripevnil kus zeleza a potom som spravil taky kruhovy drziak z plechu, do ktoreho som vsunul filter. dokopy to drzia 4 srobiky s matkami + ochranna guma, aby nevybroval filter).

nasledne musite prepojit stary filter s novym, to znamena, nahmatat hadicku stareho filtra, vytiahnut ju ( nezabudajte, je v nej nafta!) a tu uchytit sk paskou na novy filter a z noveho filtra napojit hadicku do motora. na vsetky hadicky som pouzil na uchytenie sk pasky, zozeniete ich vsade za par korun...

este jedna vec. na obrazkoch vidite taku zltu ciapocku na jednom vyvode. tam nejde hadicka ani nic, to je pridavna trubka pre dalsie pouzitie, ale tu nikdy nepouzijete. ako mi povedal znamy, automechanik, najlepsie je, ju zaplombovat. to znamena bud s nejakym tmelom alebo ju proste kombinackami zmacknut a zaistit, aby tadial nesiel ziaden vzduch alebo kvapalina. ja som to aj zmackol aj utesnil silikonom a dal na vrch ciapocku

nasledne natlakujte satry filter ( on natlakuje aj ten novy) a potom nastartujte..

tu je ten link : http://imageshack.us/g/521/imag0196e.jpg/

dufam ze ste tomu porozumeli, keby nieco, napisem este, ale je to jednoduche a da sa to, len trocha trpezlivosti treba a ako som spomenul bacha na naftu, aby vam nevytiekla ked odpojite hadicku.

s pozdravom a vela zdaru !

RAKVA

TomeRAV4
panic
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Sobota, 25. Júna 2011, 22:50

Re: RAV 4 r.v. 2002 D4D - riesenie ? mozno

Príspevok od používateľa TomeRAV4 » Štvrtok, 16. Februára 2012, 16:36

za odpoved dakujem.
ak sa nemylim tak by to mal byt tento http://www.prag-info.cz/_shop/index_.ph ... &id=236414

este mam otazku tie vyvody co su hore na novom palivovom je zapojeny iba ten stredny? pravy treba zablendovat a ten lavy co s nim?

inak je to uzitocna rada :)

RAkVa
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Nedeľa, 14. Februára 2010, 22:40

Re: RAV 4 r.v. 2002 D4D - riesenie ? mozno

Príspevok od používateľa RAkVa » Sobota, 18. Februára 2012, 17:12

TomeRAV4 napísal:za odpoved dakujem.
ak sa nemylim tak by to mal byt tento http://www.prag-info.cz/_shop/index_.ph ... &id=236414

este mam otazku tie vyvody co su hore na novom palivovom je zapojeny iba ten stredny? pravy treba zablendovat a ten lavy co s nim?

inak je to uzitocna rada :)
Ano mas pravdu jedna sa o tento filter a absolutne nevadi, ze je to filter pre iny typ a znacku vozidla. Takze vies, co mas kupovat. Co sa tyka zapojenia ,tak ako si videl na obrazku su tam 3 vyvody. o zltom som pisal ze ten nepouzivat, takze ten podla navodu zablokujete/zaplombujete. ostanu nam dva z ciapockami. ako som predtym pisal, tak somtento filter instaloval k tomu staremu, takze v automobile mam 2 filtre, ten stary som ponechal, iba som vymenil ten stary za novy, to je cele ,lebo ten stary tam bol cele roky :D

takze ten vyvod v strede, na ten som napojil hadicku, ktora viedla zo stareho filtra do motora a na ten druhy vyvod, tam som naistaloval novu, druhu hadicu a jej druhy koniec som dal do motora, resp. napojil som ho namiesto tej starej, ktora je teraz napojena na filter. Laicky povedane, prepojil som oba filtre + motor. syystem : stary filter + novy filter + motor. a hotovo

RAkVa
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Nedeľa, 14. Februára 2010, 22:40

Re: RAV 4 r.v. 2002 D4D - riesenie ? mozno

Príspevok od používateľa RAkVa » Sobota, 18. Februára 2012, 17:16

este jedna mala vec, ktoru tu spomeniem a mne to pomohlo a stoji to za zamyslenie....

Je dobré dat do nádrže na 50 litrov nafty 0,25 litra petroleja alebo benzínu, rozpustí to parafíny a iné lepivé sajrajty z bio-zložky nafty v palivovom systéme, je to bez rizika, mam to odskusane.

TomeRAV4
panic
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Sobota, 25. Júna 2011, 22:50

Re: RAV 4 r.v. 2002 D4D - riesenie ? mozno

Príspevok od používateľa TomeRAV4 » Nedeľa, 19. Februára 2012, 15:22

hotovo vecer hodim foto ak stihnem :) este prefuknut ventil jeden druhy ..inak ten petrolej ma byt technicky ci svietaci?

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: RAV 4 r.v. 2002 D4D - riesenie ? mozno

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 20. Februára 2012, 08:03

Hlavne tam nelejte petrolej čo kúpite kde-kade v obchodoch!!! To je petrolej na svietenie!
Ak sa chcete s týmto "hrať", tak si zožente Kerozín - letecké palivo v triede JET-A1 a s najlacnejšou naftou ho miešajte v max pomere 10 dielov nafty a 1 diel Kerozínu. Viac Kerozínu by som tam už nelial, lebo nafty teraz v zime (aj tie obyč) obsahujú viac technického petroleja (obyčajného - surového - nie toho na svietenie!!!) ako nafty samej. Takto vám vznikne palivo čo fakt prežije aj tuhé mrazy, nepoškodí vám motory a bude mať trochu vyššie cetánové číslo.
V čom je riziko - finta? - Kerozín vysúša palivový systém a horí pri vyšších teplotách ako klasická nafta - Tí čo niečo vedia o motoroch, si domyslia (tam je aj to odbúravanie parafínu a iného sírového bordelu). Takže ak to s ním preženiete a budete chcieť jazdiť na Kerozín lebo je lacný, motor to neprežije.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

TomeRAV4
panic
Príspevky: 59
Dátum registrácie: Sobota, 25. Júna 2011, 22:50

Re: RAV 4 r.v. 2002 D4D - riesenie ? mozno

Príspevok od používateľa TomeRAV4 » Pondelok, 20. Februára 2012, 19:35

rasto nedavam tam nic taketo..len som sa pytal robim s autoprislusenstvom a mame kadejake srandy od lique moly do nafty je toho vela akurat dnes som daval na paliv system

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných