Opäť to začalo - RAV4 - vystrekuje voda s chladiacej nadrzky

všetko o tomto modeli
Jano87t
nula
Príspevky: 1
Dátum registrácie: Piatok, 28. Októbra 2011, 19:47

Opäť to začalo - RAV4 - vystrekuje voda s chladiacej nadrzky

Príspevok od používateľa Jano87t » Piatok, 28. Októbra 2011, 19:59

Zdravim mam taky problem, mam Toyotu Rav 4 2.2.D r.v. 2007 a ked doplnim chladiacu zmes tak ako ma byt medzi LOW a FULL a je tam taka pri vičku odpadova trubička cez ktoru mi ta chladiaca vystrekuje a stale mam ostriekany agregat a okolie komplet vsetko.
Po rade som vymenil vičko vraj nedrzi tlak...Doplnil som chybajúcu zmes a zase to pokračuje...Teplotu mam OK drzi sa v strede...Motor topi...Ale si myslim, keby to bolo tesnenie pod hlavou tak to robi v kuse...nie iba raz za cas...napr. Ked motor bol zohriaty...drzal som otacky tak na 4 tisic...voda cirkulovala v nadrzke a samozrejme stupla lebo som pridaval...ale nic nestriekalo...ale ked som isiel asi 10km...vodu v nadrzke som mal ako mam byt medzi FULL a LOW...nastriekalo mi asi 3 deci chladiacej do vopred pripravenej prazdnej flase...Poradte co s tym. Dakujem

Používateľov profilový obrázok
dusan555
začiatočník
Príspevky: 224
Dátum registrácie: Nedeľa, 3. Januára 2010, 12:21
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Opäť to začalo - RAV4 - vystrekuje voda s chladiacej nad

Príspevok od používateľa dusan555 » Nedeľa, 13. Novembra 2011, 20:07

Pravdepodobne to bude tesnením pod hlavou. U 2AD motoroch pri takomto prejave je ale vysoká pravdepodobnosť, že nebude stačiť vymeniť len tesnenie. Treba premerať aj rovinnosť hlavy a bloku. Už sme pár polomotorov a hláv vymenili.
Avensis T25 2,0 VVTi D4
Yaris II 1,3 VVT-i Sol
Yaris 1,3 VVT-i - EX
Celica T23 kompresor - EX

tomas21
začiatočník
Príspevky: 174
Dátum registrácie: Streda, 5. Decembra 2007, 23:12
Bydlisko: Jelka

Re: Opäť to začalo - RAV4 - vystrekuje voda s chladiacej nad

Príspevok od používateľa tomas21 » Pondelok, 14. Novembra 2011, 17:02

teraz som dokoncil taky avensis...

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných