Rav 4 D4-D 2002 a problemy :D

všetko o tomto modeli
RAkVa
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Nedeľa, 14. Februára 2010, 22:40

Rav 4 D4-D 2002 a problemy :D

Príspevok od používateľa RAkVa » Nedeľa, 24. Júla 2011, 20:24

Zdravim vsetkych RAV-karov !!!

Tento moj post bude troska dlhsi tak prosim nehnevajte sa, je toho vela a chcem opisat vsetko, aby sa predislo zbytocnym otazkam a rozpisovaniu. Takisto tu spomeniem i par vyrobkov a znacky, takze to neberte potom ako reklamny tah pre vyrobcu :D :D

Takze bolo tu vela komentarov ohladom motora D4D na RAV 4 r. v. 2002. Ja toto auto vlastnim a naozaj mozem povrdit ze je to spolahlive auto ktore ma nesklamalo. Lepsie povedane, teraz ma trapi viac nez frajerka :D :D :D

Ako mnohi spominali tak i mne sa stala nasledovna vec - na tachometri 155 tis. km, a auto stratilo vykon. Spotreba sa nejako rapidne nezvysila, ale nedavalo to vykon a aj startovanie bolo velmi problematicke. Obcas (zo zaciatku), sa stalo , ze akonahle sa motor zohrial, tak znicoho nic sa vykon vratil na 110 percent a slapal ako hodinky. Akonahle ale ochladol alebo som s nim nejazdil ,tak rovnaky problem. Dozvedel som sa od mechanikov kamaratov ale aj z fora ze moze byt chyba v tych dvoch ventiloch. tak som to rozobral, vycistil (nebolo to nejako specialne zanesene) a skontroloval a nasledne vratil naspat. motor chvilu samozrejme siel dobre ale po par mesiacoch znova. tak som opakoval postup ale nic sa nezlepsilo. Dozvedel som sa ale par informacii ze by mohla byt chyba turba. Byvam nedaleko Vrboveho tak som skocil do servisu turbo. Tu chalani boli dobri, turbo kukli a skonstatovali ze je v dobrom stave vzhladom na najazdene kilometre. A slape bez problemov. ale vykon stale nedava motor. Povedali ze daju doel katalizator a precistia ho a vyskusaju. tak sa i stalo a bolo mi povedane ze vykon je trocha citit ale aj tak je auto stale lenive. Takze som studoval materialy, rozne vyjadrenia ravkarov v cesku, SR, nemecku, anglicku. Vselico som vyskusal. aj ventil na turbu, aj tiahlo premazal precistil ,stale nic. kontakty precistil ,elektroniku precistil, trubice, hadicky vsetko ok ani neboli nejak zanesene. aj palivovu nadrz. Pouzil som i dekarbonizaciu motora, resp pripravok na dekarbonizaciu. je citit ze sa vykon zas o par percent zlepsil ale aj tak to neni stopercent. ventily vymene, aj tak nic. troska som z toho zufaly, mam tot auto fakt ra,d velakrat ma vytiahlo zo slamasiky a nikdy, nikdy nesklamalo. ako som spomenul ,spotreba je v poriadku ale aj tak ten vykon ma zacina trosicka srat.... Vela veci si na tom viem spravit sam, a aj nemam tolko penazi aby som ich vyhadzoval za servis, kde proste aj tak mi povedia ze nevedia co tomu je. aspon keby som vedel co tomu je ale neviem. Bolo mi aj povedane ,ze tom oze byt i vzduch ale co zo vzduchom ? sonda vahy vzducu je O.K aj ine sondy su OK. Diagnostika nic nezistila, co tu bolo aj spomenute ,ze na toto auto je nespolahliva.

Ja osobne si myslim ze je nieco z tryskami alebo teda aj ta vaha vzduchu. Dokonca som cital par prispevkou kde bolo povedane ,ze je mozno zla elektronicka jednotka, teda treba ju rebootovat alebo daco take. Auto ide, to je pravda ale ako snek a kontrolka poruchy motora svieti. Preto teda stale verim ze mi pomozete zistit, co s tym je, nerad by som on prisiel a na nove zial nemam :( :( :(

Verim ze spolocnymi silami (diskusiou) mi pomozete, nie som zas nejaky profi mechanik ale tak par aut som rozobral a opravil ale ted na to nema techniku ale tak keby som vedel co tomu je tak to spravim niekde u kamarata v servise sam ,tam je vybavenie...

Co sa tyka aj mna chcem este podotknut, ze som ho nikdy neturoval za studena, nikdy som ho nenabural, neposkodil motor, pravidelnu udrzbu som dodrzoval naozaj pedantne.

Vopred Vam vsetkym dakujem za vase prispevky k tejto teme a som rad ze sa najde niekto kto pomoze... dobri ravkari hadam nevymreli :D

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rav 4 D4-D 2002 a problemy :D

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 25. Júla 2011, 07:02

Neviem...no...mne sa na našej kRAVke tento problém podarilo vyriešiť výmenou SCV ventilov. To zanesenie starých ventilov ani neuvidíš, lebo ich vidíš v zatvorenom stave.
Odstránili sa trable so štartovaním, vysokou spotrebou a hlavne s tým, že posledné dni to už nešlo viac ako 60 a motor nedal viac ako 2500 otáčok.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Používateľov profilový obrázok
smutok
Toyota guru
Príspevky: 2145
Dátum registrácie: Štvrtok, 13. Marca 2008, 15:12
Bydlisko: BA
Kontaktovať používateľa:

Re: Rav 4 D4-D 2002 a problemy :D

Príspevok od používateľa smutok » Pondelok, 25. Júla 2011, 09:50

EE111 4EFE ATM3FC, LXH12 2L MTM, SCP10 1NZFE MTM5F, ACV30 2AZFE ATM, ZZE120 4ZZFE MTM5F, KSP90 1KRFE MTM5F, AE111 4AGE MTM6F, NDE180 1NDTV MTM6F, NSP130 1NRFE MTM6FS, ZRE181 1ZRFAE CVT, NHP130 1NZFXE CVT

Používateľov profilový obrázok
Rasťo
Vševed
Príspevky: 3806
Dátum registrácie: Streda, 7. Marca 2007, 17:45
Bydlisko: Ružomberok
Kontaktovať používateľa:

Re: Rav 4 D4-D 2002 a problemy :D

Príspevok od používateľa Rasťo » Pondelok, 25. Júla 2011, 10:42

Ľuboš na Prevke po vzniku týchto problémov rozobral komplet palivovú sústavu a poslal čerpadlo na čistenie - vrátilo sa z odkazom - "nič mu nebolo". Nádrž čistučká, podávacie čerpadlo ako nové. Filter - ani smeť v ňom nebola. Vstreky boli na testoch - aj tie OK. Nakoniec to boli fakt blbé SCV ventily.
Samo že môžu odísť aj vstreky, ale ak sa to dostatočne skoro odchytí, tak ich nie je problém aspoň na pár diestok tisíc km zachrániť.
Osobne by som nejaké aditíva do nafty moc neriešil - ono to môže dopadnúť zle.
Na čase nezáleží...záleží pouze na životě

Lexus RX400h, ´08, 1MZ-FE
Toyota MR-2 W3, ´00, 1ZZ-FE
Toyota Corolla AE92, ´88, 4A-GE 16V
Ex : Toyota Yaris XP10, ´01-´05, 1SZ-FE
Ex : Toyota Celica RA61. ´85, 21R-C
Ex : Toyota Corolla E11, ´98, 4E-FE

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných