Kladky a klinove remene

všetko o tomto modeli
2L8
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Štvrtok, 29. Júla 2010, 17:42

Kladky a klinove remene

Príspevok od používateľa 2L8 » Streda, 10. Novembra 2010, 20:25

Mam taku otazocku. Bol som v Toyote na vymenu klinovych remenov za cca. 39,03 eur a povedali mi, ze pistanie, ktore vychadzalo z motora robia urcite stare remene. Tie mi vymenili, ale pistanie stale pretrvava, resp. nie je take, uz len niekedy. Ale predsa ... A tymto padom som prisiel na to, ze by to mohli byt kladky, na ktorych su remene. Neda sa to nejako laicky namastit, aby som nemusel zbytocne davat kupovat nove, resp. zasa na dalsiu opravu? Ako by sa to dalo, lebo tie su skryte, ci nie? Nie som nejaky expert a nevyznam sa v tom, ale da sa to urobit co najlahsie a tak aby to uz nevydavalo zvuky?
Dakujem za info.
Toyota RAV4 1/2 2005, diesel D4-D

Používateľov profilový obrázok
AndyGTP
Vševed
Príspevky: 4415
Dátum registrácie: Pondelok, 18. Apríla 2005, 07:53
Bydlisko: Bratislava

Re: Kladky a klinove remene

Príspevok od používateľa AndyGTP » Streda, 10. Novembra 2010, 22:10

moja skusenost mi vravi, ze by mohlo ist o slabo nasponovany remen alternatora / servocerpadla. Skus poprosit v servise, aby ti ich lepsie dotiahli. Kladky by s pistanim nemuseli mat nic, myslim.

JCE10L (2JZGE) // GSU35L (2GRFE) // EE111 (4EFE) // AE86L (4AGELK) // AE82L (4AGE) // AE92L (4AGE) // SXA11L (3SFE)

2L8
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Štvrtok, 29. Júla 2010, 17:42

Re: Kladky a klinove remene

Príspevok od používateľa 2L8 » Štvrtok, 11. Novembra 2010, 18:05

To dotiahnutie asi nebude za maly poplatok, ze? :)
Toyota RAV4 1/2 2005, diesel D4-D

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Kladky a klinove remene

Príspevok od používateľa chmelo » Štvrtok, 11. Novembra 2010, 21:21

Pokiaľ ten servis za niečo stojí, tak by to mali spraviť v rámci reklamácie opravy...je to otázka piatich minút roboty....aj keď ja som rovnaký problém vyriešil radšej doma v garáži, keď mi po výmene remeň pískal :roll:
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

2L8
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Štvrtok, 29. Júla 2010, 17:42

Re: Kladky a klinove remene

Príspevok od používateľa 2L8 » Pondelok, 15. Novembra 2010, 18:19

Myslis, ze to nebude blbe voci nim, ze im zhadzujem pracu ... :) Lebo uz by som tam bol za tento mesiac asi 4-5. krat ... Vraj jedna kladka u nich stoji nieco okolo 100 eur. :( To je velmi vela. A na Ravke by mali byt nejake "samodotahovacie" ...
Toyota RAV4 1/2 2005, diesel D4-D

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Kladky a klinove remene

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 16. Novembra 2010, 07:42

Skôr by som povedal, že ich prácu zhadzuje to, že vypustia auto s pištiacimi remeňmi behať po meste...tomu hovorím antireklama :roll:
Každopádne nikto nieje neomylný a stať sa môže všeličo...chápem, že vybavovanie reklamácií nieje nič príjemné, ale je ti viac príjemné chodiť s pištiacim autom?
Prípadne kúp sprej na klinové remene, nastriekaj ich a pokiaľ potom remene stíchnu, tak už budeš mať istotu....alebo aj nie :mrgreen:

Takéto niečo mám na nezmysli:
http://www.motorove-oleje.sk/katalog/au ... ene-400ml/
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

2L8
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Štvrtok, 29. Júla 2010, 17:42

Re: Kladky a klinove remene

Príspevok od používateľa 2L8 » Utorok, 16. Novembra 2010, 14:22

Fiha, ten sprej som este nevidel :) Dakujem z dobry tip. Len ono zrejme nepiskaju tie remene, ale kladky, vraj by mohlo ist aj o nejake rozody .. V tom sa uz nevyznam. Volali sme priamo do Toyoty a oni vraj maju specialny momentovy kluc, ktorym vedia presne dotiahnut tie kladky ... Ale tam by to stalo cca. 350 Eur tie rozody :( Remene su cisto nove, znackove priamo z Toyoty, tie myslim nemaju vadu, ale tie "kolieska" 9kladky0, na ktorych su tie remene. mozno niekde lozisko. Neviem. Ale prestriekat tie kladky sa moze? Nebude to potom sposobovat problemy? Lebo kamarata co som sa pytal, vravel, ze to nesmies premazavat, to bude potom zle a bude ti to presmykovat a pod. Nuz ale tento sprej vyzera zaujimavo. Dufam, ze sa d kupit hocikde na cerpacej stanici alebo aj v obchodnych domoch ako napr. Tesco ... :)

Ono predtym, ked este nevymenili remen, tak akoby zazrakom to prestalo viac menej piskat. teraz to robi trosku dlhsi zvuk, ale aby sme sa chapali, nerobi to stale. Iba sem tam. Hlavne, ked preradim do 2 a pridavam, tak vtedy to urobi. Ale ako pisem nie vzdy. A este som spozoroval, ze to robi asi aj niekedy v zakrute ... :)
Toyota RAV4 1/2 2005, diesel D4-D

Používateľov profilový obrázok
chmelo
Toyota guru
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: Streda, 24. Januára 2007, 09:29
Bydlisko: Žilina/Kysucké Nové Mesto

Re: Kladky a klinove remene

Príspevok od používateľa chmelo » Utorok, 16. Novembra 2010, 14:31

Ten sprej majú väčšinou v predajniach farby-laky, kde predávajú tmely a podobné veci od DEN BRAVEN....počítam, že v TESCU a na pumpách sú tieto veci dosť predražené, teda pokiaľ ich tam majú....skús prípadne v predajniach s autodielmi, keď pôjdeš z roboty ;-)
BTW. ten sprej remen nemaže...práve naopak ;-)
Palculienka - Sienna, 3,5L 2GR-FE
Reiner - 4Runner, 2,4L 22R-E - v opatere:)
Anička Dušička - Honda CX500C

2L8
panic
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Štvrtok, 29. Júla 2010, 17:42

Re: Kladky a klinove remene

Príspevok od používateľa 2L8 » Utorok, 16. Novembra 2010, 20:19

Jaj, aby prilnal lepsie ... :) Isto keby ho pytam v Toyote, tak mi napalia peknu sumu, ze mi vypadnu oci z jamiek 8)
Toyota RAV4 1/2 2005, diesel D4-D

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných