Cudny zvuk v prevodovke

všetko o tomto modeli
dsimo
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2009, 23:25

Cudny zvuk v prevodovke

Príspevok od používateľa dsimo » Piatok, 10. Júla 2009, 15:26

Zdravím, som novým majitelom RAV4 2,2 Diesel rok 2009. Mám najzdených 1000 km a začal som mať pocit, že sa niečo deje so spojkou, alebo s prevodovkou. 1, Prvá vec je , že keď zmačknem spojku tak sa smení zvuk motora. 2, keď prehadzujem z 1ky na 2jku tak ako keby niečo zahrkotalo v prevodovke. Neprejavuje sa to stale, ale mám pocit, iba keď je auto studene. V servise mi povedali, že je to normál. Nemám , ale dobrý pocit so servisáka. Neviete mi poradit ?

Používateľov profilový obrázok
liguere
toyoťák
Príspevky: 814
Dátum registrácie: Pondelok, 30. Júla 2007, 22:54
Bydlisko: presov
Kontaktovať používateľa:

Re: Cudny zvuk v prevodovke

Príspevok od používateľa liguere » Piatok, 10. Júla 2009, 15:49

tak skus iny servis...ono ked je to nove,je to este trochu surove.mozno sa to po dalsej tisicke km samo strati, proste sa to zabehne. ale urcite skus iny servis,alebo ineho technika - ziskas iny nazor,iny uhol pohladu
terazky avensis combi t25 1.8vvti
ex: RIP avensis combi t22 1.8vvti Obrázok
ex: e11 1.3 G6, UK = s vyrobnou chybou, volant na blbej strane

Používateľov profilový obrázok
Elvis
Toyota guru
Príspevky: 1989
Dátum registrácie: Pondelok, 26. Júla 2004, 12:30
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať používateľa:

Re: Cudny zvuk v prevodovke

Príspevok od používateľa Elvis » Piatok, 10. Júla 2009, 16:28

moze byt kludne spojka. predosle ravky mali prave s tymto problem. chod s tym do servisu nech ti to este v zaruke pozru
Obrázok
Autá, ľudia, príbehy. Vyberáme tie najlepšie témy, príbehy a živé prenosy z motoršportu. volant.tv

dsimo
nula
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Streda, 8. Júla 2009, 23:25

Re: Cudny zvuk v prevodovke

Príspevok od používateľa dsimo » Piatok, 10. Júla 2009, 16:32

ok len ked mam pocit, ze maju pocit ako keby som ich zatazoval. Ani mne to nevadi ked si pustim radio na plne. Ale ked idem bez radia tak je to dosť otravné. A este ma stve ten rozbeh z 1ky. To som este na ziadnom aute nezazil tak. Inak okrem toho nemate aj vy pocit, ze Vam zacne tahat az od 2tis. otacok ?

vlk27
nula
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Piatok, 5. Marca 2010, 07:41

Re: Cudny zvuk v prevodovke

Príspevok od používateľa vlk27 » Piatok, 26. Marca 2010, 14:34

J asom mal presne ten problem trosku mi to zadrncalo ked som s apohinal do kopca a nakoniec mi odysla cela spojka chod do servisu a hlavne skus zastat v prudkom kopci a pohni sa a pocuvaj zvuk od spojky a v tedy by sa ti to malo ukazat.

Napísať odpoveď

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných